Skocz do zawartości
Nerwica.com

Prokrastynacja na maxa


KarinaMarina

Rekomendowane odpowiedzi

Zadania z poniedziałku odkładam na weekend. Do momentu kiedy ktoś z pracy nie ciśnie, zapominam co mam zrobić. Mam problem z napisaniem emaila bo wydaje mi się że to wielki ciężar i na to trzeba mieć czas. Praktyka pokazuje że zajmie mi to może 4 minuty i na sto procent to możliwe. Mam też blokadę że wszystko zajmuje mega dużo czasu. Na przykład takie mycie włosów myślę że max 15 minut ja myślę o tym jak godzina pracy. Mam problem z wykonywaniem czynności które ktoś robi bezpośrednio. Coś się rozlało, rozsypało. Później sprzątne. Na tą chwilę nie mogę się zmusić po sięgnięcie po ścierkę. Takie rzeczy zajmują naprawdę minuty a ja mam z tym problem. Mycie zębow to 5 minut. Mi to zajmuje minutę bo nie mam do tego cierpliwości. Nie gotuje tylko dlatego bo wiem że to zajmie godzinę ale to nieprawda. Wiele potraw można przygotować szybciej. Do pracy wstaję 2 godziny wcześniej bo rano ledwo się ubiorę i spakuję a już muszę wychodzić a przecież to aż dwie godziny!  Nie piekę ciast bo nie mam cierpliwości by poczekać. Nie wyczyszcze butów bo to czasochłonne(10 minut pracy?). Ludzie robią rzeczy na bieżąco, ja nawet rozmowy i rozwiązania konfliktu odkładam na później. Wszystko na wieczór na jutro na weekend. Spotkania z ludźmi odkładam na święte nigdy bo niby chce się spotkać ale nie mogę się ogarnąć żeby kogoś zaprosić. Odkąd skończyły się objawy nerwicowe zaczęło się wywalenie na rzeczywistość, zero stresu i nie martwienie się o nic, ale odkładanie w czasie.... Co robić?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, to moze byc objaw depresji. Radziłabym przełamywac sie w niewielkich czynnościach, nie narzucać sobie od razu zbyt wiele. Małe sukcesy w tym temacie Cie zbudują, i jest szansa, ze z czasem nabierzesz większej ochoty do działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się sprawdza , że myślenie o czynności którą ma się wykonać jest trudniejsze niż samo jej wykonanie . Ja mam podobnie , też ciągle coś odkładam na później a później brakuje mi czasu na wykonanie . Przyczyną może być perfekcjonizm , zakładasz , że trzeba zrobić to idealnie i jest to trudne i najlepiej jest tego teraz nie robić . Może być też depresja  , proste czynności rosną do rangi mega wyzwań na które brakuje siły i energii . 
Może masz w głowie niespełnione oczekiwanie i wtedy cała reszta się nie liczy , umysł jest w ciągłym napięciu i nie chce się zająć innnymi czynnościami , trzeba go najpierw uspokoić . 
Dobrym sposobem radzenia sobie z tym jest dzielenie wyzwania na mniejsze , takie które łatwiej zrobić , tak jak wyżej napisała Luna .

A wszytko to co się odkłada to wcześniej czy później wróci i może spowodować stany depresyjne , u mnie się wtedy pojawia dużo smutku , że wcześniej czegoś nie zrobiłem . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2022 o 22:30, KarinaMarina napisał:

Co robić?

Lekarza, diagnoza. Przyczyny mogą być różne. Może dystymia, może zespół chronicznego zmęczenia, a może nawet ADHD typ przeważnie nieuważny. Istnieją różne grupy leków, więc być może któraś z nich byłaby w stanie złagodzić Twoje objawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×