Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jakie leki są uznawane za najskuteczniejsze w leczeniu? nerwicy natręctw myślowych


Merl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Wiem że za najskuteczniejsze uznaje się te z grupy ssri. Chciałbym jednak zapytać jaka konkretna substancja czynna jest uznawana, potwierdzona naukowo jako ta najskuteczniejsza w leczeniu nerwicy natrectw myslowych? Pozdrawiam i z góry dziekuje za wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fluoksetyna, fluwoksamina i sertralina to SSRI zarejestrowane do leczenia OCD. 

 

Ja bym wybrał fluwoksaminę, bo to SSRI najsłabiej wpływający na funkcje seksualne. Przy OCD bierze się SSRI w dużych dawkach. W przypadku fluwoksaminy będą to dawki 200-300mg. W tej dawce fluwoksamina wywiera też istotne działanie uspokajające, może powodować senność. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MarekWawka01 napisał:

Fluoksetyna, fluwoksamina i sertralina to SSRI zarejestrowane do leczenia OCD. 

 

Ja bym wybrał fluwoksaminę, bo to SSRI najsłabiej wpływający na funkcje seksualne. Przy OCD bierze się SSRI w dużych dawkach. W przypadku fluwoksaminy będą to dawki 200-300mg. W tej dawce fluwoksamina wywiera też istotne działanie uspokajające, może powodować senność. 

bede wchodził na anafranil jednak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Merl napisał:

bede wchodził na anafranil jednak

 

No klomipramina też jest dobra na OCD, chyba nawet najlepsza. Z tym, że ona ma sporo uciążliwych skutków ubocznych, zatrzymuje wodę w organizmie, może powodować problemy z wypróżnianiem i sikaniem. I najważniejsze - wymaga cotygodniowych kontroli EKG w pierwszych 3-6 tygodniach jej przyjmowania. Dlatego ciężko się ten lek wprowadza ambulatoryjnie, najlepiej w szpitalu, ale jak już trzeba ambulatoryjnie, to trzeba chodzić się badać. Wiem, bo ją brałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarekWawka01 napisał:

 

No klomipramina też jest dobra na OCD, chyba nawet najlepsza. Z tym, że ona ma sporo uciążliwych skutków ubocznych, zatrzymuje wodę w organizmie, może powodować problemy z wypróżnianiem i sikaniem. I najważniejsze - wymaga cotygodniowych kontroli EKG w pierwszych 3-6 tygodniach jej przyjmowania. Dlatego ciężko się ten lek wprowadza ambulatoryjnie, najlepiej w szpitalu, ale jak już trzeba ambulatoryjnie, to trzeba chodzić się badać. Wiem, bo ją brałem.

Uwaga na Anafranil. Ja miałem OCD . W Szpitalu psychiatrycznym dostałem go do zażywania. Po tym leku dostałem uczynnienia psychozy.  Jeśli już to prosić lekarza o nowszy lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, biedak napisał:

Uwaga na Anafranil. Ja miałem OCD . W Szpitalu psychiatrycznym dostałem go do zażywania. Po tym leku dostałem uczynnienia psychozy.  Jeśli już to prosić lekarza o nowszy lek.

co to jest uczynnienie psychozy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Merl napisał:

co to jest uczynnienie psychozy?

 

Niektóre leki przeciwdepresyjne u osób mających skłonności do stanów psychotycznych mogą wyzwolić psychozę poprzedzoną stanem prepsychotycznym. Ja tak miałem przy moklobemidzie. Kolega @biedak miał tak z kolei przy klomipraminie. Klomipramina rzeczywiście też może wyzwolić psychozę. Jest to wtedy tzw. psychoza polekowa. Oprócz psychozy leki przeciwdepresyjne mogą wyzwalać manię, hipomanię i stany mieszane (przy skłonnościach do dwubiegunowości) oraz lęki czy agresję. Po odstawieniu antydepresantów takie stany powinny osłabnąć albo nawet zniknąć. Do tego lekarz powinien zamiast antydepresanta przepisać lek, który zapobiegnie kolejnym takim epizodom.

Edytowane przez MarekWawka01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2022 o 10:46, MarekWawka01 napisał:

 

No klomipramina też jest dobra na OCD, chyba nawet najlepsza. Z tym, że ona ma sporo uciążliwych skutków ubocznych, zatrzymuje wodę w organizmie, może powodować problemy z wypróżnianiem i sikaniem. I najważniejsze - wymaga cotygodniowych kontroli EKG w pierwszych 3-6 tygodniach jej przyjmowania. Dlatego ciężko się ten lek wprowadza ambulatoryjnie, najlepiej w szpitalu, ale jak już trzeba ambulatoryjnie, to trzeba chodzić się badać. Wiem, bo ją brałem.

A czy ważne jest o jakiej porze dnia przyjmujemy anafranil i czy z posiłkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×