Skocz do zawartości
Nerwica.com

Esci i mianseryna


sebcio_sebo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 Czy ktos moze mi podpowiedzieć czy połączenie Escitalopramu i mianseryny jest dobrym rozwiązaniem?

Problem polega glownie mowiąć w skrocie na zaburzeniach depresyjno-lękowych.

Biore Escitalopram juz ponad rok 20 mg i czy dobrym pomysłem jest dorzucenie do tego mianseryny? Jesli tak powiedzcie proszę w jakich dawkach to zrobic?? Jakieto by bylo dawkowanie?

Ew. czy zamiast mianseryny moze cos innego do Esci w moim przypadku??

Moj stan na pewno nie jest na tyle dobry aby polegac tylko na Esci, ale na pewno sie polepszył i nie chce zmieniac leku na dzien dzisiejszy.

(bardzo prosze nie piszcie mi nic o pojsciu do lekarza itp.)   Bardzo dziekuje za wszelką pomoc i wskazówki.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku dziekuje za odpowiedz. Akurat z apetytem czy  ze snem wiekszych problemow nie mam. Bardziej mi chodzi o to czy  zadziałała na stany lękowe?? czy tam na stany depresyjne? Jesli mozesz na podstawie swojej wiedzy  jeszcze mi powiedziec dawkowanie jakie bys zastowował przy tym? I czy czasami nie powinienem troszeczke zejsc z dawki z Esci (20mg) jesli bede dolaczał mianseryne?

 

Fajnie by bylo aby moze jescze ktos cos napisal co uwaza... 🙂 Bylbym wdzieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mianserynę to radzę stosować jak najmniejszą dawkę, bo ona działa uspokajająco i nasennie, takie 10mg, maksimum 30mg, jakby 10mg cię nie usypiało. 

 

Wiesz jeśli chodzi o dawkowanie to lepiej ustalać to z lekarzem. Dawki escitalopramu stosowane w depresji to przedział 10-20mg, zaczyna się od 5mg. Przeciwlękowe i przeciwnatrętne działanie escitalopramu ujawnia się jednak w dawkach wyższych 15-20mg. Z tym, że im większa dawka SSRI tym większa senność i zamulenie - tak mówi moja doktor. Więc dołączając mianserynę, która sama w sobie działa wyciszająco, to rzeczywiście można by się zastanawiać nad zmniejszeniem esci. Ale uzgodnij proszę to z lekarzem 🙂

 

Najlepiej tak sobie regulować, żebyś spał odpowiednio długo 7-8h i nie był zamulony za dnia. Bo słyszałem też niektórzy ludzie biorący leki SSRI potrafią spać nawet 12-16h! Tak więc najlepiej jak najmniejsze dawki obu leków 🙂

 

Wszystko już rozjaśnione?

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest norma podczas rozkrecania sie antydepresantow. ja przy mirtazapinie, analogu miansy tez mialem lęki na początku. po około miesiącu powinno to minąć, i ba będzie tym bardziej działać przeciwlękowo

Edytowane przez Hooded Spirit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Ffiilliipp90 napisał:

Dzieki za odpowiedz. Troche mnie podniosles na duchu-chociaz mam nadzieje, ze szybciej te skutki uboczne miną:)

 

A podpowiesz mi jeszcze jaka dawke maksymalna powinieniem brac tej mianseryny przy jednoczesnym braniu Escitalopramu 20mg.

30 mg to jest max tak jak kolega wyzej napisał?

Chce brac minimum 30mg - podobno od tej dawki jest działanie antydepredesyjnie i przeciwlękowo..????, Ale nie wiem jak to wyglada z esci?

Od tego jest lekarz, żeby dobrać odpowiednie dawki a nie forum 😋 i słabo ufać bandzie obcych ludzi z neta i niejako powierzać im swoje zdrowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×