Skocz do zawartości
Nerwica.com

Cześć


karolina1992

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Czarny miś napisał:


I jak idzie walka?

Z nerwicą lękową źle. Od półtora tygodnia mam nawrót choroby. Czuję ścisk i uczucie nerwów w brzuchu, nie mam apetytu i ciągle myślę o tym, że tego apetytu nie mam, więc pewnie dlatego go nie mam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć jestem tutaj nowa 🙂

Od 11 lat cierpię z powodu  zespołu lęku uogólnionego. Raz jest lepiej czasem znośnie czesto fatalnie. Po różnych nietrafionych kombinacjach z lekami, z  lekkim powodzeniem od pół roku biorę Coaxil 3 x dz. Lekarz dołożył do tego pregabalin 1 x dz 75mg. Dziś wzięłam pierwsza tabletkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, karolina1992 napisał:

Z nerwicą lękową źle. Od półtora tygodnia mam nawrót choroby. Czuję ścisk i uczucie nerwów w brzuchu, nie mam apetytu i ciągle myślę o tym, że tego apetytu nie mam, więc pewnie dlatego go nie mam. 

Mam podobnie z apetytem. I podobne odczucia, jak w zamkniętym kole. Boje się stawać na wagę. Jem na siłę. Rośnie mi wszystko w buzi. Zmuszam się. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Emocja Ja również czynności i myśli. Zdarza się, że myję ręce 2, lub 3 razy pod rząd, dotykam np. 3 razy jakieś części ciała, lub przedmiotu. Jeżeli chodzi o myśli, to odczuwam przymus liczenia jakiś rzeczy, lub liter w jakimś słowie, lub sumowania cyfr. Zaczęłam brać Asertin 5 lat temu z powodu natręctw na tle religijnym(bluźniercze myśli, wrażenie, że moja spowiedź była nieważna). Dzięki Asertinowi zniknęły też inne lęki, a ataki paniki miałam 2 razy w roku. Pół roku temu zaczęłam zmniejszać lek bez konsultacji z lekarzem i nerwica wróciła.

@Przemo26 Jak długo? W jaki sposób się leczysz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2020 o 14:22, karolina1992 napisał:

@Lusesita Dolores A leki pomagają?

Leki wyciągneły mnie z łóżka. Przez pół roku nie wychodziłam z łóżka...

na mycie rąk nie pomagają😭😭😭😭

Edytowane przez Lusesita Dolores

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, karolina1992 napisał:

@Lusesita Dolores A szybko te leki Ci pomogły? Na mycie rąk to pewnie bardziej zadziałałaby psychoterapia.

2 tygodnie brania solianu w dawcę 1200 mg i wstałam z łóżka....

Na psychoterapię też chodziłam.

Chwilowo nie chodzę przez wirusa

A Ty ile razy dziennie myjesz te ręce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Lusesita Dolores napisał:

2 tygodnie brania solianu w dawcę 1200 mg i wstałam z łóżka....

Na psychoterapię też chodziłam.

Chwilowo nie chodzę przez wirusa

A Ty ile razy dziennie myjesz te ręce?

Mam nadzieję, że mnie też przejdzie po 2 tygodniach.

W zasadzie ręce myję tylko przed jedzeniem, po wyjściu z toalety i po przyjściu z zewnątrz, ale zdarza się, że myję 3 razy pod rząd, bo poprzednio umyłam w za chłodnej wodzie, lub wykorzystałam za mało mydła, albo dotknęłam tej dziurki w umywalce, która jest po to, by w razie czego woda się nie przelała(nie wiem jak się to fachowo nazywa). Oprócz tego zdarza się, że myję ręce, gdy wyrzucam coś do koza, bo wydaje mi się, że dotknęłam śmieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lusesita Dolores Ja po jedzeniu też myję ręce, lub przepłukuję. Po zjedzeniu czegoś tłustego myję ręce z mydłem, bo nie chcę zostawić tłuszczu na jakiś przedmiotach, gdyż wg mnie ten tłuszcz na przedmiotach się zepsuje, wejdą bakterie, więc pp dotknięciu tego przedmiotu można zachorować. Zapomniała też dodać, że jeszcze myję ręce po myciu misek kota, a nieraz po samym podaniu mu jedzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×