Skocz do zawartości
Nerwica.com

zadajesz pytanie


jaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Zenonek, z ostatnich "Wyspa tajemnic" Martina Scorsese - świetny film z bardzo ciekawym zakończeniem...a ze starszych to już byśmy musieli się dogadać w innym temacie bo za dużo by pisać ;)

 

Do jakiego filmu wracasz w złych chwilach, kiedy jest ci smutno itd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak. Mam taki ulubiony:jest to "Sens zycia wg Monthy Phytona"-oglàdam srednio raz na dwa miesiàce,na poprawè humoru.

 

Jaki gatunek filmowy lubisz najbardziej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam fantastykę. Ostatnio odkrywam horror. Te o szarej rzeczywistości też przykuwają moją uwagę. Ciężko mi wybrać gatunek, który by miał zdecydowaną przewagę nad innymi.

 

Gdy istnieje książka i jej filmowa adaptacja - po co sięgasz pierwsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yans, po ksiàzke zawsze.Np "Wiedzmin" Sapkowskiego-ksiàzki rewelacja,siègam po nie bardzo czèsto,natomiast film-uwazam ,ze to byla porazka na calej linii..a szkoda. ;)

 

Co oglàdales ostatnio z fantastyki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stardust - przepiękna "baśń" dla dorosłych - fantastyka .....no i "Iluzjonista" - kolejna przepiękna fantastyczna opowieść.

 

(Zawsze książka :D ( studiuję fil. polską - zboczenie "zawodowe") - choć do trylogii Sienkiewicza w życiu się nie przekonam i oglądałam tylko filmy.)

 

Czy istnieje (według ciebie) adaptacja filmowa która jest lepsza od pierwowzoru książkowego? Jeśli tak, uzasadnij.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Łowca Androidów" Ridleya Scotta na podstawie "Czy androidy marzą o elektrycznych owcach" Philipa K. Dicka. Nie jestem fanem Dicka - moim zdaniem ten odurzony prochami pisarz niczego wielkiego nie napisał, za pewne miewał doskonałe pomysły, ale w większości marnował je. Książkowy pierwowzór nudzi, dłuży się niepomiernie, a fabuła kręci się wokół spraw mało znaczących i przyziemnych, jak m.in. te tytułowe mechaniczne owce (serio!). Ridley Scott stworzył film - arcydzieło. Film detektywistyczny, w starym, dobrym Chandlerowskim stylu (którego nie uświadczysz w książce) którego akcja dzieje się w przyszłości (oryginalne połączenie!). A przy tym sensacyjna, kryminalna fabuła szybko przenosi swój ciężar na sprawy istoty człowieczeństwa, szacunku dla odmienności, by wreszcie zakończyć film jedną z najsłynniejszych scen w dziejach kina. Ze słowami Roya batty'ego, które - co ciekawe - wymyślił na planie i dodał do scenariusza sam Rutger Hauer: "(...) all those moments, will by lost, in time, like tears in rain".

 

Łoj, ale się napisałem, no ale musiałem uzasadnić ;)

 

Jaką ksiażkę chciałbyś/chciałabyś zobaczyć w ekranizacji, i któremu reżyserowi powierzył/ła byś jej zrealizowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym zobaczyc ekranizacje "Stukostrachy", "Dzieci Kukurydzy" (Stephen King) w rezyserii Jamesa Camerona albo Ridleya Scotta.

 

 

Jaki dobry, trzymajacy w napieciu horror/thriller (ksiazke) moze byc z watkami nadprzyrodzonymi polecacie ?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Miasto i psy"Mario Vargas LLosa, a rezysera, ktorego widzè przy tworzeniu tego filmu to Pedro Almodoware.

 

Jakià literaturè preferujesz?

 

[Dodane po edycji:]

 

spoznilam siè eeh.... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenonek ostatnio oglądałam "paranormal Activity" - tylko trzeba go oglądać po ciemku, w skupieniu, najlepiej na dobrym sprzęcie - świetny jest, "Egzorcyzmy Emily Rose" - film fajny ale ja radziłabym do tego poszukać dokumentu o Annelise Michels - dziewczynie która niejako była pierwowzorem Emily - są taśmy z nagrań jej prawdziwych egzorcyzmów - to jest dopiero czaaad :twisted:

 

No a preferuję literaturę fantasy oczywiście :mrgreen:

 

Najlepsza polska komedia, to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polska komedia hmmm ja lubie "Seksmisje".

 

Linka nie wiem czy ogladalas, ale polecam ekranizacje "Sztorm stulecia" (akcja nie toczy sie na lodzi, nie o to tutah chodzi) - film naprawde mocny, 3majacy w napieciu z oscarowa rola - mistrzoswka gra "tego" kolesia. Jest na zalukaj.

 

Polecam tez film Misery - tez oscarowa rola.

 

Jakiego rezysera filmowego najbardziej cenicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Grobowiec Diabła" - wybrałem go ze względu na Cubę Gooding'a, bo lubię tego aktora. Film okazał się niskobudżetową szmirą jakich mało.

 

Na jaki film z dzieciństwa nie możesz dziś patrzeć a niegdyś oglądałeś/łaś z zachwytem?

 

(chyba pora założyć jakiś temat o filmach, nie sądzicie?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.

 

A co do filmu z dzieciństwa to kiedyś bawiły mnie takie gnioty jak "Akademia policyjna" :lol: brrr aż wstyd się przyznać. Albo oglądałam ''Trzech amigos''- czy jakoś tak...i nie mogłam wyrobić, ze facet z spada z góry, kiedy pada zdanie- ,,Czy ci amigos spadają z nieba'' :oops:

Dzieciaka naprawdę łatwo jest rozśmieszyć.

 

Jaki aktor lub aktorka(oczywiście płci przeciwnej) uważany za bożyszcze kompletnie Ci się nie podoba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że kocham mięsiwo (oczywiście w umiarze) więc nie ma szans. Poza tym bez odpowiedniej ilości białek, a nawet tłuszczów i witamin, które również zawarte są w mięsie, organizm nie może działać sprawnie.

 

 

Ile razy miesięcznie/ w tygodniu (raczej z jaką częstotliwością) i w jakich ilościach pijesz alkohol ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak średnio ... na miesiac, jakies piwka, jakas flaszeczka, różnie zalezy czy jakaś okazja, czy tak dla rozluznienia. Ostatnio na weselu dość dużo xD efektem było śpiewanie peggy brown na cały ryj pod restauracja xDD Ale , że mam śląski łeb to kacorów nie zaliczam .

A dawniej bez chocby jednego piwa dziennie nie obeszło sie :evil:

 

Jaka jest pogoda u Ciebie teraz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że kocham mięsiwo (oczywiście w umiarze) więc nie ma szans. Poza tym bez odpowiedniej ilości białek, a nawet tłuszczów i witamin, które również zawarte są w mięsie, organizm nie może działać sprawnie.

 

Podpisuję się pod tym. Mi mięso uratowało zdrowie. Poza tym uważam,ze wegetarianizm jest bez sensu i wbrew naturze. No i nie znoszę warzyw strączkowych bleeeh :x

 

U mnie nie ma reguły na picie alkoholu.

 

Pamiętasz swojego pierwszego kaca?

 

[Dodane po edycji:]

 

Pogoda u mnie- chwilowo nie pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawniej miałam dość mocną głowę do wódki. Teraz w ogóle nie toleruję alkoholu. :roll:

 

Lubisz adrenalinę, mocne wrażenia? Jeśli tak to jakie? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×