Skocz do zawartości
Nerwica.com

Stany lękowe


Lucca89

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór.

Jestem nowa na forum.

Nazywam się Natalia. Mam 30 lat. Jestem alkoholiczka ( we wrześniu będzie 5 lat jak jestem trzeźwa)

Odkąd odstawiłam alkohol cierpię na stany lękowe (wcześniej było to zapijane więc nie dawało o sobie za bardzo znać)

Bylo bardzo źle. 

Nie dość,ze walczyłam z potężnym głodem alkoholowym to z lekami. Po części spowodowanym odstawieniem alkoholu w początkowej fazie. Zaburzenia psychosomatyczne, brak snu, Nic nie jadłam. ciężko było wytrzymać samemu ze sobą.

Dałam radę,sama nie wiem jak ale dałam. 

Nie będę do tego wracać, bo bardzo źle to na mnie wpływa. 

Od początku jestem pod stałą kontrola psychiatry.

Zaczynałam od escitilu 20mg na dobe. 

Obecnie zazywam 10mg. Raz próbowałam odstawić,po 4 miesiącach wszystko wróciło do mnie jak bumerang.

Na ta chwilę przyjmując lek jestem stabilna. ciężkie,trudne, stresów sytuację dają się we znaki dezorientacja, bólem głowy, zanikami pamięci. Na szczęście zdarza się to bardzo rzadko. 

Jestem w stałym związku. Ja zaraz kończę 31 lat,mój partner 36. Oboje pracujemy, nienajgorzej zarabiamy. Mamy mieszkanie.

Brakuje dziecka.

Od dłuższego czasu rozmawiam z psychiatra na temat ciąży. Powiedział, ze jakbym się dowiedziała,ze jestem w ciąży to mam dzielić tabletkę na 4 i zażywać w podzielonej dawce w równych odstępach czasu.  Zaproponował mi również,Że możemy próbować dobrać mało inwazyjne leki,ale zajmie to jakiś czas. Antydepresanty w ciąży mają szereg zalet Ale i mnóstwo wad. 

Dałam się do ginekologa. Stanowczo kazał odstawić leki przed planowaną ciążą.

Wiem jedno - jakby wróciło to co było zanim zaczęłam się leczyć to na pewno nie donosilabym ciąży. 

Leki psychotropowe natomiast bardzo źle wpływają na nienarodzone dziecko i mogą powodować wady rozwojowe.

Zdecyduje się na ciążę tylko jesli uda się  dobrać dla mnie nieinwazyjne leki. Nie naraze świadomie swojego dziecka na życie z chorobą, bo to nie o to chodzi...

Czy są tu kobiety zmagajace się z chorobą i chcące mieć dzieci bądź które urodziły już dziecko ?

Co Wam powiedział lekarz ? 

Jak przebiegała ciąża ?

Chciałabym usłyszeć opinie z życia wzięte ,a nie tylko domniemania lekarzy.

Proszę o konstruktywne odpowiedzi.

Jeżeli w moim przypadku urodzenie dziecka będzie niemożliwe to sie z tym pogodze. Nie zrobię tego za wszelką cenę. 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×