Skocz do zawartości
Nerwica.com

Miłosierdzie Boże


drań

Rekomendowane odpowiedzi

Refren, czy bedac chorą np. na grype wolalabys aby ktoś się za Ciebie pomodlił czy podał leki?

jetodik, fałszywa alternatywa. Bóg dał człowiekowi rozum i lekarstwa.

Miałam na myśli to, że ktoś, kto wierzy w teorie naukową dotyczącą początków wszechświata czy powstania człowieka, wierzy na słowo osobom powołującym się na naukę, bo sam zwykle nie ma możliwości zbadać dogłębnie sprawy. To że prędkość = droga podzielić przez czas można zbadać np. jadąc samochodem i robiąc pomiary. Ale takich rzeczy jak proces trwający miliardy lat nie można. Monk nie ma żadnej wiedzy naukowej, więc wierzy komuś, kto reprezentuje dla niego świat nauki tak samo, jak się wierzy w opowiadanie kogoś, kto był gdzieś, gdzie nas nie było. Nie można sprawdzić, tylko się wierzy. Zakłada się, że system, przez który otrzymało się daną informację jest sprawdzony i dobrze działa. Co może być pomyłką. Nie jest tak, że albo trzeba uznać wszystkie teorie naukowe albo w ogóle zwątpić w ludzki rozum. Nawet kwestia tego, co jest teorią naukową, a co nie jest, jest dyskusyjna.

Ale to są praprzyczyny wszystkich systemów wierzeń. W późniejszym etapie wiary animistyczne i naturalne wpadły w ręce kast kapłanów oraz rządzących i oni je urządzili po swojemu i tak trzymają się do dziś.

Teorii genezy religii jest wiele i żadna się nie wybiła na tyle na tle innych, żeby ją uznać bezwarunkowo. A na pewno nie teoria Monka czy Carlosa. Swoją koncepcję ma socjologia(a nawet kilka), psychoanaliza, psychologia humanistyczna, są teorie behawiorystczne, biologiczne itd. itp. I koncepcja objawienia. To co uprawiacie z Monkiem to mędrkowanie, zresztą wszyscy to robimy w tym wątku, ale trochę pokory miejmy wobec swoich mądrości i "mądrości". Twierdzeniem, że ludzie wierzą, bo muszą sobie wyjaśnić zjawiska atmosferyczne Monk niestety nie rozbija systemu ani nie wnosi wybitnego wkładu w badanie problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak,ktoś z Krakowa,to pójdzie :?:
Wszyscy boją się zamachu :mrgreen: Ciekawe czy jakby islamiści zrobili jakiś zamach czy papa dalej by całował im stopy.

 

Myślę,że nie będzie zamachu.

Refren,ja był wybrał lekarstwa,nie wierzę w moc modlitwy.Chyba,że jednocześnie i modlitwa i lekarstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drań,

każdy z nas polega na wiedzy innych naukowców, nawet sami naukowcy - biolog korzystając z mikroskopu, wie jak go obsłużyć, nie wie jednak jaka jest jego mechanika, nie umiałby go złożyć, zakłada z góry, że inżynierowie poprawnie go skonstruowali i dobrze działa.

chodzi tu jednak o coś innego, kreacjonizm takiego typu, że pstryk i pojawił się Adam i Ewa, zakłada interwencjonizm sił wyższych, a to już jest pogwałcenie metodologii naukowej, która doprowadziła do postępu na wszystkich polach wiedzy.

 

 

Teorii genezy religii jest wiele i żadna się nie wybiła na tyle na tle innych, żeby ją uznać bezwarunkowo. A na pewno nie teoria Monka czy Carlosa.

 

ich teorie są słabiutkie to fakt, ale nie znasz jeszcze mojej teorii genezy religii, ona się wybija na tle innych :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA pytanie na dziś:

 

Były doradca Nicolasa Sarkozy’ego, Maxime Tandonnet, na łamach francuskiego dziennika „Le Figaro”: Osiągnąłem już taki poziom obrzydzenia i odrazy, że najchętniej bym milczał. Ale sumienie mi na to nie pozwala. Ogromna fala imigrantów, głównie młodych mężczyzn, ucieka z Iraku i Syrii do Europy, pozostawiając za sobą garstkę kobiet, jazydek, które w ich miejscu walczą z Państwem Islamskim. Kobiety walczą, a mężczyźni uciekają. Fajnie, co? A Europa rozlewa łzy nad tymi mężczyznami i szeroko otwiera im swoje drzwi. Jazydki i chrześcijanki są więzione przez Państwo Islamskie, publicznie gwałcone i torturowane. Sprzedaje się je w niewolę. I gdzie są feministki? A gdzie obrońcy praw człowieka? Europa sączy obłudę, tchórzostwo, ślepotę, do tego stopnia, że robi się od tego niedobrze. To, że Europa na coś takiego pozwala, na takie barbarzyństwo, to hańba absolutna! Polityka, chęć do działania, do podejmowania decyzji, zdechła w Brukseli już dawno jak stara opona. Zastąpił ją tani moralizm propagowany przez najgorszych klaunów. Dziękujemy droga Komisjo, jesteś aż za dobra dla nas. Dziękujemy. Bruksela domaga się, by nasze (francuskie-red.) gminy przyjęły 36 tys. imigrantów, jakby nie miały ich już wystarczająco. Każdy poucza każdego. Papież Franciszek (i mówię to z największą przykrością) robi dokładnie to samo. Poucza nas, katolików, ilu muzułmanów powinniśmy przyjąć. Jednocześnie nie zająknął się słowem o mordowanych na Bliskim Wschodzie chrześcijanach. Jak to możliwe, że Watykan nie zamienił się jeszcze w obóz dla chrześcijańskich uchodźców? Co tu się dzieje, bo nie rozumiem? — pyta były doradca byłego prezydenta Francji. Jego zdaniem Europa, która „pozwala na mord chrześcijan o dwa kroki od siebie, z tchórzostwa i zaślepienia, jednocześnie chełpiąc się swoją własną dobrocią, rezygnując po drodze ze swoich granic, to Europa, która jest w trakcie poddania się najgorszemu rodzajowi totalitaryzmu i niewolnictwa, którym jest islam. To Europa u końca swojej drogi — dodaje Tandonnet. Najgorszymi hipokrytami, uważa politolog i historyk, są Niemcy

 

 

pytanie tłustym drukiem, ja też nie rozumiem, co tu się dzieje?

Katolicy, jesteście katolikami więc musicie uznawać nieomylność papieża... o co tu chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba,że jednocześnie i modlitwa i lekarstwo.

 

No w końcu Wielebny coś Ci zaczęło świtać . ;)

Patrz wpierw powiedziałeś modlitwa , a dopiero potem lekarstwo .

 

Mogłem napisać na odwrót,zresztą modlitwa dla tych co wierzą.Ja się skupię na lekach,zresztą Ty Kalebx3 ,napisz,Czy Tobie modlitwa pomaga.

Tylko mądrze pisz :105:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaranda, no skoro papież jest nieomylny to chciałem się dowiedzieć, co w tych jego działaniach jest nieomylnego, że chrześcijanie są najbardziej prześladowaną grupą społeczną na świecie (ze strony muzułmanów oczywiście) a ten tym chrześcijanom nie pomaga, tylko się rozczula nad muzułmańskimi bykami najeżdżającymi Europę.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież dyktat nieomylności papieża ustalono dopiero w drugiej połowie XIX wieku, myślę że obecnemu papie to nawet się nie podoba że on taki nieomylny. A co do uchodźców to oficjalny kościół jest tak samo słaby jak cała Europa która daje dymać się islamskim najeźdźcom jak młode pelikany w imię jakiejś durnowatej poprawności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jetodik, jakbyś chciał wiedzieć, to byś sobie sprawdził o co chodzi z nieomylnością papieża w KRK, a nie głupawo pytał. Nieomylność papieża jest ograniczona do określania obowiązującego cały Kościół nauczania w kwestiach wiary i moralności. I to określanie nauczania musi być ex cathedra, czyli w ściśle określony sposób wyrażone.

Rzecz jest rzadko stosowana, skomplikowana i dotyczy tzw. poważnej materii, do której kwestia zagospodarowania nieruchomości w państwie Watykan się nie zalicza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, dlaczego kościół tak się zachowuje?

Spytaj ich :mrgreen:

Ale wg mnie nakładają się na to dwie rzeczy jedna to miłosierdzie wobec każdego nawet wroga które głosił Chrystus i które jest fundamentem chrześcijaństwa. A drugie to uznawanie specjalnego traktowania dla religii zarówno Chrześcijaństwa jak i islamu czy Judaizmu, gdyby Kościół katolicki głosił hasła antyislamskie czy odmawiające im specjalnego traktowania ze względu na wyznawana religię atakował by sam siebie. Gdyby nie mające przecież początek w Chrześcijaństwie tzw obrazy uczuć religijnych, obecność religii w szkole, mieszanie się polityki z religią to islam by nie miał tak łatwo w Europie choć to raczej nie jest główny powód islamizacji Europy żeby nie było a raczej wytrych wykorzystywany przez islamistów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyznasz chyba jednak, że bierna postawa Watykanu wobec mordów na chrześcijanach dokonywanych przez muzułmanów jest oburzająca.

mogłem się tym oburzyć czy nie mogłem?

Ale wg kościoła tych mordów nie dokonują muzułmanie tylko terroryści albo muzułmanie którzy zbłądzili bo wg nich prawdziwy muzułmanin miłuje pokój tak samo jak inny teista, mordercami mogą być tylko heretycy religijni bądź ateiści. Uważam że kler bardzo zazdrości siły wiary muzułmanom i to jaki wielki wpływ ma na ich życie i politykę, sami by chcieli żeby Chrześcijaństwo takie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×