Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, oko.grzegorz napisał:

Na anhedonie nie ma dobrych leków psychiatrycznych. Ani sertry ani fluoksetyny dlugo nie pobierzesz. W dodatku fluoksetyna cie wymeczy w wieksYch dawkach...tzn sertre mozna brać dlugo jak ktos lubi wujałowienie z emocji. Ssri moim zdaniem powinno sie brać tylko i wylacznie wtedy kiedy zachodzi taka potrzeba i nie są to leki do zwapczania anhedonii, jesli lekarz tak twierdzi to gada głupoty. Są to leki glownie do leczenia lęków. Sa zarejestrowane rowniez do leczenia depresji ale zalezy co kto rozumie pod pojexiem depresja. W kazdym badz razie ssri sluza do leczenia deprwsji przebiegajacych z lękiem i z brakiem energii...

Trochę się mylisz co do fluo zajerestrowane jest do depresji , zok i bulimii. To jedyny SSRI mocno pobudzajacy oprócz tego jak najbardziej myślę że zadziała na anhedonię. To był mój pierwszy antydepresant i byłem w siódmym niebie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, oko.grzegorz napisał:

Na anhedonie nie ma dobrych leków psychiatrycznych. Ani sertry ani fluoksetyny dlugo nie pobierzesz. W dodatku fluoksetyna cie wymeczy w wieksYch dawkach...tzn sertre mozna brać dlugo jak ktos lubi wujałowienie z emocji. Ssri moim zdaniem powinno sie brać tylko i wylacznie wtedy kiedy zachodzi taka potrzeba i nie są to leki do zwapczania anhedonii, jesli lekarz tak twierdzi to gada głupoty. Są to leki glownie do leczenia lęków. Sa zarejestrowane rowniez do leczenia depresji ale zalezy co kto rozumie pod pojexiem depresja. W kazdym badz razie ssri sluza do leczenia deprwsji przebiegajacych z lękiem i z brakiem energii...

 

 

źle napisałem, nie chodzi mi o lek na anhedonię (być może taki jest welbutrin), ale o lek przeciwdepresyjny, który nie powoduje anhedonii, apatii, stagnacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, marcinzen napisał:

 

 

źle napisałem, nie chodzi mi o lek na anhedonię (być może taki jest welbutrin), ale o lek przeciwdepresyjny, który nie powoduje anhedonii, apatii, stagnacji

To tylko fluo w Twoim przypadku. Brałem wszystkie ssri i tylko fluo mi tego nierobiło.Ahh te piękne szalone czasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MarekWawka01 napisał:

@Petek Czy fluoksetyna zaburzała ci jakoś sen może? Z ciekawości pytam... Brałeś ją solo czy w połączeniu z czymś?

Bardzo zaburzała sen. Połaczona z pernazyną skrzywdzono mnie tym combo 

 Ponieważ niewolno łączyć fluo z pernazyną dlatego że rośnie w osoczu pernazyna i więcej skutków . W długim oktesie nie wiedziałem nic o lekach. A psychiatra dowiedziałem się po latach że w tym okresie była stażystką i to ok 40 lat miała wtedy.

Ogólnie nigdy bym nie wziął dla siebie tego leku ponieważ mam zab lękowo - depresyjne. Paro lub Wenla z naciskiem wenla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluhajcie biore ok 2 tygodniu juz 100 mg setraliny... nie wspominajac o dysfunkcjach seksualnych to powiem ze wogule nie mam emocji... wyjałowione emocje splycony afekt itp. czy tak dziala setra? Mam docelowo zwiekszyc do 150 mg bo na natrectwa ma dzialac wie trzeba wysokiej dawki czy fluo by mniej wypłukiwała emocje czy tak samo splyca afekt??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pawel.770 Niestety SSRI tak działają, że spłycają przeżywanie emocji i negatywnie wpływają na libido. No 100mg sertraliny to jeszcze nie jest dawka przeciwnatrętna. Co prawda można próbować zwiększenia do 150-200mg, ale na natręctwa można by też dorzucić do tej sertraliny małą dawkę atypowego neuroleptyku. Kwetiapina i arypiprazol są stosowane przy OCD 🙂 Neuroleptyki też pomagają trochę zniwelować tą anhedonię i problemy z libido powodowane przez SSRI. 

Edytowane przez MarekWawka01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MarekWawka01 napisał:

@Pawel.770 Niestety SSRI tak działają, że spłycają przeżywanie emocji i negatywnie wpływają na libido. No 100mg sertraliny to jeszcze nie jest dawka przeciwnatrętna. Co prawda można próbować zwiększenia do 150-200mg, ale na natręctwa można by też dorzucić do tej sertraliny małą dawkę atypowego neuroleptyku. Kwetiapina i arypiprazol są stosowane przy OCD 🙂 Neuroleptyki też pomagają trochę zniwelować tą anhedonię i problemy z libido powodowane przez SSRI. 

Toteż wlasnie biore do tej setraliny abilify 15 mg ;) dlatego nie zwieksze do 200 mg tylko 150 mg tak zeby nie zamulilo az bardzo ;) czyli piszesz ze fluo tez splyci afekt? Pewnie mniej ale tez...

Moze chociaz libido bylo by w gore bo na tej setralinie to lipa... zobaczymy co powie lekarz ;)

Edytowane przez Pawel.770

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Pawel.770 napisał:

Sluhajcie biore ok 2 tygodniu juz 100 mg setraliny... nie wspominajac o dysfunkcjach seksualnych to powiem ze wogule nie mam emocji... wyjałowione emocje splycony afekt itp. czy tak dziala setra? Mam docelowo zwiekszyc do 150 mg bo na natrectwa ma dzialac wie trzeba wysokiej dawki czy fluo by mniej wypłukiwała emocje czy tak samo splyca afekt??? 

Niestety sertralina robiła mi to samo . Zmieniłem na SNRI wenlafaksyne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dostałem zoloft i pregabalinie czytałem internecie ma siłe uzależnić pregabalinie nie łykam biorę clonozepam uczucie coś mi się w głowie robi ,  duszności mam brakuje powietrza jakby mi brakowało powietrza silnie uczucie tracenia przytomności muszę usiąść boję upadnie sercu kłucia w autobusie silnie duszności drętwiała mi noga uczucie tracenia przytomności kilka minut życia mam prawie codziennie clonozepam  pomaga na chwilę nie wiem co mam robić codziennie to samo czy to możliwe 

Edytowane przez edi2933
Dion54

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze potrzebujw sie wyzalic,  jednak ta setralina strasznie splyca emocje, co prawda nie jest to tak jak w przypadku 10 mg olzapiny ale jednak zamulenie jest duze. Myslicie ze zmiana na fluoksetyne pomoze i flui tez bedsie dzialac na natrectwa??? Jak fluo ma sie do setraliny ktory lek mocniej zwalcza natrectwa 150 mg setry czy 50 mg fluo?

Edytowane przez Pawel.770

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawel.770 napisał:

Kurcze potrzebujw sie wyzalic,  jednak ta setralina strasznie splyca emocje, co prawda nie jest to tak jak w przypadku 10 mg olzapiny ale jednak zamulenie jest duze. Myslicie ze zmiana na fluoksetyne pomoze i flui tez bedsie dzialac na natrectwa??? Jak fluo ma sie do setraliny ktory lek mocniej zwalcza natrectwa 150 mg setry czy 50 mg fluo?

 

bo dawka powyżej 50mg mocniej działa na serotoninę.

ja biorę 50mg a jak wezmę 100-150 to już mocno przymula.

fluo słabo działa na ocd, sertralina jest porównywana z klomipraminą która jest jeszcze mocniejsza.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, undefined_realities napisał:

 

bo dawka powyżej 50mg mocniej działa na serotoninę.

ja biorę 50mg a jak wezmę 100-150 to już mocno przymula.

fluo słabo działa na ocd, sertralina jest porównywana z klomipraminą która jest jeszcze mocniejsza.

 

Czy myslisz ze dodanie baklofenu do setraliny załatwiło by sprawe??? Tak zeby poczus jakas stymulacke a przy okazji spotencjalizowc setre tym baklofenem... dodam ze biore jeszcze 15 mg arypirazolu.

 

 

 A tak wogule to biore setraline juz 3 tydzien i od tygodnia mi sie natrectwa nasilily... jest troche lagodniej teraz ale nadal sa nasilone czy to normalne ze przez okolo tydzien setra nasila natrectwa na wejsciu na lek, bo ja juz sie spodziewam dzialania setraliny na natrectwa.

Edytowane przez Pawel.770

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baklofen uzależnia - nie każdy Ci go przepisze.

z resztą wątpię by pomógł, od tego jest jeszcze pregabalina.

 

sertralina na natręctwa to dawki 150-250mg, działanie szybko się ujawnia bo nawet po 7-10 dniach przy takich dawkach.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pawel.770 napisał:

Kurcze potrzebujw sie wyzalic,  jednak ta setralina strasznie splyca emocje, co prawda nie jest to tak jak w przypadku 10 mg olzapiny ale jednak zamulenie jest duze. Myslicie ze zmiana na fluoksetyne pomoze i flui tez bedsie dzialac na natrectwa??? Jak fluo ma sie do setraliny ktory lek mocniej zwalcza natrectwa 150 mg setry czy 50 mg fluo?

Sertralina to.SSRI.po to są żeby znieczulić emocjenolnie tzw efekt zombie . Napewno setra mocniej zwalcza zok ale kosztem uczuć i emocji . Tam ktoś pisze że 50 mg brać tylko 50 mg nic Ci nie da na natręctwa.

Klomipramina jest najsilniejsza na zok tylko to tlpd i będziesz tył. Próbuj fluo 60 mg . To może Ci pomoc zaaktywizuje,poprawi humor i nie będzie efektu zombie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o uzaleznieniu o baclofenie jakim psychicznym czy fizycznym .

 

Pregabalina też uzależnia psychicznie napewno . Niektóre osobowośi też fizycznie.

 

Ogólnie.mówiąc leki uzależniaja choćby niektórzy mówili że są osobowosci które się uzależnią niestety psychicznie i leki biorą całe lata. Są osoby które z silnymi skutkami odstawiennymi sobie poradzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Petek napisał:

Sertralina to.SSRI.po to są żeby znieczulić emocjenolnie tzw efekt zombie . Napewno setra mocniej zwalcza zok ale kosztem uczuć i emocji . Tam ktoś pisze że 50 mg brać tylko 50 mg nic Ci nie da na natręctwa.

Klomipramina jest najsilniejsza na zok tylko to tlpd i będziesz tył. Próbuj fluo 60 mg . To może Ci pomoc zaaktywizuje,poprawi humor i nie będzie efektu zombie .

A jakby zwiekszyc setre do 150 mg to wtedy wychwytuje dopamine i moze bedzie wyluzowanie, zadzialalo by? Bk co lepsze na natrectwa fluo 60 mg czy setra 150 mg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Pawel.770 napisał:

A jakby zwiekszyc setre do 150 mg to wtedy wychwytuje dopamine i moze bedzie wyluzowanie, zadzialalo by? Bk co lepsze na natrectwa fluo 60 mg czy setra 150 mg?

Setra ma bardzo słabe działanie na dopamine ale ponoć na niektórych działa . Ja bym wybrał fluo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Petek napisał:

Setra ma bardzo słabe działanie na dopamine ale ponoć na niektórych działa . Ja bym wybrał fluo.

No tqk ale fluo z kolei na natrectwa tak nie wymiata jak setralina. Zobacze jak bedzie pozniej, na razie zostaje na setralinie, chociaz niektorzy biora parogen i sobie radza niezle ze spontanicznoscia... kazdy jest inaczej wrazliwy...

Edytowane przez Pawel.770

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Pawel.770 napisał:

No tqk ale fluo z kolei na natrectwa tak nie wymiata jak setralina. Zobacze jak bedzie pozniej, na razie zostaje na setralinie, chociaz niektorzy biora parogen i sobie radza niezle ze spontanicznoscia... kazdy jest inaczej wrazliwy...

 

ja na paroksetynie byłem przez większość czasu spotaniczny -ale zdarzały się też powiedzmy przez 25% czasu okresy tumiwisizmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Petek napisał:

Setra ma bardzo słabe działanie na dopamine ale ponoć na niektórych działa . Ja bym wybrał fluo.

fluo to jeden z najmniej skutecznych leków,  wystarczy wpisać w Google leki ssri i jest wpisany na taką listę a poza tym brałem i się potwierdziło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, snilek napisał:

fluo to jeden z najmniej skutecznych leków,  wystarczy wpisać w Google leki ssri i jest wpisany na taką listę a poza tym brałem i się potwierdziło

Pisał że ma anhedonie i libdo. Wiec wybieramy albo leczenie Brak libido i anhedonie albo coś innego  To co pisze na necie nie sprawdza się w praktyce . Znam wiele osób na fluo i im pomaga. Esci jest najsłabsze i tylko na papierze wygląda super i że jest najskuteczniejszy a na drugim miejscu setra. Praktyka to praktyka

 

 

Brałem fluo świetny lek zero natręctw , człowiek chce czerpać z życia cieszyć się . Czuć było dopamine . Było pięknie

Edytowane przez Petek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Pawel.770 napisał:

Kurcze potrzebujw sie wyzalic,  jednak ta setralina strasznie splyca emocje, co prawda nie jest to tak jak w przypadku 10 mg olzapiny ale jednak zamulenie jest duze. Myslicie ze zmiana na fluoksetyne pomoze i flui tez bedsie dzialac na natrectwa??? Jak fluo ma sie do setraliny ktory lek mocniej zwalcza natrectwa 150 mg setry czy 50 mg fluo?

 

Sertralina i fluoksetyna są obie zarejestrowane do leczenia zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego. Co mocniej zwalcza natręctwa to nie wiadomo, trzeba by spróbować. Jednak moja doktor mówi, że fluoksetyna to taki "pobudzający" SSRI, więc może emocji tak spłycać nie będzie, ale tego na 100% nie wiem. Ja nie brałem fluoksetyny nigdy. Najlepiej zapytaj o nią w wątku o fluoksetynie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oplaca sie ryzykowac PSSD i brac ta setraline czy lepiej odstawic antyderesanty, moglbym odstawic ale mam jeszcze natrectwa ktore raczej nie zwalcz pssychoterpia, nie przeszkadzaja mi one bardzo ale cos tam utrudniaja w mysleniu i czasami dzialaniu.. czy takie natrectwa trzeba zwalczac lekami? Czy ten opozniony orgazm mija po odstawieniu czy nie bo jak kiedys bede chcial miec dzieci to moge byc nie zdolny do zaplodnienia i co wtedy, ma ktos PSSD w postaci braku orgazmu? 

 

Dodam ze biore setraline, bupropion i arypirazol.

Edytowane przez Pawel.770

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×