Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Travol,juz wyżej napisalam co mi psy wypisala...

a co do samej wizyty,hmmm,babka ostro zakrecona,heh

 

nie wzielam dzis juz tej,sertraline i jest mi lżej,lepiej sie,czuje...

noooo,ale,dzis wieczorem,zaczelam nowa kuracje...

a maz,jak to maz,teraz,zaczal sie starać...ale,jak on pracuje od rana do nocy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To artykuł z 2002, więc dość stary ale serio to bardzo popularny u nas lek, wystarczy wstukać "coaxil" w google a opinie o nim są nawet na forach dla kobitek.

 

http://www.wprost.pl/ar/13672/Mozg-pod-lawina/

 

"Najczęściej sprzedawane w Polsce leki przeciwdepresyjne to (w kolejności) coaxil, lerivon, efectin, paramolan, anafranil, doxepin i bioxetin - odpowiednik prozacu."

 

marinka-21 słabsza to pojęcie względne, u niektórych może zadziałać skuteczniej tianeptyna u innych sertralina.

 

Dark Passenger a powiedz czy z Twoją wiedzą na temat leków dobrze oceniłbyś lekarza który na początek przepisuje Ci tianeptynę? Ja też musiałem prosić lekarza o ten lek, zresztą podobnie jak wellbutrin bo leczył głównie SSRI, ale serio jest sporo osób z bardzo pozytywną reakcją na niego. Zresztą jest sporo opinii w polskim necie, można poczytać.

 

smutna82 to dobry lek dostałaś. Bardzo skuteczny. Chociaż to co powiedziała Twoja lekarka, że tam we Francji nie leczy się już sertraliną to dość dziwne. No ale dostałaś bardzo dobry lek, bardzo skuteczny, uspokajający.

 

Poczytajcie rekomendację dla tianeptyny: http://www.aotm.gov.pl/assets/files/rada/rekomendacje_stanowiska/2012/R-01-2012-tianeptinum_Coaxil/RP_1_2012_Coaxil.pdf

 

"Coaxil (tianeptyna) jest lekiem o odmiennym mechanizmie działania (zwiększającym wychwyt zwrotny serotoniny), niż inne leki refundowane w przedmiotowym wskazaniu. Jest 

to produkt leczniczy o udowodnionej skuteczności. Posiada również akceptowalny profil bezpieczeństwa, zbliżony do profilu bezpieczeństwa leków z grupy selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI)."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

barsinister zdziwiłbyś się, to jeden z najpopularniejszych leków w Polsce, ze względu na łagodne skutki uboczne (czasami nie ma ich wcale), przepisywany często także przez neurologów. Chyba tylko u nas doczekał się aż 2 generyków? Lek jest u nas refundowany (w formie coaxilu), a to też coś znaczy. Leczenie powinno się zaczynać od tego leku, nie od SSRI. Pewna pani psychiatra z Kobierzyna (wiem, że to nie brzmi jak dobra rekomendacja)

 

Wywyales u mnie salwe smiechu, swoja ocena sytuacji.

Mnie ten lek zapisal psychiatra supervisor z najlepszego osrodka teraeutycznego w Warszawie, takiego co krztałci terapaotów.

Wlasnie jak byl na urlpoie i chodzilem do innych to docnielm jego profesjonalizm - przechodze na godzine zawsze jest.

Jak go nie bylo to chodzile do dwoch innych i naczekalem się jak głupi pod gabinetem mimo przyjscia na czas. A tam w słychać było smiechy i prwyatne rozmowy. Skutków ubocznych ten lek dla mnie nie mial zadnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miko,moze akurat ona nie leczy sertralina...nie wiem.

wiem,ze,rano czulam sie,good,a teraz sie,nakrecilam,ze stracę,swiadomosc i takie,tam...

no i strach wzial gore nade mna,a nie chce brać uspokajaczy..

w glowie mi sie troche kreci i ciągle myślę o tym,ze jestem na leku :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj 10 kropli,dzis rano 5 kropli i na chwile obecna ze,skutków ubocznych to zajebista senność,ręce,nogi i mozg odmawiają wspólpracy... W glowie sie kreci,mam opóźnione reakcje,jestem rozkojarzona.nie jest ciekawie...moze to znowu lek nie dla mnie?

 

-- 07 gru 2013, 15:06 --

 

Dzięki Miko za Twoje odpowiedzi,podnoszą mnie na duchu :)

jestem jak pijana,a mój mózg odmawia mi wspólpracy :\

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ejjj,no dla mnie to nie jest normalne,ze nie dam rady myslec,czuje sie jakbym nie byla sobą.

momentami nie wiem co się dzieje wokól mnie...to normalne????

 

-- 07 gru 2013, 15:17 --

 

Ja nawet nie czytalam ulotki o skutkach ubocznych,żeby sie wlasnie nie nakręcać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziała.a ja nie pytalam,wolałam nie wiedzieć.ale to co sie ze mna dzieje to niemozliwe jest.

aż sie boje brać nastepna dawke :(

 

-- 07 gru 2013, 16:07 --

 

Tzn.powiedziala mi,ze lek zadziala za 2 tyg i tyle.

mam zadzwonić,do niej w poniedzialek i powiedzieć jak sie czuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84 widze ze posiadasz:-) niesamowicie duzo wiadomosci na temat tych wszystkich lekow,doradz mi prosze chodzi mi glownie o to ze przez 8lat biore z przerwami rozne ssri tych nowszych generykow nie mialam jeszcze .Jesli chodzi o leki ssri to ok nie malam atakow paniki albo depresji i ale chodzi mi glownie o to ze pomimo iz bralam np escitalopram ponad rok to gdy tylko pomyslalam np o wiekszym spotkaniu rodzinnym ze strony mojego meza sama mysl owodowalo niesamowicie szybki puls ,pocenie sie uczucie strasznego goraca i nie obylo sie oczywiscie bez. Alej dawki xanaxu ale pomimo tego itak w sytuacji stresujacej bylam taka troche roztrzesiona itd w takim razie czy te lekitak dzialaja ze itak w sytuacji stresujecej czuje sie niesamowita adrenaline ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałam Asertin 50 i Hydroxyzyne, biorę 4 dzień i było wszystko dobrze, do póki moje stany lękowe się nie nasiliły. Powinnam grzecznie spać, po hydro, a lęk nie pozwala mi leżeć w łóżku przy zgaszonym świetle. Teraz zastanawiam się czy nie zgłosić się do mojej lekarki po inne leki, bo w chwili obecnej nie widzę z nimi współpracy. Co mi poradzicie? Czekać i dalej brać to co mam czy iść jeszcze raz do lekarza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałam Asertin 50 i Hydroxyzyne, biorę 4 dzień i było wszystko dobrze, do póki moje stany lękowe się nie nasiliły. Powinnam grzecznie spać, po hydro, a lęk nie pozwala mi leżeć w łóżku przy zgaszonym świetle. Teraz zastanawiam się czy nie zgłosić się do mojej lekarki po inne leki, bo w chwili obecnej nie widzę z nimi współpracy. Co mi poradzicie? Czekać i dalej brać to co mam czy iść jeszcze raz do lekarza?

 

przeczekaj, to normalne skutki uboczne, powinny szybko minąć - w granicach 2 tygodni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marinka-21 nie, nie sądzę, może po prostu nie miałaś zbyt dobrze dobranego leku? Myślę, że jak 8 lat bierzesz leki typu SSRI, to może warto by było spróbować leku z innej grupy, np SNRI, jak wenlafaksyna, leków bardziej sedatywnych jak mirtazapina/mianseryna, antydepresanta i leku przeciwlękowego tianeptyny? Mogłabyś też spróbować starszych leków trójpierścieniowych, jak opipramol (pramolan), doxepin czy amitryptyliny. Jeśli Cię stać to mogłabyś spróbować agomelatyny (valdoxan). Wellbutrinu nie proponuje bo on może nasilać pewien lęk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84 efectin bralam przez ponad rok i bylo super ,ale za drugim razem juz nie zadzialal ,myslalam o tej mitrazapinie ale czy to dziala rzeczywicie jakos bardziej uspokojajaco ?kiedys mi lekarka proonowala agomlatyne ale wiem ze moze ona chyba dzilac jakos nie korzystnie na watrobe i trzeba chyba to kontrolowac i tez nie wiem czy ten lek mnie wyciszy bardziej chdzi mi o takiej sytuacje streujace dla mnie ,bo w domu jest ok tylko jak gdzies jest duo ludzi to mam stresa:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marinka-21 agomelatyna rzeczywiście ma podobno jakiś wpływ na wątrobę. Jeśli miałbym osobiście Ci coś polecić to mirtazapinę, ale pod jednym warunkiem - że pobrałabyś ten lek dłużej, najlepiej ok 4 tygodni, bo początkowo może powodować zwiększoną senność i osłabienie ale to mija z czasem. Lek bardzo dobrze łagodzi u wielu osób lęk i napięcie, ma też działanie przeciwdepresyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różne mogą być objawy i musisz to wytrwać albo znowu odstawić i zmienić lek (miałaś złą reakcję na SSRI to lekarka zmieniła Ci na lek z innej grupy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy będzie wiadomo,ze lek trzeba odstawić,ze nie pomaga,a szkodzi?

i te okropne zawroty Glowy...wczoraj jakoś sie trzymalam,a dzis znowu dol,ze nigdy z tego nie wyjdę,ze zawsze będę,sie,tak czula,uczucie beznadziejności,żadnego celu i do tego drętwieje mi tez,twarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×