Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Jesli komus zalezy bardziej na wyciszeniu (bez zamułki ) to lepszą opcją niz sertralina jesli chodzi o SSRI była by z pewnością paroksetyna lub fluwoksamina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od prawie 4 miesięcy biorę Zoloft w dawce 50mg. wszystko ładnie szło, jednak od 2dni czuje pewien niepokój i lekkie lęki.

Z kolei od 5 dni przyjmuje antybiotyk "augmentin 125mg" 2xdzienie na angine (miałem strasznie zawalone gardło i skoki temperatury ale juz przechodzi).

 

I stąd moje pytanie:

 

Czy te niepokoje i lęki mogę być wynikiem interakcji tych 2 leków?

Może ma ktoś podobne doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektóre antybiotyki wchodzą w reakcję z lekami psychotropowymi

 

ale nie stwierdzono wpływu antybiotyków na pogorszenie stanu psychicznego, więc Twoja lekarka trochę paplała głupoty chyba..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może z powodu choroby czujesz się gorzej? Bo antybiotyku nie bierzesz bez powodu.

 

Możliwe że i z powodu choroby, choć nigdy wczesniej przy anginie nie miałem lęków czy stanów niepokoju :D

Dzis juz ostatni dzień na antybiotykach więc zobaczymy czy za jakiś czas mi to przejdzie.

 

A poza tym znalazłem w necie taki artykuł/badania:

 

http://www.ehealthme.com/drug-interactions/sertraline-hydrochloride-and-augmentin-125

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie opierałbym się na tych zgłoszeniach. Zauważ, że 77 osób straciło na wadze. Powód? Choroba i stan wyczerpania oraz zmniejszone łaknienie, a nie interakcja z antydepresantem. Astenia, nudności, to wszystko może być wywołane przez chorobę. Tak przynajmniej przypuszczam ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paradoksy, gadasz tak jakbyś nigdy nie brała antybiotyków.

a Ty gadasz tak jakby Ci się klepki poprzestawiały, od dłuższego czasu, więc wytłumacz mi o co Ci w ogóle chodzi?

brałam antybiotyki, praktycznie co roku biorę i czuję się źle FIZYCZNIE bo antybiotyki osłabiają organizm, ale co to ma wspólnego z psychiką??

 

-- 26 mar 2012, 17:08 --

 

Nie opierałbym się na tych zgłoszeniach. Zauważ, że 77 osób straciło na wadze. Powód? Choroba i stan wyczerpania oraz zmniejszone łaknienie, a nie interakcja z antydepresantem. Astenia, nudności, to wszystko może być wywołane przez chorobę. Tak przynajmniej przypuszczam ja.

dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SETALOFT Dzień #1

 

Witam! Wczoraj wziąłem pierwszą dawkę setaloftu 25mg i tak przez tydzień teraz.

 

Po okolo 2h od przyjecia dawki lekkie zawroty głowy, pozniej lekkie problemy z koncentracją. Możliwe pobudzenie psychofizyczne bardzo podobne do pobudzenia amfetaminowego, humor do wieczora idealny :D Problemy z zaśnięciem, zaspałem moze cos kolo 23 dopiero a w nocy po przebudzeniu okolo 3:00 znow nie moglem zasnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carmen1988, przechodzi. Dla mnie początki brania Asentry to była masakra: ataki paniki z całym zestawem objawów somatycznych, wybuchy płaczu, ciągłe pobudzenie i niepokój, spanie po 2 godz na dobę. Na szczęście byłam wtedy w szpitalu i włączyli mi jakiś uspokajacz żeby przetrwać najgorsze. Po jakichś 2-3 tygodniach mój organizm przyzwyczaił się do leku i te problemy ustąpiły, nawet spałam normalnie bez żadnych wspomagaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SETALOFT DZIEŃ #2

 

25mg rano przy śniadaniu. Około 12:00-14:00 punkt kulminacyjny dzialania. Drżenie rąk, niepokój, duze zawroty głowy oraz nadmierne pocenie. Ręce miałem cały czas mokre.Przy jakiejkolwiek pracy wymagającej skupienia sie nie byłoby szans. Popołudniu ten stan ustąpił, a wieczorem nieznaczna poprawa nastroju. Zasnąłem dopiero około 2:00 w nocy :/

 

-- 29 mar 2012, 07:21 --

 

SETALOFT DZIEŃ #3

 

25mg rano okolo 8:00.

 

14:00 zawroty głowy, nadmierne pocenie się rąk i szczękościsk. Popołudniu lekkie pobudzenie.Stałem sie jakiś taki spokojniejszy i cierpliwy na wszytko, nawet mam chęć zeby coś robic i nie wiem czy to efekt sertralinki czy tylko tak sie nakrecam :shock: Na ten dzień skutków ubocznych mniej odczułem.Pradopodobnie lek wyrabia powoli tolerancje. Spałem nawet dobrze :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×