Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Liber8

Lista państw świata według wskaźnika rozwoju społecznego

Rekomendowane odpowiedzi

Czasem patrzę na ten ranking i mimo że widnieją tam daty 2015 i 2014 w tabelkach, to jestem pewien, że Polska awansowała o 3 lub 4 pozycje i jest to aktualizowane.

Jak widać do bogatej Europy Zachodniej i kilku Państw spoza Europy nam brakuje, ale nie jest źle, jesteśmy w grupie państw bardzo wysoko rozwiniętych, 36 miejsce na 51 jest całkiem przyzwoite. Może się okazać, że sytuacja poprawi się jeszcze bardziej i dobijemy do środka stawki.

Postaram się co jakiś czas robić screeny i zamieszczać tu w temacie, będzie wiadomo czy lecimy w górę czy w dół.

Do obliczenia syntetycznego miernika WRS wykorzystane zostały następujące dane: średnia oczekiwana długość życia, analfabetyzm, poziom edukacji oraz standard życia w państwach, w skali światowej. W rankingu zawarte zostały także informacje na temat jakości życia, szczególnie dzieci. Wiadomości te pozwalają określić stopień rozwinięcia kraju (wysoko, średnio lub nisko), a także wpływ polityki ekonomicznej na jakość życia. Wskaźnik stworzył w 1990 roku pakistański ekonomista Mahbub ul Haq.

W raporcie państwa osadzone zostały w czterech kategoriach:

państwa bardzo wysoko rozwinięte, państwa wysoko rozwinięte, państwa średnio rozwinięte oraz państwa słabo rozwinięte

https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_pa%C5%84stw_%C5%9Bwiata_wed%C5%82ug_wska%C5%BAnika_rozwoju_spo%C5%82ecznego

[attachment=3]Kraje bardzo wysoko rozwinięte.jpg[/attachment]

[attachment=2]Kraje wysoko rozwinięte.jpg[/attachment]

[attachment=1]Kraje średnio rozwinięte.jpg[/attachment]

[attachment=0]Kraje słabo rozwinięte.jpg[/attachment]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Singapur, Nowa Zelandia. Z czołówki rankingu, to te kraje najbardziej lubię. Chociaż nigdy tam nie byłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skoro nigdy tam nie byłeś to dlaczego je najbardziej lubisz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Bo czytałem artykuły na temat tych państw, tego jak się tam żyje, relacje z podróży na blogach. Oglądałem zdjęcia.. Jakbym miał wybrać gdzie się urodzę, to wskazałbym jedno z tych państw.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polska jako kraj bardzo wysoko rozwinięty dla wielu pewnie nie do zrozumienia, ale skoro należy do tego Rumunia to my też musimy tym bardziej że to nie zarobki decydują o miejscu w tym rankingu.

Polacy na prawdę muszą być bogaci, bo usłyszałem niedawno że dzieciaki wyrzucają do śmieci słodycze otrzymane na gwiazdkę, za mojej młodości było to nie do pomyślenia, gdy wyrzucało się kanapki to był lament rodziców że tak nie można, nie znamy biedy ale słodycze to nawet mi wydaje się przegięciem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie państwa (przed nami) takie jak Luksemburg, Liechtenstein, Brunei, to z całym szacunkiem dla wielowiekowej historii, ja bym państwami ich nie nazwał :lol::lol:

Liechtenstein/Liczba ludności - 37 666 (2016) ( :lol::lol: ), to tyle co 2 większe wioski w Polsce, albo jedno małe Miasto.

Do bardzo wysoko rozwiniętych z Ameryki Południowej przebiły się tylko Chile i Argentyna, reszta kibluje w wysoko rozwiniętych, a Paragwaj, Boliwia, Honduras spadły jeszcze niżej do średnio rozwiniętych.

Trochę się przykro się robi patrząc na Afrykańską biedotę, problemy z dostępem do wody pitnej, brak jedzenia, ludzie głodują, brak opieki medycznej, tragedia. Tam maja przej*ebane, zawsze jak o tym myślę to staram się docenić to co mam, choć niewiele tego :-|

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Argentyna to niegdyś była jednym z najbogatszych państw świata, bracia mojej babci( Niemcy) tak wyjechali jeszcze przed wojną taki był tam dobrobyt.

A co do Polski to większość Polaków myśli że żyję w biednym kraju, podczas w porównaniu do reszty świata żyjemy w bogatym, no ale większość porównuje się do zachodniej Europy i wtedy wypadamy blado choć też różnice nie są jakieś bardzo duże.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi