Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Czy arypiprazol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

73 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy arypiprazol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

• Tak
      47
    • Nie
      13
    • Zaszkodził
      24

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
15 godzin temu, PiotrekLondon napisał:

Ja jak ostatnio wrzucil mnie na mix 5 lekow to masakra: Lamitrin 200mg, Pregabalin150mg, Sulpiryd 100mg, Rispolept 2mg, Mirtagen 15mg. 

Takie cos mi zapodal to masakra, zamiast aktywizacji po Suliprydzie jedyne co mialem to lęk przed wszystkim, sennosc, rozmazane widzenie i kastracja totalna , orgazmu za nic nie moglem osiagnac a i ciezko bylo w pionie go utrzymac. 

Jak rozmawialem z druga lekarka to byla zdziwiona mowi na co panu to wszystko?? 

I miala racje, odstawilem Sulpiryd i Rispolept bo to byl jakis masakrator, zostawilem Prege, Lamitrin i Mirtagen(mysle zeby odstawic bo zamula za dnia bardzo). I teraz mysle wlaczyc do Pregi i Lamitrinu albo Buspiron albo Abilify, sklaniam sie jednak do Buspironu bo Abilify za duzo ubokow ma. Szkoda znowu zeby prolaktyna szla do gory jak wlasnie sie odbija od dna😎

Chodza sluchy, ze arypiprazol nie tylko nie podnosi, a wrecz obniza prolaktyne przez swoj agonizm D2. Jedno moge powiedziec, ze libido chyba podnosi.

Edytowane przez Natrętnik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ile czasu musi uplynąć żeby Abilify zaczął dzialac?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@kucharz Zależy, na które z działań Abilify liczysz. Ale generalnie - dziala szybko. U mnie efekty byly w pierwszym tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, warning napisał:

@kucharz Zależy, na które z działań Abilify liczysz. Ale generalnie - dziala szybko. U mnie efekty byly w pierwszym tygodniu.

Liczę na wyciszenie i większy napęd, motywację jak napisał Natrętnik. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No Panowie naprawde co raz bardziej kuszace wydaje sie te Abilify. Chyba rzeczywiscie za jakis czas bede probowal skoro prolaktyny nie podnosi i nawet moze poprawic libido to moze byc strzal w dziesiatke👍🏻😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, Natrętnik napisał:

Chodza sluchy, ze arypiprazol nie tylko nie podnosi, a wrecz obniza prolaktyne przez swoj agonizm D2. Jedno moge powiedziec, ze libido chyba podnosi.

A jak dzialanie w tym miksie co masz Sertalina plus Abilify? Jest jakies libido wogole czy cienko? Bo Serta kiedys fajnie na mnie dzialala lekka aktywizacja plus bylem zdecydowanie spokojniejszy dlatego pytam bo moze i by wrocil na taki miks...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Arypiprazol podnosi libido ale brany razem z rispoleptem to ciezko. 

Mam takie pytanie jak dziala abilify w dawce 15 mg. Chodzi o to ze kiedys jak bralem 7.5 mg albo jak bralem 50 mg amisulpirydu to nasilily sie takie lęki ze jak mi sie przypomni jakas kompromitujaca sytuacja albo ze cos zlego sie wydarzy to az mnie ciarki przechodzą. Wczesniej bralem tylko rizpolept 2 mg a teraz abilify 15 mg od tygodnia i rizpolept 1 mg. Czy 15 mg abilify moze nasilac takie mysli stresowe czy raczej bedzie mulil i wyciszal jak 10 mg olzapiny? Jak zaczolem brac teraz abilify to sie to nasililo, nie wiem czy to takie dzialanie leku czy to chwilowe? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Pawel.770 napisał:

Mam takie pytanie jak dziala abilify w dawce 15 mg. Chodzi o to ze kiedys jak bralem 7.5 mg albo jak bralem 50 mg amisulpirydu to nasilily sie takie lęki ze jak mi sie przypomni jakas kompromitujaca sytuacja albo ze cos zlego sie wydarzy to az mnie ciarki przechodzą. Wczesniej bralem tylko rizpolept 2 mg a teraz abilify 15 mg od tygodnia i rizpolept 1 mg. Czy 15 mg abilify moze nasilac takie mysli stresowe czy raczej bedzie mulil i wyciszal jak 10 mg olzapiny? Jak zaczolem brac teraz abilify to sie to nasililo, nie wiem czy to takie dzialanie leku czy to chwilowe? 

Nie wiem czy to możliwe po [pierwszej dawce 15mg Abilify, ale czułem wczoraj mniejszy niepokój w ciągu dnia, a jednocześnie lekkie zamulenie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I jeszcze pytanie , czy przytył ktoś po tym leku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, kucharz napisał:

I jeszcze pytanie , czy przytył ktoś po tym leku?

Raczej nie. Kwetiapina powoduje tycie ale Abilify raczej nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
1 minutę temu, mpConroe napisał:

Raczej nie. Kwetiapina powoduje tycie ale Abilify raczej nie.

ok, dzieki za odpowiedź

proponowali mi w szpitalu, nie zgodziłem się, mam po niej halucynacje...

Edytowane przez kucharz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja na 50 mg amisulpirydu wazylem 73 kg a yeraz na 1 mg rispoleptu i 15 mg abilify waze 84 kg... Do tego wenlaflaksyna 150 mg. Jak bralem sam abilify i wenlaflaksyne to wazylem 80 kg. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moze przez ten lockdown Ci przybylo, ja tez zlapalem pare kilo. Z tego co widze to jedni na Abilify tyja a drudzy nie wiec ciezko powiedziec czy to tego wina. Ja staram sie wyjsc na rower plus jakis spacer itd... zawsze to cos pomoze. Nie ma sie co wkrecac w te pare kilo , chociaz glowe bedziesz mial spokojniejsza. Latwo nie jest ale napewno dasz rade.

Jak sie wogole czujesz na tym Abilify ? Dalo rade jakos skutki uboczne przetrwac?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ze skutkow to na razie lęki mam potworne... Dopiero zaczolem brac

Edytowane przez Pawel.770

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A w nocy spisz ? Za dnia nie jestes jakis roztrzesiony od srodka?Ciekawi mnie czy daje rade to przetrwac. 

Na lek pewnie masz cos doraznego jakiws benzo czy cos to napewno spokojnie mozesz sie tym ratowac😌

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, Pawel.770 napisał:

Trudno tak dokładnie powiedzieć jak działa dana dawka chyba, że tak "na oko". Chodzi mi o to, że np. na kobietę ważącą 50 kg ta sama dawka działa 2 razy mocniej niż na faceta 100 kg :D Ale powiem Ci, że tez jestem ciekawy bo brałem również 7,5 mg Arypiprazolu i miałem straszne lęki, że się np. skompromituje. A 50 mg Amisuplrydu to chyba za mała dawka. Brałem bodajże 200 mg i działało przeciwlękowo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, ap40 napisał:

Trudno tak dokładnie powiedzieć jak działa dana dawka chyba, że tak "na oko". Chodzi mi o to, że np. na kobietę ważącą 50 kg ta sama dawka działa 2 razy mocniej niż na faceta 100 kg :D Ale powiem Ci, że tez jestem ciekawy bo brałem również 7,5 mg Arypiprazolu i miałem straszne lęki, że się np. skompromituje. A 50 mg Amisuplrydu to chyba za mała dawka. Brałem bodajże 200 mg i działało przeciwlękowo.

Lęk , że sie skompromituje to ja mam bez Abilify. Nie sądzisz , że może wynikać to z samych zaburzeń, a nie działania leku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście, że wynika z samych zaburzeń tylko, że w moim konkretnie przypadku była taka dziwna sytuacja, że lęki wróciły po pewnym czasie brania Arypiprazolu pomimo, że brałem też Sulpiryd i Paroxinor. Gdy odstawilem Arypiprazol lęki ustąpiły.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, ap40 napisał:

Oczywiście, że wynika z samych zaburzeń tylko, że w moim konkretnie przypadku była taka dziwna sytuacja, że lęki wróciły po pewnym czasie brania Arypiprazolu pomimo, że brałem też Sulpiryd i Paroxinor. Gdy odstawilem Arypiprazol lęki ustąpiły.

Rozumiem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i jak chlopaki ten Abilify ? Cos sie poprawia albo pogorsza ?Dajcie znac co i jak 😌

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oo widze cisza chyba wszystko dobrze sie uklada. Ja zaczynam jutro Abilify. Bede dawal znac co i jak👍🏻

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 godzin temu, PiotrekLondon napisał:

Oo widze cisza chyba wszystko dobrze sie uklada. Ja zaczynam jutro Abilify. Bede dawal znac co i jak👍🏻

u mnie jakoś działa, tylko trudno mi nazwać to działanie. Trochę jakby większy napęd, ale przeciwlękowego dzialania nie czuję. 

Lekarz zwiększył mi dzisiaj dawke anafranilu do 150mg. Mam nadzieję , że będzie lepiej, nawet w samochodzie nie czuje się pewnie, a na ogół to bardzo lubię prowadzić. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to jak jest naped to znaczy ze cos sie tam kreci😎 Moze na dzialanie przeciw lekowe trzeba dluzej zaczekac. A Ty tak szybko wszedles na 15mg? 

Ja Ci powiem ze ja dzis wzialem pierwsze 7.5mg i czuje sie calkiem dobrze, mam wrazenie jakbym byl na lekkim speedzie, ale nie do przesady. Zapewne efekt placebo albo odstawki Buspironu i Mirtagenu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 29.05.2020 o 01:33, Natrętnik napisał:

No wlasnie tez tak czytalem i podobno nawet brana z Olanzapina albo Rispoleptem zbija ich dzialanie na prolaktyne. Wyczytalem na angielskich stronach takie cuda:)

Chcialem tez spytac o to czy bezsennosc po Abilify mija ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 4.06.2020 o 17:08, PiotrekLondon napisał:

No to jak jest naped to znaczy ze cos sie tam kreci😎 Moze na dzialanie przeciw lekowe trzeba dluzej zaczekac. A Ty tak szybko wszedles na 15mg? 

Ja Ci powiem ze ja dzis wzialem pierwsze 7.5mg i czuje sie calkiem dobrze, mam wrazenie jakbym byl na lekkim speedzie, ale nie do przesady. Zapewne efekt placebo albo odstawki Buspironu i Mirtagenu. 

Ja wszedłem na 15 mg od razu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi