Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak radzicie sobie z pesymizmem i agresywnością świata?


samon94

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry ;-)

Zastanawiam się jak radzić sobie z pesymizmem i agresywnością na świecie?-w życiu codziennym.

Mam wrażenie że w Polsce Polak Polakowi wilkiem.Staram się utrzymywać pozytywne nastawienie lecz nie zawsze się to udaje.Często dużo rzeczy wyprowadza mnie z równowagi :/

U nas w wiosce/mieścinie pod Warszawką dużo osób patrzy się na siebie jakby "chciał cię zabić" .Szczególnie młodzież-mam wrażenie że teraz każdy stojąc w grupce 3-4 osób czuje się "kozak" i szuka zaczepki albo próbuje udawać gangstera. Przyznaję że mam lęki związane z tym że grupka młodzieży/patusów będzie chciała mnie zaczepić co tym bardziej mnie dobija,w szczególności o porze nocnej.Niby sobie z tym radzę ale często o tym rozmyślam.

Niby wszyscy się znamy u nas ale mam wrażenie że prawie każdy patrzy się na siebie z pode łba. Próbuje na to nie zwracać uwagi ale jestem przewrażliwiony na punkcie każdego rodzaju agresji,nawet tej niewerbalnej. Trenuje na siłowni i sztuki walki ponad rok ale w dalszym ciągu nie czuje się aż tak bezpiecznie. Największą mam ochotę zawsze poruszać się samochodem wtedy jestem odcięty od świata.

Jak sobie radzicie gdy wokół nas tyle nienawiści ,przechodząc nawet obok ludzi na ulicy którym nic nie zawiniliśmy? Macie swoje sposoby? Albo co jest waszą siłą napędową w dzisiejszym świecie?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Ciekawy temat , jak sobie radzę ? Wogle sobie nie radze. Jak ktoś mnie tylko skrytykuje nawet jak to będzie żart ja odbieram jako atak. Mam tak samo ciągle jestem bojowo nastawiony do ludzi. Szczególnie w mojej rodzinie miejscowości , gdzie są ludzie nie miłe nastawieni do mnie. Rada taka zmień środowisko , otoczenie to pomaga. Wiadomo że znajdzie się ktoś głupi co nas zirytuje ale większości ludzie są dobrzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×