Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pozytywne myślenie.


happyperson

Rekomendowane odpowiedzi

Pozytywne myślenie :hide::blabla:

Czy będąc w depresji należy zmuszać się do pozytywnego myślenia?

Wielokrotnie podchodziłam do tematu; afirmacje, zapisywanie formułek typu ''wierzę w siebie'' po kilkanaście razy. Medytacja.

Wszystko to po dłuższym czasie miało zupełnie odwrotny skutek do zamierzonego. Czułam się jeszcze gorzej. Teraz czuję niechęć do wszelkich cytatów, książek o rozwoju osobistym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio próbuję tak podejść, że negatywne emocje też są potrzebne. To chyba zdrowy objaw, że jak coś nam przeszkadza to mamy do tego awersję. Raczej chodzi o to, żeby nie dostrzegać wyłącznie tych negatywnych rzeczy. Buddyści twierdzą, że jedną z przyczyn nieszczęścia jest kurczowe poszukiwanie szczęścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozytywne myślenie :hide::blabla:

Czy będąc w depresji należy zmuszać się do pozytywnego myślenia?

Wielokrotnie podchodziłam do tematu; afirmacje, zapisywanie formułek typu ''wierzę w siebie'' po kilkanaście razy. Medytacja.

Wszystko to po dłuższym czasie miało zupełnie odwrotny skutek do zamierzonego. Czułam się jeszcze gorzej. Teraz czuję niechęć do wszelkich cytatów, książek o rozwoju osobistym.

 

ZMUSZAĆ nie. Nikt nie lubi się zmuszać do czegokolwiek.

Ale warto się wprowadzać w dobry nastrój chociaż na trochę. Takie przerywniki od depresji. Wykorzystywać lepsze chwile.

Polecam pisać pamiętnik i zapisywać codziennie powody do wdzięczności. Coś zawsze się znajdzie. Np. że mam co jeść, mam gdzie spać, mam nogi i mogę samodzielnie korzystać z ubikacji.

Cytaty są fajne, potrafią czasem dodać siły. Tak samo książki psychologiczne.

Ale jeśli Ci się nie chce, to zaakceptuj to, że tak masz i nie zmuszaj się do pozytywnego myślenia na siłę. Pokochaj się taką jaka jesteś.

Myślenie samo nic nie da, jeśli nie idą za tym emocje. Tak samo mówienie afirmacji, że "wierzę w siebie", a w środku czujesz że to bzdura bo jak wierzyć w kogoś tak beznadziejnego, to odpuść, serio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ciężko z tym pozytywnym myśleniem. A jak już słyszę tekst od moich bliskich "musisz myśleć pozytywnie" to się we mnie gotuję po prostu. Mój psycholog kiedyś powiedział "to jest tak jakbyś komuś złamała nogę i mowia ze ma iść szybciej "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ciężko z tym pozytywnym myśleniem. A jak już słyszę tekst od moich bliskich "musisz myśleć pozytywnie" to się we mnie gotuję po prostu. Mój psycholog kiedyś powiedział "to jest tak jakbyś komuś złamała nogę i mowia ze ma iść szybciej "

 

fajna analogia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×