Skocz do zawartości
Nerwica.com

PIRACETAM (Lucetam, MemoniQ, Memotropil, Nootropil, Piracetam Espefa)


odnowiciel

Czy piracetam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

8 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy piracetam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      6
    • Nie
      1
    • Zaszkodził
      3


Rekomendowane odpowiedzi

Jest dużo wiele skuteczniejszych substancji, których nie trzeba brać kilogramami, bo wykazują ten sam profil działania co piracetam już w znacznie niższych dawkach - i do tego są dostępne legalnie bez recepty. Nazwy tych leków nootropowych to: Aniracetam, Nefiracetam, Noopept (najmocniejszy z wymienianych), Oxiracetam, Phenylpiracetam, Pramiracetam, Sunifiram, Unifiram - cała rodzinka pokrewnych substancji, i wszystkie lepsze od tego omawianego tutaj.

 

A jak chcecie na prawdę wyraźnie czuć działanie, to polecam Adrafinil (prekursor Modafinilu) lub IDRA-21.

 

Te leki na prawdę działają, tylko nie aż w takim stopniu, jak w filmie Jestem Bogiem (Limitless) z 2011 roku ;-) Ale kto wie, może kiedyś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyraznie czuje na tym leku dzialanie noradrenalinowe, a wiec raczej slaby lek dla lękowcow. Czuje sennosc i swedza mnie oczy (tak sie u mnie ona objawia), czego nie lubie. Jednak zachecaja mnie doniesienia, ze moze obnizac poziom serotoniny, aczkolwiek nie zauwazylem jakiejs roznicy w tej kwestii do tej pory (biore juz z 2-3 tygodnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za dużo dla mnie :) będę testował 2,4 do wyczerpania zapasów :)

 

ps: lord : nie masz rozdrażnienia po takiej dawce pira ?? a jak z kawą ?

 

W sensie? Czy piję, jak dużo piję, jak mocną? Piję kawę normalnie ile chcę, energetyki 1l naraz(320mg kofeiny) i normalnie się czuję. Swoją drogą poza tematem- kawa/energetyk w synergii z phenibutem to coś pięknego. Nie jestem rozdrażniony. Głowa też mnie nie pobolewa. Ale to tak sobie myślałem, że to przez hupercynę A, bo ona jednak zwiększa znacząco pulę Ach, a piracetam jest bardzo "zasobożerny" jeżeli chodzi o Ach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za dużo dla mnie :) będę testował 2,4 do wyczerpania zapasów :)

 

ps: lord : nie masz rozdrażnienia po takiej dawce pira ?? a jak z kawą ?

 

W sensie? Czy piję, jak dużo piję, jak mocną? Piję kawę normalnie ile chcę, energetyki 1l naraz(320mg kofeiny) i normalnie się czuję. Swoją drogą poza tematem- kawa/energetyk w synergii z phenibutem to coś pięknego. Nie jestem rozdrażniony. Głowa też mnie nie pobolewa. Ale to tak sobie myślałem, że to przez hupercynę A, bo ona jednak zwiększa znacząco pulę Ach, a piracetam jest bardzo "zasobożerny" jeżeli chodzi o Ach.

 

:)rozumiem . u mnie kawa z baclofenem , coś pięknego :)

 

http://nootriment.com/pl/piracetam-for-depression/ tu piszę że piracetam jest dobry na depresje i też słyszałem takie opinie na hypku.

a z kolei w skutkach ubocznych ma przeciwskazania : depresja .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie podali w szpitalu 12g piracetami dożylnie w ciągu doby albo jednorazowo. Miałem operacje mózgu po wylewie (krwawienie z tętniaka). Piracetam przeciwdziała negatywnym skutkom niedotlenienia mózgu. Od tego momentu nie paliłem cały miesiąc papierosów i w ogóle mnie nie ciągneło do tego. Tak jakby mnie ktoś zaczarował i uwolnił z nałogu. Ale po miesiącu z powodu silnego zdenerwowania ....znów zaczołem palić............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efektów zero - poza bólami głowy i wielkim rozdrażnieniem.

 

Bez choliny pewnie, co? ;)

 

Czyli do Biotropilu powinienem jeszcze dorzucić np. lecytynę?

Czy waszym zdaniem biotropil przyjmowany 2x na dobę po 800 mg ma w ogóle senes, czy nastawić się na większe dawki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efektów zero - poza bólami głowy i wielkim rozdrażnieniem.

 

Bez choliny pewnie, co? ;)

 

Czyli do Biotropilu powinienem jeszcze dorzucić np. lecytynę?

Czy waszym zdaniem biotropil przyjmowany 2x na dobę po 800 mg ma w ogóle senes, czy nastawić się na większe dawki?

Za małe dawki byś coś odczuł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalne dawki prezentują się tak-

 

Leczenie zaburzeń procesów poznawczych w zespołach otępiennych, z wyjątkiem choroby Alzheimera.

Przez pierwsze tygodnie 4,8 g/dobę, następnie 2,4 g/dobę w 2–3 dawkach podzielonych. Dawkę należy zmniejszać o 1,2 g/dobę.

 

Leczenie mioklonii pochodzenia korowego.

Początkowo 7,2 g/dobę, dawkę zwiększać co 3–4 dni o 4,8 g/dobę do maksymalnie 24 g/dobę w 2–3 dawkach podzielonych. Podczas prób zmniejszenia dawki lub odstawienia leku dawkę należy zmniejszać o 1,2 g co 2 dni.

 

Leczenie zaburzeń dyslektycznych równocześnie z terapią logopedyczną.

Dzieci 8.–13. roku życia: 3,2 g/dobę w 2 dawkach podzielonych.

 

Leczenie zawrotów głowy pochodzenia ośrodkowego i obwodowego.

2,4 g/dobę w 3 dawkach podzielonych przez 8 tygodni.

 

Jednakowoż po lekturze for zagranicznych i pewnych opracowań w MEDLINE/PubMedzie stwierdzam, że najbardziej optymalna dawka piracetamu przy zaburzeniach procesów poznawczych to 9,6 - 14,4g (9600mg - 14400mg)/dobę w 2-3 dawkach podzielonych. Co do samej choliny, dodawać czy nie dodawać, to raczej kwestia dyskusyjna, anegdotalna, bo prawdopodobnie nie przeprowadzano badań traktujących o łączeniu źródeł choliny z piracetamem. Wielu użytkowników donosi jednak o tzw. (pi)racetamowych bólach głowy jako skutku ubocznym przy stosowaniu (pi)racetamu i dodanie choliny niweluje ten nieprzyjemny skutek uboczny. Ja osobiście jestem po kilku cyklach piracetamu w dawce 9,6g/dobę (2x 4,8g), bez źródła choliny i nie doświadczyłem bólów głowy, ale jednocześnie zażywałem inhibitor acetylocholinoesterazy(hupercyna A) który jest dość silnym cholinomimetykiem i zwiększa dostępną pulę (acetylo)choliny toteż nie jestem do końca pewien jak zachowałby się sam piracetam w monoterapii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vengence, Lord Kapucyn dzięki za obszerne wyjaśnienia. Te 1,6 g/dobę wydaje się śmieszne w porównaniu z tymi dawkami przedstawionymi przez Lorda. Czy te dawki piracetamu, które przyjmowaliście wpłynęły korzystnie na Wasze zdolności poznawcze? Dostrzegliście jego wpływ na koncentracje, pamięć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie połączenie piracetam+hupercyna A wpłynęło u mnie pozytywnie na koncentrację i pamięć. Ale ogółem są silniejsze związki. Aniracetam jest gdzieś około 3-4x silniejszy od piracetamu czyli 1200mg aniracetamu odpowiada 4800mg piracetamu, fenylopiracetam jest 30-60x silniejszy czyli 100mg fenylopiracetamu odpowiada 3000-6000mg piracetamu, z kolei noopept wg. rosyjskich badaczy jest 1000x silniejszy od piracetamu czyli 10mg noopeptu to ekwiwalent 10000mg piracetamu. Wszystkie te związki należą do grupy racetamów(aczkolwiek noopept nie pod względem budowy chemicznej, a tylko mechanizmu działania). No ale piracetam jest najstarszym, najlepiej przebadanym związkiem z całego tego towarzystwa i pierwszym nootropem w historii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lord Kapucyn Musiałem wygooglować hupercynę A. Czyli to jest po prostu suplement diety, dostępny bez recepty.

 

Tak, bo to alkaloid pozyskiwany z rośliny Huperzia serrata. Jest inhibitorem acetylocholinoesterazy (blokuje enzym odpowiedzialny za degradację acetylocholiny). Na papierze wykazuje jednak porównywalne lub silniejsze działanie niż inne związki z tej grupy- jak donepezil, rywastygmina czy galantamina- stosowane oficjalnie w objawowym leczeniu choroby Alzheimera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×