Skocz do zawartości
Nerwica.com

Oberża pod złamanym paragrafem


Gość iiwaa

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem...ale jak ktoś wciąga moją rodzinę lub męża to się mi nóż w kieszeni otwiera. Akurat nie pozwolę sobie aby ktokolwiek ruszał osoby z mojego otoczenia. To dla mnie lekka przesada.

 

salirka, że trzymasz tam nóż to ja nie mam wątpliwości :D

 

Jeden człowiek, jedna ziemia to zamknięty ekosystem. 200 ludzi można rozpatrywac już tylko na zasadzie prawdopodobieństwa, jako nieskorelowane przypadki. 5 zachoruje na schizę, 40 na depresję, 80 umrze na raka, 80 na serce, a reszta coś innego.

 

nie wchodziłbym raczej w takie detale, raczej nie chodziło mi o choroby fizyczne, a o energiie psychiczną. mpżeliwe że natura w jakiś sposób to reguluje. nawet takie zmiany ciśnienia powodują u nas zmiane samopoczucia, pełnia książyca, i kto wie co jeszcze. a gdyby choroby psychiczne były też próbą zrównoważenia? robi sie dziwnie hehe raczej nie biore pod uwage takiej możliwość, ale kto wie? :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiejskifilozof, co chwila piszesz o swojej sympatii do slowianskiej wiary a ani razu nie napisales konkretnie co takiego ci sie w niej podoba...

 

 

Mirunia i co sie mnie czepiasz :?

 

Szacunek do sił natury,nie dzielenie ludzi na lepszych i gorszych.Ja osobiście uważam,że nasza kultura wywodzi się z lasów polski,nie z pustyń Izraela.Choć nie jestem antysemitą.Rodzima Wiara,nie jest też tak pruderyjna jak katolicka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytasz czy doświadczenie tworzy świat?

dominująca teza jest taka, że nie, że z niedoświadzającego świata w jakiś sposób w pewnym okresie historii wyłoniły się doświadczające organizmy.

 

ja osobiście to jednak nie do końca jestem przekonany do tego twierdzenia.

 

ja jednak jestem bardziej skłonny uwieżyć własnie w taką wersję. chociaż może być tak, że te niedoświadczalne jest tylko inną formą "doświadczenia".albo oba ta czynniki wzajemnie sie przyenikaja, egzystuja w symbiozie i są tutaj od zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wołałeś mnie, więc jestem i stoję przed tobą.

Dawno już żaden człowiek nie szedł tu tą drogą.

Dawno nikt mnie nie wzywał i o nic nie pytał.

Czego szukasz Poeto, po coś tu zawitał?"

...................................-- Bogini Dziewanna

 

 

ty ale ten wierszyk nawet mi się podoba :105:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie dobrze wiedza, skąd sie bierze ocieplenie klimatu, tylko jak jeden mąż maja to gdzieś. Ja zreszta tez. Nie będę marzla ani lazila pieszo celem walki z ociepleniem klimatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymam dzisiejszego dnia w pracy...klima mi zamarzla i nie mam czym grzac. Mam tylko malutki grzejniczek. :why: Rano auto ledwo odpalilo...drzwi przymarzly. Do tego nie mialam rekawiczek....brrr.

 

wielorakirosolek tez bym teraz zjadla ale nie z kaczki tylka kury :D

 

neon chyba musimy zrobic sobie przerwe i nie strasz mnie jakimis swoimi mrokami. Koniec zartow...dzialasz mi na nerwy ostatnio :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymam dzisiejszego dnia w pracy...klima mi zamarzla i nie mam czym grzac. Mam tylko malutki grzejniczek. :why: Rano auto ledwo odpalilo...drzwi przymarzly. Do tego nie mialam rekawiczek....brrr.

 

wielorakirosolek tez bym teraz zjadla ale nie z kaczki tylka kury :D

 

neon chyba musimy zrobic sobie przerwe i nie strasz mnie jakimis swoimi mrokami. Koniec zartow...dzialasz mi na nerwy ostatnio :P

 

Ja właśnie przyjechałam do pracy. Zastanawiam sie, komu sie badziej nie chce - mnie czy im.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff,już w porządku.Pralka działa.

 

zawsze jmożna odkurzyć poczciwą franie, albo filozof, jak tak lubisz wracać do korzenii, zakasaj rękawy, miska w dłoń i sruu nad rzeke. myśle że prasłowiańscy bogowie byliby bardzo dumny i przychylnym okiem patrzyliby w twoja przyszłość, kto wie moze nawet daliby ci wygrać w totka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieloraki, wiejskifilozof, a propos poezji inspirowanej wierzeniami słowian:

 

Upalne południe

 

Słyszę, słyszę w południe tętent lipowych bogów

Na moście niezabudką przybitym do rozłogów.

 

Śródpolny im policzki wiatr opala zielone

I konie ich biegają w tę stronę i tę stronę.

 

Drewniane z głów hełmy błyskają jak konewki,

Kiedy z wodą je niosą na miedze dzikie dziewki.

 

Przez pola, łąki pędzą, z szuwaru w szuwar gęsty,

Giną za nimi tętent, bulgot rzek, wiklin chrzęsty.

 

Zdziczałe oto wiązy jak zielone obłoki

Rozdzierają bożyszczom spod hełmów kudły loki.

 

Widzę, widzę w południe odjazd lipowych bogów,

Widzę bogów na moście, na moście wśród rozłogów.

 

Schnie siano, dzika róża pachnie za dnia jak nocą,

Tętnią kopyta koni, płaszcze bogów łopocą.

 

Jaką lilią łąkową wesprę okapy powiek,

Zdławiony dalą polną, śmiertelny, marny człowiek?

 

~ Bolesław Ożóg

 

[videoyoutube=5cU4BoM5Tho][/videoyoutube]

 

Cześć wszystkim :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iiwaa mnie to sie dopiero nie chce a mam tu byc do 15:30. Jak tam dzis samopoczucie po wczorajszym?

 

Właśnie zadziwiająco dobrze. I tak sie dzisiaj wkurzy, bo ma jakieś egzaminy warunkowe. Ale ja juz wole jak jest wkurzony.

To są zawsze najslabsi studenci.

Ewentualnie, raz na 5 lat, trafi sie ktos kto z przyczyn losowych nie mogl przystąpić do egzaminu.

 

Wspolczuje.

Opatul sie tam czymś cieplym!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salirka dobra zrobiłbym to dla Ciebie i rozkręcił rozmowę :mrgreen: tylko, ze i u mnie to bardzo różnie. W komunikacji, na ulicy mało gadam. Bardzo ciężko mi jest poznać kogoś :lol: Nie jestem nieśmiały, chociaż takiego sprawiam :D Powiem, coś bez sensu, albo głupiego. zarzucę moim specyficznym żartem i po meczu :twisted::lol:

 

Po śmierci, to bym chciał latać nad Polską a najwięcej nad Katowicami. :!::smile: Takie podróże, po całej Europie również :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×