Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
sebastian86

terapia skoncentrowana na rozwiazaniach

Rekomendowane odpowiedzi

no ja wlasnie taka bede mial.nie wiem czy to terapia odpowiednia do przepracowania traum roznych.

Tez jestem ciekawa ocen tej terapii. Sebastian, to jest chyba krótkoterminowa terapia, prawda? Ile masz mieć spotkań?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak krotkoterminowa, zapisano mnie na 10 spotkan. obawiam sie troche ze za malo bedzie poruszane to co bylo w przeszlosci bo ta terapia skupia sie na terazniejszosci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tak krotkoterminowa, zapisano mnie na 10 spotkan. obawiam sie troche ze za malo bedzie poruszane to co bylo w przeszlosci bo ta terapia skupia sie na terazniejszosci.

To ocenisz po tych 10 spotkaniach, czy czujesz się lepiej. Nie masz przynajmniej perspektywy kilkuletniego leczenia (i całego zera gwarancji, że cokolwiek Ci to da) jak w psychodynamicznej. Poza tym myślę, że grzebanie w przeszłości niekoniecznie pomaga - owszem, pozwala zrozumieć przyczyny pewnych swoich zachowań i reakcji, tylko że w praktyce to rozumienie za wiele w życiu (tzn. w podejmowaniu decyzji, motywowaniu się do rozwoju i pracy, zachowaniu względem innych) nie zmienia.

Będę trzymać kciuki za Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale mam za soba terapie dlugoterminowe,i wiem jak to jest sie rozczarowac.najgorszy jest brak cierpliwosci.nie umiem spokojnie czekac juz.a przeszlosc ciagle ciązy nade mną.mimo ze juz tyle w niej grzebano na psychoterapiach poprzednich...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no nie jest zle,docieramy sie z pania terapeutka powoli.aczkolwiek zmiany w samopoczuciu nie dostrzegam chyba.pani dr zalecila probowanie intensywnych smakow i zapachow jako cos co ma zmniejszyc apatie uczuciowa i powoli przywrocic zmysly na wlasciwy poziom.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sebastian86 znam osobę, która m.in taką terapię zaliczyła. Zadowolona. Zakończyła całe leczenie terapeutyczne z powodzeniem.

Tylko kwestia czy specjalista jest... specjalistą. :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Byłem na BSFT. Byłem chyba na trzech takich spotkaniach. Drogie. Dlatego przerwałem. Z perspektywy czasu bym tego nie zrobił, bo na p-d wykosztowałem się i tak znacznie więcej, ale nie o kasę tylko chodzi. Czy BSFT to to samo co TSR?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi