Skocz do zawartości
Nerwica.com

Imigranci - za czy przeciw?


kliku

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie to ten kontent słaby, bo ani to zbyt długo nie śmieszy, ani żart niezbyt wyszukany. Nie dziwota, że ludzie odpowiadają tak a nie inaczej, bo:

a) tak to jest w polskiej szkole nauczane, że są cyfry i cyfry rzymskie, coś tam może nauczyciel przebąknie, że te "nasze" to arabskie

b) ludzie różnie reagują, jak do nich podejdzie ekipa z kamerą i mikrofonem, niekoniecznie w takiej chwili racjonalnie myślą (sama bym wtedy nie myślała).

 

Ot, takie nabijanie się z ludzi, którzy najpierw mówią, potem (ewentualnie) myślą, przy wykorzystaniu faktu, że jest kryzys migracyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a) tak to jest w polskiej szkole nauczane, że są cyfry i cyfry rzymskie, coś tam może nauczyciel przebąknie, że te "nasze" to arabskie

 

no nie wiem bo mnie o tym uczyli [i to z dobrym skutkiem ofc [b]NIECHWALAC SIE[/b]]

HE HE to pewnie temu ze ojciec mnie zmusil do lepszej (niepolskiej?) szkoly ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też uczyli. Tylko, że mnie np. uczyli na historii w gimbazjum i liceum nawet o tym, co było po II wojnie światowej, a innych nawet o niej nie uczyli. Różnie bywa. Polska szkoła jest trochę kulawa, więc mnie nie dziwi, że ludzie nie wiedzą/ nie pamiętają takich rzeczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyfry "arabskie" tak na prawdę nie są arabskie tylko pochodzą z indii, które arabowie najechali w VII wieku i oprócz różnych przedmiotów materialnych zrabowali również pisma uczące cyfr "arabskich".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyfry "arabskie" tak na prawdę nie są arabskie tylko pochodzą z indii, które arabowie najechali w VII wieku i oprócz różnych przedmiotów materialnych zrabowali również pisma uczące cyfr "arabskich".
Ten ów złoty wiek islamu( X-XI w) opierał się na cudzych pomysłach, wynalazkach, nauce. Nie byli oni tak wsteczni jak ówcześni chrześcijanie którzy tępili wszystkie nowinki ale od 13 wieku islam pogrążył się w totalnej ciemności i nie może z niej wyjść do dziś. Przecież tam nawet aby dostać się na fizykę na uniwerku trzeba zdać egzamin z znajomości koranu a podręczniki każdej dziedziny łącznie ze ścisłymi i przyrodniczymi rozpoczynają się od islamskiej wizji świata. Nawet najbogatsze kraje islamu typu ZEA, Arabia Saudyjska do zawodów wymagających kwalifikacji, wiedzy zatrudniają ludzi z zagranicy bo swoich nie wykształcili, wola siedzieć na gigantycznych zasiłkach a do prostych prac mają niewolników z Indii i Bangladeszu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do cyfr arabskich to rzeczywiście minimum połowa Polaków nie wie że to są arabskie ale na zachodzie Europy może być podobnie albo jeszcze gorzej. Myślę że główną przyczyną tej niewiedzy jest to że alfabet arabski to dla ludzi zachodu takie niezrozumiałe ślaczki i ludzie myślą że cyferki są w tym samym stylu. Co najciekawsze słowo Alkohol pochodzi z arabskiego bo oni jako pierwsi wynaleźli destylację( czyli jednak coś wynaleźli) choć sami nie piją( przynajmniej oficjalnie) to chyba największe ich osiągniecie. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc mnie nie dziwi, że ludzie nie wiedzą/ nie pamiętają takich rzeczy

 

mnie niestety dziwi

Dziwi Cię, że ktoś może czegoś nie pamiętać sprzed x lat? Wydaje mi się, że masz trochę zbyt zawyżone wymagania wobec ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba za często masz do czynienia z matołami i analfabetami. Powinnaś raczej wybierać bardziej uśrednione towarzystwo. ;) Przy takim szumie informacyjnym raczej trudno pamiętać wszystkie szczegóły ze szkoły. Jeśli nie wykorzystuje się danej informacji praktycznie, mózg "wyrzuca" ją jako niepotrzebną.

IMO, nie widzę powodu, by pamiętać niektóre nieprzydatne bzdury z podstawówki czy gimnazjum. Te, które mój mózg uznał za użyteczne, dalej tkwią w mojej pamięci, np. język obcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 15 wieku europa była bardziej zacofana niż w 2 wieku przed naszą erą.

wam się wydaje, że cywilizacja jest oparta na jakiejś stalowej infrastrukturze zapewniającej jej postępujący dobrobyt z mniejszymi tylko wahnięciami, a cywilizacja to wątła warstwa powierzchniowa pod którą szaleją potężne żywioły.

huragan Katrina jest przykładem jednym z wielu - Nowy Orlean uprzednio miasto wysoce rozwinięte i kulturalne zamieniło się w dziki zachód, przy domkach widniały tabliczki "posiadamy broń".

 

 

tak więc elo i inni zuchwali nowocześni obudźcie się trochę z tej waszej beztroski i porzućcie chęci odkrywania oraz udostępniania obcym siłom dóbr naszej europejskiej cywilizacji jakby była on oparta na niezniszczalnych fundamentach, bo tak nie jest i trzeba jej strzec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh jeto ja ni zuchwala ni nowoczesna a wrecz rzeklabym ze staroswiecka jestem z tym swoim dobrym serduchem i bardziej jezusowskim podejesciem do drugiego czlowieka nizli przeciety katol ma do blizniego swego

 

daleko mi do tych zapatrzonych w siebie postepowcow wysmiewajacych wszystko i wszystkich wokol... ktorzy to wszedzie wesza spiski i manipulacje oraz bez skrupulow szydza z cudzej tragedii:

 

https://www.facebook.com/notes/blog-slwstra/polacy/559519514252398

:cry:

i patrzac na tych zepsutych polaczkow niewidzacych nic poza czubkiem wlasnego noska robi mi sie po prostu niezmiernie smutno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Codziennie w wyniku głodu i przemocy umiera tysiące dzieci ale nikt im nie robi zdjęć. Oczywiście nie ma co atakować dziecka bo to wina społeczeństwa w którym żyje że jest tam wojna, gdzie wszyscy do siebie strzelają z okrzykiem Allah akbar. Tak wysłuchuje to co mówią strony konfliktu a także ofiary tej wojny i oni mówią tylko o jednym o Allahu( i zdania typu bóg ich ukarze, bóg tak chciał, Allach ich pomści) dopóki nie przestaną lepiej tam nie będzie.

A pokazywanie tego zdjęcia ma jeden cel zmusić europejczyków do przyjmowania uchodźców choć większość tzw uchodźców to nie żadni uchodźcy bo aby się udać do Europy trzeba opłacić mafię a oni tani nie są. I tak prawdziwe ofiary wojny cierpią w Syrii albo ewentualnie w państwach ościennych a do Europy w dużej mierze udają się zwykli imigranci socjalno- ekonomiczni głównie nie z Syrii którzy tylko korzystają z faktu wojny z Syrii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pokazywanie tego zdjęcia ma jeden cel zmusić europejczyków do przyjmowania uchodźców

 

no wiadomo manipulacja tvnu pewnie sami podrzucili tego chlopca nie dajmy sie lewackiej propagandzie !oneone

A kto mówił o podrzuceniu, dziecka oczywiście żal, ale to nie powód żeby przyjmować do Europy hordy muzułmanów często nie z Syrii i przymusowo je lokować w Polsce do której nie chcą wcale trafić. Na świecie dziej się mnóstwo zła, wszystkim nie pomożemy a w Aleppo bo tam było zrobione to zdjęcie pomoc humanitarna jest nie wpuszczana i tylko rozwiązanie polityczne wchodzi tu w rachubę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pokazywanie tego zdjęcia ma jeden cel zmusić europejczyków do przyjmowania uchodźców

 

no wiadomo manipulacja tvnu pewnie sami podrzucili tego chlopca nie dajmy sie lewackiej propagandzie !oneone

 

no dobrze, ale czemu nam Polakom próbuje się tym zdjęciem na sumienie wjechać?

przecież to nie nasza wina, wina islamistów i jego ojca, więc dlaczego my mamy za to ponosić konsekwencje?

a lis się właśnie tak zachowywał jakby naszym obowiązkiem było tutaj dać się najechać i jeszcze sobie perfidnie morde chrześcijańskimi wartościami wycierał. co to strażnik naszego sumienia się znalazł?!

prawda jest taka, że on używał tej tragedii do osiągnięcia własnych celów, strasznie cyniczny typ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×