Skocz do zawartości
Nerwica.com

Imigranci - za czy przeciw?


kliku

Rekomendowane odpowiedzi

A na wszystkim najbardziej korzysta Turcja która jest na dobrej drodze ku reaktywacji sułtanatu. Przecież to ona steruje masami "uchodźczymi" destabilizuje Europę a u siebie zrobiła porządek z Kurdami w ramach walki z Isis i z laicką opozycja po tym śmiesznym sfingowanym zamachu. Zręczność Erdogana nie zna granic a zachód tylko temu się przygląda i większy problem widzi w polskim trybunale niż tym że tam zamknięto 3000 sędziów, tysiące nauczycieli i wojskowych. I oni należą do Nato :mrgreen: Myślę że w najbliższych latach uderza na Bałkany oraz bliski wschód bo destabilizacja rejonu poprzez IsiS ( którego są sponsorem) jest im na rękę. Do tego społeczeństwo tam staje się coraz bardziej islamskie i popiera zamachy w Europie, przecież na meczach w Turcji jak są minuty ciszy z powodu zamachów to kibice chóralnie śpiewają allach akbar. Islam ma służyć Turcji do silnej identyfikacji i podboju świata, ideały ataturka dawno legły w gruzach zresztą one nigdy poza wielkomiejską klasa średnią się nie przyjęły bo tylko silna, wojownicza kultura jaką jest islam daje moc do podboju, a że jak na kraj muzułmański mają silna gospodarkę i to nie dzięki surowcom to mają szansę na to że powrócą do rozmiarów sprzed wieków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marzyło się wielu społeczeństwo laickie. Doskonale to rozumiem. Ale niestety to utopia - nie ma czegoś takiego jak laicyzm. Ta przestrzeń nie toleruje pustki. Zła była kultura chrześcijańska? Będzie średniowieczny, drapieżny islam wraz ze swym całkowicie odmiennym od naszego (nie)porządkiem (nie)prawnym i (nie)politycznym

A propos próżni, ciekawi mnie, czy religię dałoby się zastąpić na dłuższą metę autorytarnym ustrojem państwowym, vide ZSRR. Nie to, żebym chciała, lecz czy jest to hipotetycznie możliwe.

W niektórych krajach się to udało np w Korei Północnej ale do tego potrzeba ogromnych represji, terroru i prania mózgów od kołyski po grób, a za pomocą religii można to zrobić łatwiej i uzyskać trwalsze efekty które przetrwają dyktatora i jego synów. Zresztą jak się popatrzy na Stalinizm, Maoizm i KRLD to widać jak bardzo te systemy wzorowały się na religiach i dlatego tez tak zajadle tą religię zwalczały. Według mnie przyszłość państw lewicowo- liberalnych jest kiepska bo albo czeka ich inwazja obcych kultur gł islamu ale tez np Chin, albo powrócą do narodowo- religijnych klimatów co już lepsze jest niż islam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wymaga głębszego zastanowienia się.Czy istnienie prawdziwie laickie społeczeństwo.Jak zauważył,słusznie Carlosbueno.Przykład Chin i Północnej Korei.Nie jest zbyt dobry dla Europy.Czasem słyszymy,że polscy katolicy boją się ateizacji takiej jak na Zachodzie Europy.Ludzie wychowani,w tradycyjnym często wiejskich katolicyzmie.Który,jest jarmarczny i obrzędowo-ludowy.Boją się,tego że kościoły zostaną pozamykane,że na ich miejscu otworzono zostano super markety.Ja jako człowiek który nie uczestniczy w katolickich świętach.Wolałbym by Polska miała najniższy procent żyjących w ubóstwie,niż najwyższy procent wiernych na mszach.

Narodowe-religie kojarzą mi się,z marksizmem-leninizmem.Mam nadzieje,nie doczekać.Tego,że będę zmuszany iść obowiązkowo na mszę do kościoła.

Ateizm,jest też częścią naszego życia i kultury.Wielu wybitnych ludzi,odcisnęło swe piętno.Na świecie,nie wierząc w żadnych Bogów.

 

Wracając do Turcji,też ten cały pucz.Był swingowany,przecież strażnicy świeckości kraju.Czyli wojsko,co jak co ale;pucze umie robić.

Polsce by też się przydał,ktoś taki jak Ataturk.Jednak,obawiam się,że dla nas już za późno.

 

Być moze głównym powodem w imie ktorego jankesi zasiali zniszczenie na bliskim wschodzie bylo wywołanie masowego eksodusu ludności tubylczej do Europy by ją osłabić.

 

Ciekawe ? I chyba prawdziwe,Europa zawsze była solą w oku Ameryki.Jesteśmy jakby z innej planety.Nasz kontynent,przeżywał.Tyle,co Ameryka zna tylko z filmów.Mnóstwo wojen,prześladowania religijne.Mi jest bliżej do laickiej Europy,niż do religijnych Stanów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie przyszłość państw lewicowo- liberalnych jest kiepska bo albo czeka ich inwazja obcych kultur gł islamu ale tez np Chin, albo powrócą do narodowo- religijnych klimatów co już lepsze jest niż islam.

Podobnież Chińczycy są bardzo kolektywnym narodem. W ich języku nie istnieje zaimek "ja". Są hermetyczni i zrównoważeni, bardzo cenią relacje interpersonalne.

Ich przeciwieństwem jest cywilizacja zachodnia, której losy na przestrzeni wieków były dość burzliwe. Europejczycy popadali (i popadają) ze skrajności w skrajność. Wpierw krucjaty religijne i pruderia, obecnie skrajny liberalizm i nihilizm.

Może by tak wziąć przykład z Chińczyków? Co prawda to by teoretycznie oznaczało wolniejszy postęp (mniejsza ekspansywność, praca u podstaw), jednak przypuszczalnie to by dało możliwość utrzymania cywilizacji i kultury europejskiej w ryzach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boją się,tego że kościoły zostaną pozamykane,że na ich miejscu otworzono zostano super markety
Póki co supermarkety i dyskonty stawia się obok kościołów. Polska ma jak i cała Europa śrdkowo- wschodnia poprzez swoje zapóźnienie cywilizacyjne ma szansę na unikniecie błędów zachodniej Europy czyli multi kulti, postmodernizmu, chorej poprawności politycznej i wyrugowania nacjonalizmów, do tego Polska ma niebywały atut rzadki w dzisiejszym świecie czyli jednolitość etniczna i religijną co pozwala na uniknięcie wielu konfliktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Multi Kuli zawsze w Polsce było,w 16 wieku.Tu żyli Żydzi,Ormianie czy Niemcy.Poprawność polityczna też mnie dobija,co to nacjonalizmów.To ja si tego boję.Wołyń przykład nacjonalizmu.

Jeżeli szukamy krajów czysto rasowych.To może Japonia,Tonga,Samoa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Multi Kuli zawsze w Polsce było,w 16 wieku.Tu żyli Żydzi,Ormianie czy Niemcy.Poprawność polityczna też mnie dobija,co to nacjonalizmów.To ja si tego boję.Wołyń przykład nacjonalizmu.

Jeżeli szukamy krajów czysto rasowych.To może Japonia,Tonga,Samoa ?

Ale ci ludzie przybywający do Polski wpasowywali się w naszą kulturę albo jak np Żydzi mimo że zbytnio się nie integrowali spełniali przydatne funkcje; zajmowali się handlem czy określonymi dziedzinami rzemiosła. Przecież polskie miasta były w dużej mierze żydowsko- niemieckie a polskość to była na wsi. Jeszcze w 20 leciu międzywojennym tak było np w moim mieście gdzie niemal wszystkie szyldy sklepów i rzemieślników nosiły niemieckie bądź żydowskie nazwiska a to były ziemia II RP. A co takiego dali islamscy imigranci tylko kebaby chyba, państwa zachodnie więcej do tej imigracji dopłacają poprzez socjal niż ciągną korzyści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce jest blisko trzy miliony Ukraińców ...
Tak, co jeszcze. Mieszkałem parę lat w UK i tam wg statystyk( według mnie zaniżonych) było 800 tysięcy polaków co w 60 mln narodzie daję nieco ponad 1% populacji, a język polski było słychać wszędzie na ulicy, w sklepach, na budowach, na plażach. I to nie tylko w dużych miastach typu Londyn( gdzie na ulicy częściej było słychać polski jak angielski) ale na wsiach i prowincji, wiele fabryk i firm budowlanych zatrudniało właściwie samych Polaków. Słyszałem nawet że mieszka, przebywa tam 3 mln Polaków ale nie wiem czy to prawda ale na pewno dużo więcej niż oficjalne 800 tysięcy bo tyle to mieszka w samym Londynie, gdzie polskich sklepów jest kilka tysięcy. Z Ukraińcami w Polsce na pewno tak nie jest, z danych oficjalnych w 2015 roku wydano im ponad 900 tysięcy wiz do Polski ale nie wiadomo czy wszyscy potrzebowali ją do pracy, z tego co mi wiadomo to oni dostają je zwykle na 3 miesiące i później odnawiają może jedną osobę liczyli parę razy. Na pewno nie jest ich tak dużo jak Polaków w UK, Holandii czy Niemiec gdzie stanowią większość pracowników fabryk czy szklarni. W mojej obecnej i poprzedniej pracy pracują Ukrainki ale są w mniejszości do Polaków , ale od innych znajomych nie słyszę żeby u nich pracowali. Języka ukraińskiego nie słychać zbytnio na ulicach chyba że oni już tak dobrze po polsku mówią. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Języka ukraińskiego nie słychać zbytnio na ulicach chyba że oni już tak dobrze po polsku mówią. :mrgreen:

Niektórzy mówią dobrze po polsku, szczególnie młodzi. Studiuję z Ukrainkami. Gdybyś je minął na ulicy i usłyszał jak mówią po polsku, to byś nie odróżnił, czy to Polki, czy Ukrainki.

 

Ta całe cenzura już jest śmieszna, niedługo terroryści ISIS zaczną być nazywani chorymi psychicznie.

Zamkną to forum, bo to siedlisko potencjalnych terrorystów :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy mówią dobrze po polsku, szczególnie młodzi. Studiuję z Ukrainkami. Gdybyś je minął na ulicy i usłyszał jak mówią po polsku, to byś nie odróżnił, czy to Polki, czy Ukrainki.
Możliwe u mnie jedna w pracy po roku w Polsce mówi już b. dobrze ma akcent ale słownictwo dość bogate i błędów językowych nie popełnia. No ale to zbliżone języki Polak aby opanować angielski musi się dużo bardziej namęczyć a akcentu nigdy nie nabędzie jeśli pojechał tam jako dorosły. Ale w te 3 mln Ukraińców nie wierze chyba że połowa ich pracuje w Wa-wie. Te Ukrainki co z nimi pracuje i pracowałem w poprzedniej pracy wcale nie zarabiają mniej niż Polki na tym samym stanowisku, tyle tylko że są gotowe pracować po 12 h dziennie przez 6 a czasem i 7 dni w tygodniu a Polki niekoniecznie, dla mnie oni są taką samą tanią siła roboczą jak Polacy na zachodzie a nie żadnymi Banderowcami przecież większość z nich ma zerowe pojęcie o historii, ja mam większe pojecie o historii Ukrainy niż one choć się jakoś tym specjalnie nie interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ZA imigrantami, trzeba im pomóc, nie można patrzeć przez pryzmat błahostek, pomoc drugiemu człowiekowi jest najważniejsza. Tyle znieczulicy i odrzucenia innych bliskich nam osób, wszyscy jesteśmy jednością, jednym gatunkiem, nie możemy patrzeć przez pryzmat zamachów, to są tylko jednostkowe przypadki. Zjednoczenie ludzkości jest ważniejsze a ograniczanie innych jest nie w porządku. Trzeba dać im szansę i możliwość normalnego życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ZA imigrantami, trzeba im pomóc, nie można patrzeć przez pryzmat błahostek,
No nie wiem czy masowe gwałty i kradzieże dokonywane przez tzw uchodźców to błahostki, owszem może większość tego nie dokonuje ale jednak na tyle sporo że destabilizuje to życie tubylców. Poza tym przecież ci tzw uchodźcy wcale nie chcą trafić do Polski tylko do Niemiec czy innych bogatych krajów co świadczy że nie chodzi im o ucieczkę od wojny ale gł o życie na garnuszku bogatych państw europejskich. Niestety takie naiwne myślenie mają europejskie elity albo to jakiś plan mający na celu chaos w Europie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to zbliżone języki Polak aby opanować angielski musi się dużo bardziej namęczyć a akcentu nigdy nie nabędzie jeśli pojechał tam jako dorosły.

Jeśli Polak zacznie zwracać uwagę na prawidłowy akcent, to się nauczy. To wymaga pracy i motywacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupota Niemców przechodzi wszelkie granice, przecież to ogromne koszty dla państwa płacenie za te domy, wynajem i ciągłe remonty a w zamian mają co zamachy a przede wszystkim ludzie boją się wychodzić wieczorami ze strachu przed ubogaczami kulturowymi. Merkel i jej ziomków powinni przed trybunał stanu postawić a oni grożą nam że jak nie przyjmiemy " uchodźców" to odbiorą nam pieniądze z UE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×