Skocz do zawartości
Nerwica.com

Teraz już jestem schizofrenikiem :)


jordan458

Rekomendowane odpowiedzi

celowałem z nieuleczalną ostro nasiloną Nerwicę Natręctw uniemożliwiającą codzienne funkcjonowanie . Stek papierów z leczenia u psychiatry, bajki o próbach , myslach samobójczych i renta na pierwszym spotkaniu z pania Orzecznik ZUS , całkowita niezdolność .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak w ZUS-ie nie ma informacji ,że pracowałaś , lekarz nie napisze ,że sie poprawiło zdrowie( masz w papierach ,że chodziłas do psychiatry regularnie ) , w rokowaniach napisze " niepomyślne " , dobrze ściemnisz Orzecznikowi to przedłużą na następne lata . Ja juz tak jadę trochę czasu ,,, ale to uczciwa renta , bo moje zdrowie psychiczne jest jak popsuty wibrator ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

celowałem z nieuleczalną ostro nasiloną Nerwicę Natręctw uniemożliwiającą codzienne funkcjonowanie . Stek papierów z leczenia u psychiatry, bajki o próbach , myslach samobójczych i renta na pierwszym spotkaniu z pania Orzecznik ZUS , całkowita niezdolność .

 

Czy za samo bardzo silne OCD można dostać całkowitą niezdolność do pracy czy rentę socjalną? Mi ostatnio opóźniło się spotkanie w sprawie orzeczenia o niepełnosprawności. Kilka lat temu dostałem diagnozę F84.5 (zespół Aspergera), na ostatniej wizycie napisano też o mieszanych zaburzeniach obsesyjno-kompulsywnych (F42.2) i zaburzeniach typu schizofrenii (schizotypowych) (F21). Biorę niewielką ilość paroksetyny, a mimo tego działanie zdaje się być dość wyraźne (nie tak mało śpię, brak żony mi tak bardzo nie doskwiera). Od dziecka byłem "inny". W papierach odnośnie wydania zaświadczenia o stopniu niepełnosprawności (na komisji jeszcze nie byłem) psychiatra zaznaczył, że mam rokowanie poważne, potrzebuję pomocy w prowadzeniu gospodarstwa domowego i to, że stan zdrowia powoduje niezdolność do samodzielnej egzystencji. Nie miałem sympatii, nie mam prawa jazdy, nie mam doświadczenia zawodowego. Mieszkam z rodzicami, którzy niezbyt właściwie traktują moje problemy. Jestem na piątym roku studiów, problematycznym dla mnie ze względu na projekty. Nie wyobrażam sobie siebie zbytnio na rynku pracy. Kontaktów ze specjalistami nie mam zbyt wiele. Mogę mieć wątpliwości moralne co do prawa do renty socjalnej w moim przypadku. Nie miałem prób samobójczych czy nawet jakichś wyraźniejszych myśli samobójczych. Nie leżałem też w szpitalu psychiatrycznym. Mogę czuć się jak dziecko czy upośledzony. Przydałby mi się "chociażby" zasiłek pielęgnacyjny czy zniżki w komunikacji publicznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×