Skocz do zawartości
Nerwica.com

Testy na zaburzenia osobowości


mada1987

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba tak sobie wiarygodne. Nie mam zaburzeń osobowości, a wyszło mi:

 

Paranoid: Low

Schizoid: Very High

Schizotypal: Moderate

Antisocial: Moderate

Borderline: Low

Histrionic: Low

Narcissistic: Moderate

Avoidant: Low

Dependent: Low

Obsessive-Compulsive: Moderate

 

Z symptomów osobowości schizoidalnej na zielono zaznaczyłem prawdziwe w odniesieniu do mnie. Tylko, że one wynikają z wyłącznie z introwertyzmu.

 

Symptoms of Schizoid Personality Disorder:

Weak interpersonal skills

Difficulty expressing anger, even when provoked

"Loner" mentality; avoidance of social situations

Appear to others as remote, aloof, and unengaged

Low sexual desire

Unresponsive to praise or criticism

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W drugim też dziwnie, bo wyszedł wysoki antisocial, co ma się nijak do rzeczywistości.

(Pierwsza liczba: mój wynik. Druga liczba: średnia wszystkich wyników testów wykonanych na stronie.)

 

Paranoid |||||| 26% 50%

Schizoid |||||||||| 33% 40%

Schizotypal |||||||||||||| 54% 56%

Antisocial |||||||||||||| 60% 46%

Borderline |||||||||| 37% 45%

Histrionic |||||| 25% 52%

Narcissistic |||||||||||| 43% 40%

Avoidant |||||| 24% 48%

Dependent |||||| 24% 44%

Obsessive-Compulsive |||||| 27% 45%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paranoid 74%

Schizoid 46%

Schizotypal 70%

Antisocial 54%

Borderline 70%

Histrionic 54%

Narcissistic 42%

Avoidant 62%

Dependent 50%

Obsessive-Compulsive 58%

 

chcialam tylko zaznaczyc ze nie mam zadnych zaburzen osobowosci a schize paranoidalna :~)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W drugim też dziwnie, bo wyszedł wysoki antisocial, co ma się nijak do rzeczywistości.

(Pierwsza liczba: mój wynik. Druga liczba: średnia wszystkich wyników testów wykonanych na stronie.)

 

Paranoid |||||| 26% 50%

Schizoid |||||||||| 33% 40%

Schizotypal |||||||||||||| 54% 56%

Antisocial |||||||||||||| 60% 46%

Borderline |||||||||| 37% 45%

Histrionic |||||| 25% 52%

Narcissistic |||||||||||| 43% 40%

Avoidant |||||| 24% 48%

Dependent |||||| 24% 44%

Obsessive-Compulsive |||||| 27% 45%

 

Bez obrazy, nie piję do Ciebie, nie znam Cię, ale wszystkie Twoje wypowiedzi, na jakie trafiłam albo kogoś obrażają albo po prostu nie są zbyt sympatyczne. Takie wrażenie odniosłam, więc może coś jest w tym antysocjalu :P. Zresztą 60% to nie aż tak dużo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wygląda trochę jak ten test na depresję, w którym zawsze wychodzi, że masz depresję. Ha! :)

 

Dwóch moich znajomych bez zaburzeń robiło ten test i wszystko w normie, popularne testy na depresję też robili i też wynik niewiele powyżej zera, więc chyba nie wszystkim wychodzą zaburzenia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Bez obrazy, nie piję do Ciebie, nie znam Cię, ale wszystkie Twoje wypowiedzi, na jakie trafiłam albo kogoś obrażają albo po prostu nie są zbyt sympatyczne. Takie wrażenie odniosłam, więc może coś jest w tym antysocjalu :P. Zresztą 60% to nie aż tak dużo :P

Antisocial to jednak zupełnie coś innego. Na którejś stronie testów jest to wyraźnie podkreślane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha, a to przepraszam. A w ogóle ci, którzy twierdzicie, że nie macie zaburzeń osobowości- mieliście testy u psychologa pod tym kątem, czy tak uważacie, że nie macie?

 

jestem przeciwna autodiagnozie - zaliczylam 3 pobyty w psychiatryku (w okresie ponad 6 miechow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam stwierdzone zaburzenia osobowości jako nastolatka, ale nie powiedziano mi jakie, a teraz zrobiłam z ciekawości ten test, ale oczywiście wybiorę się do psychologa. Nie mniej zaciekawilo i zdziwiło mnie, dlatego pytam, czy ten test to jakaś abstrakcja, czy coś w tym może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha, a to przepraszam. A w ogóle ci, którzy twierdzicie, że nie macie zaburzeń osobowości- mieliście testy u psychologa pod tym kątem, czy tak uważacie, że nie macie?

Twierdzimy, że interwencję (tu diagnostykę) podejmuje się gdy istnieje potrzeba. Doszukiwanie się zaburzeń bez potrzeby już jest zaburzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie doszukiwałam się na siłę czegoś u siebie. Temat podjęłam przy okazji czytania o tym, ponieważ bliska mi osoba na takowe cierpi, a że interesuję się różnymi rzeczami, zagłębiłam się w to, żeby ją bardziej zrozumieć. Test zrobiłam ciekawości i przy okazji przypomniało mi się, że psychiatra kiedyś mi powiedział, że zauważył u mnie takie zaburzeni, ale nie wiedziałam wtedy, co to znaczy i olałam sprawę. Nawet jeśli mam jakieś, to nie przeszkadza mi to chyba w życiu, myślałam, że mam taki oryginalny charakter, a nie żadne zaburzenia, ale jeśli mam, to chciałabym wiedzieć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odniosłem się do Twojego pytania.

->

...mieliście testy u psychologa pod tym kątem, czy tak uważacie, że nie macie?

Niezdiagnozowany znaczy brak zaburzeń.

W rzeczywisctości każdy człowiek ma jakieś odchylenia.

Jeśli nie przeszkadzają one istotnie funkcjonowaniu, nie są uważane za zaburzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do końca, czytałam, że takie testy są robione m.in. na życzenie, ale mogą być robione przy okazji czegoś innego albo np.na życzenie pracodawcy, czy innych osób. Tobie mogą nie przeszkadzać, a mogą istnieć zawody, w których raczej nie będą pożądani np.psychopaci ;), np.do pracy z dziećmi, więc to chyba nie zupełnie jest tak. Zaburzenia ma ok.20% społeczeństwa ponoć, ale o ile np. borderom albo osobow.zależnym, czy lękliwym to przeszkadza, tak narcyzom, psychopatom, socjopatom, czy schizoidom wręcz przeciwnie, ale nieświadomie mogą krzywdzić innych, zwłaszcza najbliższych, dlatego warto m.in.z tego względu się przebadać i pracować nad poprawą standardu życia, choćby dla bliskich. Myślę, że zawsze warto pracować nad swoimi niedoskonałościami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paranoid |||||||||||||| 54% 50%

Schizoid |||||||||||||| 58% 40%

Schizotypal |||||||||||||||| 67% 56%

Antisocial |||||||||||||||||| 73% 46%

Borderline |||||||||||||| 59% 45%

Histrionic |||||||||||||||| 65% 52%

Narcissistic |||||||||||||||| 63% 40%

Avoidant |||||||||||||| 53% 48%

Dependent |||||||||||||| 52% 44%

Obsessive-Compulsive |||||||||||||| 55% 45%

 

 

Nic mi nie stwierdzono, ale podobnie jak Tobie, powiedziano mi że na 100% jakieś zaburzenie os. mam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×