Skocz do zawartości
Nerwica.com

Okularnicy.


wiejskifilozof

Rekomendowane odpowiedzi

Maladie, Candy14, to rzeczywiście sporo ... chociaż ja z moimi -3,25 i -3,75 wiele bez bryli nie zobaczę ... wszystko zamazane :bezradny: A na wykłady mam mocniejsze o pół dioptrii na każde oko, żeby nie przemęczać wzroku na co dzień ;)

 

Za to nie bardzo rozumiem osób, które noszą zerówki, jedynie dla szpanu :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arasha kurczę, zawsze mi mówili, że powinno się nosić słabsze szkła, żeby się wada nie pogłębiała :shock:

 

Pamiętam, jak mi raz dali mocniejsze szkła, myślałam, że sobie w drodze do pracy zęby wybiję :twisted: Chodnik miał góry i doliny, pędziłam tropem węża i zastanawiałam się, ilu ludzi ma mnie za pijaną :lol: Wszystko było takie malutkie. Wchodzę do sklepu, patrzę na pieczarki i myślę: o rany, miniaturyzacja. A gucio! Wzięłam do łapy i okazało się, że łapa też po miniaturyzacji :lol: Wróciłam do słabszych pingli, bo się nie mogłam przyzwyczaić.

 

I tak, jestem kretem :twisted: Nie cierpię, jak ktoś mi schowa w łazience okulary, a ja akurat wyjmę soczewki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Candy14, a jakim cudem masz taką różnicę między oczami? Miałaś tak od zawsze, czy z czasem Ci się pogłębiła ta różnica?

 

mialam niewielka wade wzroku i w sumie nie nosilam nawet okularow a potem mialam bardzo ciezki porod ,rodzilam przez3 doby i wzrok mi siadl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maladie, masz poczucie humoru i dystans do siebie ... fajnie ;)

 

Arasha kurczę, zawsze mi mówili, że powinno się nosić słabsze szkła, żeby się wada nie pogłębiała :shock:

Właśnie ja też słyszałam taką teorię, ale obecna okulistka, do której chodzę od dłuższego czasu uważa, że powinno się nosić szkła o takiej mocy, jaką ma się wadę. Ale ja tak jak pisałam, mocniejsze tylko na wykłady, żeby nie męczyć mięśni wzrokowych :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm. Poszedłem kiedyś do nowej okulistki, zbadała mi dość dokładnie (a z godzinę mnie męczyła) wzrok i przepisała na jedno oko nieco mocniejsze szkło niż miałem do tej pory. Zrealizowałem receptę i po krótkim czasie zaczęło mnie to oko boleć... Poszedłem zatem do innego lekarza, który po przebadaniu stwierdził, że powinienem mieć dokładnie taką soczewkę, jaką zapisała pierwsza okulistka. Jednak wobec bólu oka założyłem z powrotem stare, słabsze szkło i jest OK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Candy14 3 doby?! :shock:

Jezu słodki, wada wzroku jest wskazaniem do cesarki, nie?

Ja przy mojej mam ten problem, że jak podniosę coś cięższego, natychmiast "czuję" prawe oko. Podobno nie powinnam dźwigać niczego cięższego niż 2 kilo :roll: I weź tu żyj, człowieku, jak moja torebka zazwyczaj waży więcej.

 

Arasha noszę szkła o jakieś 1,5 dioptrii słabsze niż wada. W sumie to nawet nie pamiętam, jaką tę wadę dokładnie mam :lol: Mocniejsze oprócz gór i dolin fundowały mi ból głowy, ale pewnie każdy człowiek reaguje inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maladie, ponad 20 lat temu lekarze rodzace mieli w dupie a ja bylam zbyt mloda i wystraszona tym co sie dzieje ze nie zrobilam awantury. Po 3 dobach lekarz po prostu polozyl mi sie na brzuch i wycisnal corke lokciami i to tylko ldatego ze obie juz odplywlaysmy bez tetna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedno oczko delikatnie plus, drugie delikatnie minus. Jednym paczę do bliży, jednym do dali. Astygmatyzm uniemożliwia dobranie idealnej ostrości. Paczałki zakładam tylko jak czeba paczeć na wyświetlacz - rzutnik, film z napisami. Na polu chodzę bez paczałek, chyba że mam ochotę na świat w jakości HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SmutnaTęcza

Ja noszę okulary od dziecka. Nadal powinnam, ale nie chcę. Teraz tylko w domu. W sumie to mało kto wie, że je noszę.

 

Miałam kiedyś operację w związku ze swoją wadą, ale nic nie dała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja noszę okulary od 16 roku życia. Mam minusy, ale w okularach chodzę tylko w domu. Jak gdzieś wychodzę, to zakładam zwykle soczewki. Nie żeby się wstydził okularów, ale w soczewkach jest mi dużo wygodniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×