Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica lękowa - Co zrobić? Moja historia część 1, zamknięta


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Z kąt ja to znam. Witma jestem nowy na tym forum ale gdy przeczytałem ten temat zwiazany z schiz.. poczułem się jak bym czytał swoje słowa.Problem z szukaniem sobie objawów w moim przypadku osiągnoł apogeum absurdu....tak tak.. ciągły strach że coś usłyszę,zobaczę ze zwariuję to norma dnia codziennego. Zaczeło się od wypadku rok temu i od tamtej pory lęki narastaja . Boje się jechać do pracy, mam stracha ze komus zrobię krzywdę, niezapanuje nad sobą itp itd albo np: gdy nagle gaśnie światło naprzykład awaria to ja myślę a może to ja bo ponoć schizfre tam myslą i już dzień albo tydzień z głowy lęk lęk lek nawet teraz gdy to piszę czuje nieprzyjemne napięcie. Byłem juz u dwóch specjalistów nawet prywatnie i co ???? nie ma pan schizo. tylko jak sobie to wbić do głowy w której myśli w 100% sa pochłoniętę przez tę chorobę (schizo>. lekarze twierdzą że to nerwica i przeciez niemozlie żeby się obaj mylili ale nie dla mnie to utkwiło w głowie tak głęboko że niedaje mi spokoju.

 

DZIĘKI że przeczytaliście mije wypociny mnie naprawdę jest z tym ciężko ale wiem że niejestem sam :) a jeszcze jedno pesymizm to bardzo niedoby pomocnik więc głowa do góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przeszliście badania w kierunku swojej nerwicy? Skąd się wzieła i co ma na nią wpływ?

Okazuje sie ze moze ona sie zrodzić w przypadku np niewłaściwie działającej tarczycy, czy też nadnerczy. Mieliście takie badania?

Ja obecnie po wielu latach robię badania w kierunku hormonów nadnerczy bo Pani od nadciśnienia powiedziała, ze jeżeliby nadnercza produkowały hormony w nadmiernej ilości to skutki tego są własnie takie= kołatania serca, dusznosci, biegunki, lęki i wszystko inne co daje nam nerwica. I nie zawsze lekami uspakajającymi trezba to leczyć bo trzeba leczyć przyczynę tego a nie samo to. Trzeba szukać przyczyny w organizmie, a być moze bedzie rozwiazanie? :?

W celu badania działania nadnerczy w Krakowie na Kopernika robia badanie tzw zbiórki moczu + kwas octowy, czy też inne odczynniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i dobrze Ci pani lekarka mówiła..od nadczynności tarczycy mogą być takie objawy... miałem badaną tarczyce, wszystko dobrze - i właśnie kiedy szedłem po wynik byłem spokojny..kiedy dostałem i zobaczyłem że jest w porządku dostałem ataku...kto to wytłumaczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry, Dark Angel, nie chcę sobie nic dopowiadać, chciałam dobrze. wiem, że przy nerwicy czasem mamy skłonności do nadmiernego skupiania się na sobie, ale może to dotyczyło tylko mnie. i absolutnie nie chce kwestionować Twoich własnych sposobów na radzenie sobie z nerwicą, wręcz przeciwnie, od nas wiele zależy, a może i najwięcej.

Bibi, gdzie chodzisz na te spotkania, ja również jestem żoną alkoholika i nigdy o czymś takim nie słyszałam, może dlatego, że mój mąż nie pił 10 lat, potem wrócił, ale było to już picie "nietypowe" - zaczął od jednego piwa dziennie, twierdził, że panuje nad sytuacją, a ja głupia mu uwierzyłam. Cieszyłam się, że nie ma ciągów. okazało się, że w krótkim czasie jedno piwo nie wystarcza, że trzy i trochę wódki to też jest mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli trezba szukać dalej, a byłeś napięty przed wynikiem i w dniu odbierania spokojny ale odreagowałeś póżniej co jest normalne w nerwicy.

Wiesz ja miałam badanie tomograficzne z kontrastem i jak o tym poczytałam w necie to tak się bałam, zę myslałam, ze sie wykończę, a po badaniu na drugi dzień odreagowało moje serce częstoskurczem i znalazłam się w szpitalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli trezba szukać dalej, a byłeś napięty przed wynikiem i w dniu odbierania spokojny ale odreagowałeś póżniej co jest normalne w nerwicy.

Wiesz ja miałam badanie tomograficzne z kontrastem i jak o tym poczytałam w necie to tak się bałam, zę myslałam, ze sie wykończę, a po badaniu na drugi dzień odreagowało moje serce częstoskurczem i znalazłam się w szpitalu.

częstoskurcz...mam to samo..raz też zdarzył się szpital - ale przeszło mi w momencie jak niegrzeczna lekarka nawrzeszczała na mnie.. wg niej jestem rozchwiany emocjonalnie ;) bierzesz na to leki jakies?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tylko takie male doświadczonko było...nie mowie ze tak jest u wszystkich..a pozatym jak podkreslalam badanko nie odbylo sie w momencie jak mialam"atak"pelnoobjawowy tylko jak zle sie czulam :)

a to znaczy ze nie mamy podwyzszonego cisnienia caly czas...tylko przy ataku lękowym...czyli nie roznimy sie zbyt od "normalnych"obywateli...no bo pomyslcie: jest sobie pan Nerwowy-dostaje stresu bez powodu i podwyższa mu sie cisnienie...

jest sobie pan Zdrowuś-wypada mu kanapka z dżemem malinowym na nowy dywan-dostaje stresu i podwyzsza mu sie cisnienie....

 

jaka roznica-->jedynie w powodach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:oops: czasami gdy sobie tak siedze i mysle o czyms to na mysl przychodzi mi to ze zaraz moge poczuc strachi w tym wlasnie momencie go czuje. Ten strach jest bardzo straszny ,czasami sie boje tego bardzo ,boje sie o siebie,boje sioe ze nie doczekam 18 lat a mam dopiero 15. Nie wiem na co jestem chory.Lekarze przepisywali mi leki. Gdy bylem u pediatry na pogotowiu to wypisal mi lek o nazwie ATARAX, bralem go systematycznie przez 1 miesiac, potem gdy przestalem(tak zalecil lekarz)bralem persen. Wiem ze to sa leki psychotropowe.Czy da sie wyleczyc gdy sie ich nie bierze??Odpiszcie, poradzcie cos na ten temat :D prosze i z gory dziekuje

Clipboard01.jpg.a09d31902dca4a8fdfc91a67032ed328.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2 lat leczę się na zbyt wysoką prolaktynę a obecnie na zwyżkę testosteronu i inne hormony męskie. W tej samej klinice na Kopernika przechodzę przez zbiórki moczu itd. Nie wiem u kogo się leczysz ( znam tamtejszych lekarzy z Endokrynologii), ale mój twierdzi, że wyrzut hormonów sam w sobie nie może być przyczyna takich aż jazd. Z drugiej strony jedna z pacjentek radziła mi, by NAWET przy prawidlowych poziomach hormonów tarczycowych zrobić USG tarczycy. U niej w ten sposógb wykryto aktywne guzki i chorobę tarczycy, która dawała jej jazdy. Najczęsciej rózne drgawki pochodzą od nerwicy. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda Bibi, że tak daleko mieszkasz, ale pewnie coś się dzieje w okolicach Wwy również. Zawsze chciałam być dzielna, radzić sobie sama, nikt w rodzinie nic nie wiedział o problemie męża, nieliczni znajomi, którzy wiedzą myślą, że koalkoholiczka tzn., że piję razem z nim. :cry::cry::cry: ale już dłużej nie dam rady. nie wiedziałam, że nas, nerwicowców jest tak dużo, wstydziłam się tego, że mąż pije, że chodzę do psychiatry, że biorę leki itp. Podziwiam was wszystkich, że jesteście tacy mądrzy i dojrzali. Ja w Waszym wieku byłam głupia i naiwna. :oops: Pozdrówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demi - może nie byłaś w "naszym wieku" głupia tylko po prostu szczęśliwa? No bo nie znać się na nerwicach, NIE MUSIEĆ się na nich znać to przecież niebywałe szczęście. Motyw brania na siebie za dużo , taki jak jest u Ciebie, chyba jest u wielu,. a przynajmniej u mnie. Kiedyś nastepuje zmęczenie materiału. A mąż... - pewnie winisz się za słabość , że jesteś z nim ( uzależnienie?) a nie chcesz... Tak zgaduję, jeśli nieprawidłowo sorry, ale mechanizm jest mi znany. Czasem "wyrwanie się" zmienia wszystko od kopa radyklanie na lepsze, jak terapia szokowa, ale to bardzo trudne. Życzę pwoodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dana, doskonale mnie zrozumiałaś. jak również to, że to jest tak strasznie trudne i tak bardzo się tego boję. skąd Ci jest znany ten mechanizm? miałaś czasem takie odczucia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×