Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co począć z tym marnym życiem.


life.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 21 lat i mam dużo problemów i sam nie wiem co zrobić.

Problemy w domu ciągłe, brak pracy, brak kolegów, przyjaciół, całe dnie w domu przed PC zero kontaktu ze światem.

Mam fobie społeczną, nerwicę i codziennie myślę jak się zabić. Nie pamiętam kiedy się ostatnio uśmiechałem.

Chce mi się płakać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

life., a czy próbowałeś coś zmienić w swoim życiu? Nie wiem... Wysłałaś jakieś CV albo poszedłeś do urzędu pracy, by poszukać pracy dla siebie? Wyszedłeś z inicjatywą spotkania się z kimś? Czy raczej tylko czekasz aż przyjaciele, znajomi, praca przyjdą do Ciebie same, a problemy cudownie znikną? Jesteś młodym człowiekiem, masz dopiero 21 lat! Jeżeli choroba zabiera Ci radość życia, zacznij się leczyć i nie zamykaj się w czterech ścianach, bo to wyłącznie pogarsza Twoją i tak nie najlepszą sytuację. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

life., nie siedź przed pc, wychodź jak najwięcej, zmuś się np. do sportu. Wiem że czasem to jest zbyt trudne jednak jeżeli chcesz coś zmienić musisz zacząć coś robić, wiem to po sobie. Znajdź coś dla siebie, każdy to może, im bardziej będziesz zwlekał tym gorzej, nie chcesz chyba zostać zgorzkniałym dziadem, jesteś jeszcze młody więc do dzieła, rób coś, cokolwiek. Oprócz tego czytaj dużo, czytaj wszystko co się da na temat psychologii, działania umysłu. Łatwiej sobie ze wszystkim poradzisz, nie odjebie ci palma i na czas zmądrzejesz. Także jeżeli masz siedzieć przed pc to tylko w poszukiwaniu informacji na temat własnych dolegliwości, czasem mogą być jakieś lżejsze tematy które lubisz. Jednak musisz wychodzić, i żyć między ludźmi, ale z warto być przy okazji trochę mądrzejszym. Psychologów wybieraj tylko zajebistych, unikaj debili, szukaj wśród certyfikowanych, resztę olej, nie żałuj pieniędzy na własne zdrowie, bo kiedy się polepszy zarobisz po kilku kroć na plany życiowe. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pjona dla Was.

Stuknęło mi 23 lata....

Ludzie w moim wieku juz dawno układają sobie zycie.

 

Ale jak poukladać sobie siebie w tej rzeczywistości?

Ja nawet nie wiem co chciałbym poukładać. Nigdy nic nie układałem bo po pierwsze nie wiedziałem co mam układać, a po drugie nie umiałem układać.

 

do polewania, to ja chętnie sie przyłącze.

Ja to polewać nie mogę bo tak mi ręce latają, że od razu cały stół by pływał. Jednak chętnie się napiję, nie pogardzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walcz z tym. Nie daj się. Jak pisał Nietzsche: "Najgorszym zaś wrogiem, jakiego możesz spotkać, będziesz zawsze ty sam" ;) Nie daj się własnym lękom. I wyluzuj "Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×