Skocz do zawartości
Nerwica.com

Kobieta w związku


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do was warto walczyć i rozbić związek jednocześnie zabiegając o względy kobiety którą jest w związku ? Czy związek polega na miłości i się nie wpierdalać .... ?

 

Dla mnie prawdziwy związek to małżeństwo, inne związki są iluzoryczne, dziś coś jest, jutro nie ma. Choć jeśli ludzie mieszkają ze sobą parę lat, to może to być zamiennik małżeństwa (choć zamienniki są mniej trwałe). Jeśli ludzie sobie ślubowali, że będą ze sobą do końca życia, to wtedy są naprawdę zobowiązani. No i dziecko jest też prawdziwym węzłem.

Natomiast są związki, które aż proszą się, żeby je dobić, w myśl zasady "popchnąć, co się chwieje". Kto nie próbował, niech pierwszy rzuci kamień.

Ale jeśli ktoś nie umie sam takiego związku zakończyć i potrzebuje, żeby mu ktoś pomógł, to niekoniecznie jest dobrym materiałem do kolejnego.

Namierzanie się na kogoś, kto jest zajęty może być kwestią osobowości - poszukiwaniem emocji, wyzwania, potrzebą potwierdzenia własnej atrakcyjności, często się to bierze z lęku przez prawdziwą bliskością - ktoś się czuje bezpieczny, dopóki są jakieś przeszkody, wkręca się, ale jak one upadają, to nagle dopada go lęk i do odwrotu głos trąbki wzywa. Albo nie umie być w pełni obecny, zaangażowany, więc szuka zamiast tego jakiejś romansowej historii, trochę na odległość. I dlatego z takich sytuacji rzadko wynika coś dobrego. Podryw zajętych osób to coś rodzaju żyłki hazardowej, dlatego dla mnie takie zachowanie nie rokuje. Ale może są wyjątki, nie wiem, krótko jeszcze żyję. No i w takiej sytuacji złe jest to, że się bierze odpowiedzialność za kogoś na siebie - decydujesz jakby za drugą osobę, co jest dla niej dobre czyli zabierasz jej podmiotowość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×