Skocz do zawartości
Nerwica.com

Psychoterapia dla DDA


PannaNatalia

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdzie nie widziałam podobnego tematu.

 

 

Czy jest na forum osoba,która korzysta lub korzystała z psychoterapii dla DDA?Ja dostałam skierowanie od psychiatry do WOPiTU i nie bardzo wiem na czym to ma polegać.Nie ukrywam,że trochę się boję.Macie z tym jakieś doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam, ale byłem na grupie uzależnień i temat się tam o tej grupie ,,sub grupie'' przewala co jakiś czas. Pewnie chodzi o to aby wyzbyć się poczucia winy ( bardzo często towarzyszy współuzależnionym kobietą) Dowiedzieć się jakich dysfunkcji narobiło uzależnienie w rodzinie, kto przejął jakie role, jak z nich wyjść i zacząć być sobą. Warto na taką grupę iść ze względu na to, ze czasami ktoś nie jest dda a posiada inne zaburzenia, często mylone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej grupie, chyba jak na żadnej innej, już po paru spotkaniach będziesz wiedzieć czy to dobre miejsce dla ciebie. Co z czym się je i czy się kwalifikujesz. W niektórych rodzinach, mimo dużej dysfunkcji są osoby które się od tego całkowicie odcinają. Zazwyczaj tworząc swój własny świat, przebywając więcej po za domem i tak dalej. Nie uczestniczą w tym całym cyrku/zachowaniach/schematach: nie bronią osoby chorej, nie kłamią na jego rzecz, nie chronią przed konsekwencji. Tym samym nie nabywając całej tej dysfunkcji i ich życie nie toczy się wokół alkoholu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×