Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wieloletnie uzależnienie od komputera i nie tylko


NightHunter

Rekomendowane odpowiedzi

Od 12 roku życia jestem uzależniony od komputera i internetu. Zmagam się także do tego z fobią społeczną, przez uzależnienie i zamknięcie w sobie stałem się aspołeczny, jestem wiecznie zestresowany poza domem i brakuje mi poczucia własnej wartości. Uważam się za najgorszego, najbardziej znienawidzonego i samotnego nastolatka. Przez swoje uzależnienie nie potrafię normalnie się skupić i uczyć przez co mam ogromne problemy z nauką. Na lekcjach jestem bardzo spięty i nie potrafię logicznie myśleć. Drżą mi ręce i musze trzymać wiecznie jakiś przedmiot np ołówek. Przed komputerem spędzam praktycznie cały czas z przerwami na posiłek. Po szkole od razu siadam do komputera i nie potrafię się oderwać. Wszystko zaczęło się kiedy zostałem odrzucony przez swoich rówieśników z którymi spędziłem łącznie 10 lat. Byłem prześladowany i nękany. Nie miałem nawet chwili wytchnienia, uważano mnie za kogoś na kim można się wyżyć i bardzo obniżyło to moją samoocenę. W żadnym miejscu nie potrafię się odnaleźć i być sobą. Nigdy do tond nie miałem dziewczyny. W ostatnim czasie rzuciło mnie 6 dziewczyn i nie mam kompletnie przyjaciół. Dziś mam 16 lat i zaczyna co raz bardziej wchodzić mi to wszystko we znaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na pewno uzaleznienie od komputera, czy po prostu brak lepszego zajecia? Sam tez sporo spedzam czasu przed monitorem, ale jak mam cos lepszego do roboty, to sie nie zastanawiam nawet.

Ta diagnoze sam sobie postawiles? Przypuszczam, ze nie bez przyczyny, zatem warto sie udac do psychoterapeuty i psychiatry. Zarowno by powalczyc z lękiem, jak i poprawic samoocene i pewnosc siebie.

Powiedz mi, czy masz swoj sposob na odstresowanie sie. Czy w ciagu 24h jestes w stanie te napiecie zredukowac, rozluznic, odpoczac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mnóstwo innych rzeczy do roboty. Lekcje, książka, trening. Niestety z czytaniem i lekcjami mam taki problem że nie potrafię się skupić i czytać ze zrozumieniem w związku z uzależnieniem. Chciałbym , ale nie mogę. Praktycznie od 12 roku życia dzień w dzień siedzę przed komputerem. Co do wrzucania na luz-zdecydowanie muzyka w jakimś stopniu dodaje mi sił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nauka i odrabianie lekcji ma to do siebie, ze jest nudne. Za to szperanie po necie odwrotnie. Pierwsza moja rada, to znalezienie sposobow, by nauka byla bardziej zabawna, czy dawala Ci wiecej pozytywnych emocji[dla mnie np. jak rozumiem cos w matematyce, to czuje sie z tego powodu lepiej; albo; gdy probuje sie uczyc grac na gitarze czegos, to ogladam video lekcji z nauczycielami, ktorzy przedstawiaja to w zabawny sposob].

Druga moja propozycja w tej kwestii, to zabawa z ukladem nagrody. Wez sobie jako nagrode cos, co bardzo lubisz. Muzyke, cukierek, ksiazke, serial - cokolwiek. Sprobuj pracowac systemem np. 30 minut nauki, 5 minut nagrody[i system czasowy podobny do tego].

Gdy sie uczysz, wylacz wszystko, co moze Cie rozpraszac[w tym komputer], trzymaj jak najdalej od siebie takowe rzeczy[np. telefon na biurku, gdy Ty uczysz sie na kanapie - moze nie chciec Ci sie wstawac].

Dziel tez material na kawalki. Jest duza roznica, gdy uczysz sie ze swiadomoscia, ze masz do nauki kilka kartek A4, a co innego, gdy musisz sie nauczyc malego akapitu. I stad nadchodzi kolejna rada - mianowicie systematycznosc.

Nie oczekuj, ze od razu wprowadzisz te rady do swojego zycia i w magiczny sposob odmienia Cie, bo tak sie nie stanie. Musisz na to troche popracowac i zmusic sie do tego, aby stalo sie to Twoim nawykiem. A po pewnym czasie nie bedziesz musial az tak silnie sie starac.

 

Probowales kiedys odwyku od komputera? Probowales ograniczac?

Przy okazji brak pasji tutaj jest sporym problemem[pasja bylaby fajna odskocznia].

 

Kreci Cie muzyka - probowales moze cos glebiej w tym kierunku, np. jakis instrument, spiewanie, pisanie wlasnych tekstow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×