Skocz do zawartości
Nerwica.com

Antydepresanty - pytania ogólne


werwaok

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Od kilku miesięcy zmagam się z każdym dniem, mogę przeleżeć pół dnia w łóżku, nic mi się właściwie nie chce, ogólnie czuje brak zainteresowania czymkolwiem. W dodatku cały dzień czuję się zmulony, a w nocy mógłbym siedzieć i siedzieć, bez leków w ogóle nie chce mi się spać.

Zdecydowałem się na leczenie antydepresantami. Obecnie jestem w Anglii i nie za bardzo mi się widzi wizyta u psychiatry.

Na chwilę obecną do uregulowania samopoczucia korzystam z tego co łatwo i tanio jest załatwić z Polski. Głównie benzo - w ciągu dnia clonazepam i/lub xanax, na wieczór estazolam, zazwyczaj przed snem biorę również stilnox. Rano pomaga mi tramadol, na nabranie w ogóle ochoty do zrobienia czegokolwiek.

Chciałbym się dowiedzieć jaki lek byłby najodpowiedniejszy na pierwszy ogień. Obawiam się trochę SSRI/SNRI ze względu na niekończące się opinie o skutkach ubocznych. Myślałem o czymś nowego typu jak:

  • Agomelatyna
  • Bupropion
  • Wortioksetyna

Mam też możliwość kupienia jednorazowo fluoksetyny, sertraliny, mianseryny i Depakine Chrono. Nie wiem czy jest sens brać coś z tego, bo jak się skończy to pewnie i tak przejdę na coś innego, co jak przypuszczam nie przejdzie bezboleśnie?

Co sądzicie?

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U jednych te leki wywołają skutki uboczne, u innych nie albo prawie wcale nie. Nie ma reguły. Jak chcesz się dowiedzieć mniej więcej czego możesz się spodziewać to poczytaj sobie wątki o tych lekach. Ale nie bierz wszystkich tych informacji dosłownie, bo u Ciebie może być zupełnie inaczej.

 

I bez sensu kupować lek jednorazowo, po jednym opakowaniu nie będzie żadnego efektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×