Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie własnie to nie tylko depresa ale i zaburzenia lękowe Vengence, probowałem metylo od 2 psych odrazu odmówili mój rodzinny przepisuje mi klony a tego też nie chciał mówił ze musi mieć jakies podstawy do przepisania tego leku np jakies zaswiadczenie od psycha i pętla sie zamyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vengace chciałbym miec taka euforie i Powera caly czas :D Aga tak tancze w deszczu :P

 

-- 26 lip 2015, 10:59 --

 

Ewelin666 zwiększenie tętna na wenli to standard wiec luz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka.

Czy ktoś miał zwiększone tętno po wenlafaksynie? :/

 

Jasne .... cały czas mam w granicach 85- 95

Przez to jestem cały czas sztucznie podkręcona i strasznie sie z tym czuję. A przy tym jakies obniżone ciśnienie. A jaka bierzesz dawke ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to od dzisiaj 225 mg bo juz dosyć mam tej wegetacjii.

 

-- 26 lip 2015, 11:33 --

 

Dam jescze szanse temu leku i będę czekal na cud ;)

 

-- 26 lip 2015, 11:34 --

 

Ja mimo wysokiego pulsu nie mam podkręcenia,ciśnienie tez wyższe a senność jak przy skrajnie niskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to od dzisiaj 225 mg bo juz dosyć mam tej wegetacjii.

 

-- 26 lip 2015, 11:33 --

 

Dam jescze szanse temu leku i będę czekal na cud ;)

 

-- 26 lip 2015, 11:34 --

 

Ja mimo wysokiego pulsu nie mam podkręcenia,ciśnienie tez wyższe a senność jak przy skrajnie niskim.

 

No ja juz mam dosyc wegetacji na 150mg. Było zdecydowanie lepiej , a ostatnio jest zdecydowanie gorzej. Tętno wysokie, takie rozdygotanie przez to no i brach chęci i motywacji do czegokolwiek :( .

O senności nie wspomnę. Mam dołozone Triticco na noc, moze to po nim .... już sama nie wiem. Jutro zadzwonię do mojego lekarza i popytam. Bo mam wrażenie ,ze z każdym dniem mam większą senność i osłabienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to od dzisiaj 225 mg bo juz dosyć mam tej wegetacjii.

 

-- 26 lip 2015, 11:33 --

 

Dam jescze szanse temu leku i będę czekal na cud ;)

 

-- 26 lip 2015, 11:34 --

 

Ja mimo wysokiego pulsu nie mam podkręcenia,ciśnienie tez wyższe a senność jak przy skrajnie niskim.

 

No ja juz mam dosyc wegetacji na 150mg. Było zdecydowanie lepiej , a ostatnio jest zdecydowanie gorzej. Tętno wysokie, takie rozdygotanie przez to no i brach chęci i motywacji do czegokolwiek :( .

O senności nie wspomnę. Mam dołozone Triticco na noc, moze to po nim .... już sama nie wiem. Jutro zadzwonię do mojego lekarza i popytam. Bo mam wrażenie ,ze z każdym dniem mam większą senność i osłabienie.

 

 

No ja tak samo mam ;/ ten lek to chyba jaks lipa i dziala tylko na chwile...to nie od Triticco,teraz po 225mg czuje sie jakby moje nogi chodzily w miejscu sa takie nie spokojne,troszke jasniejszy umysl,ale i tak ziewam,nie wiem moze dlatego ze poszedlem spac o 4 hmmm ostatnio sie przestawilem,codziennie 4,5 ide spac wstaje tak 10-11,

 

-- 26 lip 2015, 13:12 --

 

Nie wiem czy jest pozniej sens wchodzic na wyzsze dawki skoro bedzie tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tak samo mam ;/ ten lek to chyba jaks lipa i dziala tylko na chwile...to nie od Triticco,teraz po 225mg czuje sie jakby moje nogi chodzily w miejscu sa takie nie spokojne,troszke jasniejszy umysl,ale i tak ziewam,nie wiem moze dlatego ze poszedlem spac o 4 hmmm ostatnio sie przestawilem,codziennie 4,5 ide spac wstaje tak 10-11,

 

-- 26 lip 2015, 13:12 --

 

Nie wiem czy jest pozniej sens wchodzic na wyzsze dawki skoro bedzie tak samo.

 

No to po co zwiększasz ??? Jak jest coraz gorzej .....

Ja juz dzisiaj poważnie sie zastanawiam nad redukowaniem , bo na mniejszej dawce było średnio ale senności nie było i coś robiłam . A dzisiaj jest katastrofa... senność ,że walczę by nie kłaść sie spac w ciągu dnia.

No do jutra poczekam do konsultacji z lekarzem . Ja mam wrażenie ze to Triticco + Wenla mnie przytłoczyły

 

A czy ten lek to lipa ???? Ciężko powiedzieć , na każdego działa inaczej. Ale w opinii lekarzy to dobry lek. Ostatnio jak byłam u lekarza na dyżurze nocnym z tym wysokim ciśnienie i pulsem ... to dał mi jakiś lek no obniżęnie , bo powiedział ze Wenla to bardzo dobry lek i szkoda z niej rezygnować .

I co ??? a człowiek sie lipnie po tym czuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tak samo mam ;/ ten lek to chyba jaks lipa i dziala tylko na chwile...to nie od Triticco,teraz po 225mg czuje sie jakby moje nogi chodzily w miejscu sa takie nie spokojne,troszke jasniejszy umysl,ale i tak ziewam,nie wiem moze dlatego ze poszedlem spac o 4 hmmm ostatnio sie przestawilem,codziennie 4,5 ide spac wstaje tak 10-11,

 

-- 26 lip 2015, 13:12 --

 

Nie wiem czy jest pozniej sens wchodzic na wyzsze dawki skoro bedzie tak samo.

 

No to po co zwiększasz ??? Jak jest coraz gorzej .....

Ja juz dzisiaj poważnie sie zastanawiam nad redukowaniem , bo na mniejszej dawce było średnio ale senności nie było i coś robiłam . A dzisiaj jest katastrofa... senność ,że walczę by nie kłaść sie spac w ciągu dnia.

No do jutra poczekam do konsultacji z lekarzem . Ja mam wrażenie ze to Triticco + Wenla mnie przytłoczyły

 

A czy ten lek to lipa ???? Ciężko powiedzieć , na każdego działa inaczej. Ale w opinii lekarzy to dobry lek. Ostatnio jak byłam u lekarza na dyżurze nocnym z tym wysokim ciśnienie i pulsem ... to dał mi jakiś lek no obniżęnie , bo powiedział ze Wenla to bardzo dobry lek i szkoda z niej rezygnować .

 

 

I co ??? a człowiek sie lipnie po tym czuje

 

Lekarz sobie moze mowic,niech sobie przetestuje i zobaczymy co powie,ale co ja zrobie jak zejde z wenli ? mam brac neuroleptyki ? chce jeszcze powalczyc ponoc w wiekszych dakwach jest wiecej dopaminy i noradrenaliny a to ponoc pobudza i daje dobry nastroj.

 

-- 26 lip 2015, 15:07 --

 

Co dzisiaj tak pusto ? Inez nie ma,Novego,Crazyy,Artur,juz nie wspomne o Patryku...chyba wszyscy ozdrowieli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z zoneczka moja ukochana pocjechalme na obiad, pozniej jakies zakupy i kawka w Starbucks.

 

Zszedlem jzu do 150mg na razie redukuje 17mg co 2 dni i czuje sie swietnie ,wrocily energia i nie ma sennosci, jzu sie nie moge doczekac kiedy bede czysty

 

Paradoks dzialania leków przeciwdepresyjnych.lol2 :pirate:

 

-- 26 lip 2015, 17:41 --

 

Moclobemid to jest dopiero dziwny lek, rano bylem wystrzelony, potem bylo gorzej, o 16:00 zjadlem dawke 150 mg i znowu czuje sie jak po fecie. :twisted:

Niby fajna sprawa, ale wieczorem znowu bedzie zjazd nastroju, no chyba ze to tianeptynia dziala :bezradny:

Pobiore jeszcze kilka dni i zobacze jak bedzie, chyba trzeba bedzie zrezygnowac z któregos leku, nigdy wiecej nie biore 2 leków na raz, bo huj wie, który dziala a który nie !?, ale to przez moja niecierpliwosc, które doszczetnie rozwalily leku ssri i snri, ciagle czekanie na dzialanie i poprawe, a potem smutne rozczarowanie.

 

Jak ktos mi kiedys powie, jaka to wenla jest fantastycznym lekiem, to dostanie wpier..l. :pirate::great:

 

-- 26 lip 2015, 17:44 --

 

Aha jeszcze jedna sprawa, trzeba uwazac z moclo, bo siada na serducho po jakis kawach albo energetykach, niech ktos nawet nie próbuje tego laczyc z czyms na prawde mocnym, bo w szybkim tempie zakonczy sie jego problem z depresja, expresowo i kompleksowo! :angel::pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emilk, marka ja mogę spać i spać. Biorę 150mg, a tętno powyżej 100...
Sen leczy, moze to bylo przeslanka naukowców, gdy zsyntezowali wenle. :mrgreen:

 

Jak na razie to mi ta senność przeszkadza :D

Bardziej chciałabym jakoś ustabilizować to tętno... :v Przez to za szybko się męczę :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artur1978, tez schodzisz z wenli?

 

Tak, ale ja ja bralem po to zeby zejsc. Wczesniej juz o tym pisalem, ale to taki moj potwierdzony przypadek lekkiej hipomanii/hypertymii po odstawieniu wenli kilak lat temu mialem przez 2 lata wysmienity nastroj.

Tak wiec sprobowalem zakladajac ze moze sie uda, zobaczymy.

 

-- 26 lip 2015, 17:40 --

 

Aha jeszcze jedna sprawa, trzeba uwazac z moclo, bo siada na serducho po jakis kawach albo energetykach, niech ktos nawet nie próbuje tego laczyc z czyms na prawde mocnym, bo w szybkim tempie zakonczy sie jego problem z depresja, expresowo i kompleksowo! :angel::pirate:

 

Ja kiedys probowalem moclo ale mialem po tym road rage normalnie atak szalu za kierownica, teraz jak pomysle to tez zawsze walilem mocna kawke.

Energetykow z IMAO lepiej nie brac nawet jesli jest odwracalne nigdy nie wiesz jakiego gowna tam dodano,tyramina szybko wypiera moclo z imao ale nei wiem jak z serotonina i innymi przekaznikami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim

Ostatnio mniej pisze , bo nie bede opisywal jak mi znowu gorzej i niedobrze, nie bede Was zanudzal.

Nie ma powera, nie ma usmiechu na mordzie, nic sie nie chce, a jak pada to moge 24 h w lozku lezec.

Po dzisiejszej nocce nie ide spac, mam nadzieje ze humor sie troche poprawi, na wiecej nie ma co liczyc.

Z wenla mam dylemat rzucac czy nie rzucac, bo jak sobie pomysle jak moze mi sie pogorszyc to rozne rzeczy moja sie stac.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Novy ojej to nie ciekawie,na jakiej dawce jestes ? Ja przez ostatnie dni praktycznie sie nie ruszam,dzisiaj zwiekszylem do 225mg i jest troche lepiej.Nie załamuj się jestesmy z Toba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge tylko dodac ze kratom dosc fajnie poprawia mi samopoczucie ale strasznie krotko dziala do 6-8 godzin, jest w miare uzalezniajacy co najmniej psychicznie i niedlugo moze byc nielegalny w uk . Zreszta tolerancja rosnie i wiem ze to napewno nie panaceum na moje problemy. Kurde nie mam celu w zyciu , motywacji ktorej tak mi brakuje. Kiedys to bylo dom, zalozenie rodziny, potem dostalem w morde i sie nie moge od 3 lat obudzic, kurde mecze sie strasznie, a jak sobie pomysle ze smierc jest jak spanie bez snienia to mysle o jednym.

Ja jestem na dawce 150 mg caly czas ale wogole juz nie czuje pobudzenia, bardziej ospalosc, nicosc, taki stan apatii i neutralny do wszystkiego. Ja to mam przejebane tutaj sam wszystko , jak sobie nie pojde kupic czegos do zarcia to z glodu umre heh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Novy wiem jak to jest,ja tez nie mogę stanąć na nogi juz dlugo,nie mam takiego Powera do zycia.Moze spróbuj zwiększyć dawkę ;)

 

-- 26 lip 2015, 20:02 --

 

Ja się poświęcę i max do 300mg dojde jesli bedzie potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emilk ja mysle ze ten lek nie jest dla mnie, wogole te ssri nie sa dla mnie, za bardzo otumaniaja po czasie i co z tego ze fobia jest mniejsza jak i tak nic po za tym sie nie zmienia na lepsze, baaa jest gorzej, nic sie nie chce. To sie nie nazywa depresja tylko rozczarowanie ludzmi, miloscia i zyciem. pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×