Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Wziolem sobie przed chwileczka polowke 50mg pramolanku I zajebista blogosc :D

 

-- 03 lip 2015, 13:54 --

 

Lubie bardzo Te lekarstwo Bo fajnie stabilizuje nastroj I wycisza ;) kiedys bralem to mega dzialal :D

 

-- 03 lip 2015, 13:56 --

 

Jesli wam nastrój spada albo lek jest to opcja najlepsza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MalaMi1001, Na razie, jeszcze biore, ale jak dlugo to nie wiem, nie mam za bardzo pomyslu na leczenie, moze tianeptyna, a moze cos innegom nie wiem, na wenli nic mi sie ni chce poki co, narazie jedyny plus tak jak pisalem to to ze chudne, narazie biore, bede wchodzil na 300mg ale to za jakis czas aktualnie biore 225mg.

 

-- 03 lip 2015, 13:46 --

 

MalaMi1001, Na razie, jeszcze biore, ale jak dlugo to nie wiem, nie mam za bardzo pomyslu na leczenie, moze tianeptyna, a moze cos innego nie wiem, na wenli nic mi sie ni chce poki co, narazie jedyny plus tak jak pisalem to to ze chudne, narazie biore, bede wchodzil na 300mg ale to za jakis czas aktualnie biore 225mg.

 

Na tianeptynie na bank bedzie wiecej motywacji i energii, ale z lękiem moze roznie byc

 

Na pewno skosztuje tej substancji, bo ja bardzo chwalisz, poza tym zaluje ze raz sie z niej wycofalem na rzecz fluoksetyny na ktorej poszlo mi sie jebac 3,5 miesiaca i zero dzialania, na tianeptynie mialem takie myslisz czyste umysl taki przejrzysty, jak do tego kawke jeblem to namiastka jestem bogiem takie powinny byc antydepresanty, ach sie rozmazylem za mocno. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artur1978, a czym się różni taka tianeptyna od sertraliny np.? I to i to działa na serotoninę, ja wiem, że pewnie na różne receptory ale serotonina to serotonina, więc jak kogoś zamulają SSRI tianeptyna może cokolwiek zmienić?

 

Tianeptyna nie ma nic wspolnego z serotonina.To zupelnie inny lek nie majacy nic wspolnego z SSRI,SNRI.TLPD etc. Prawdopodobnie moduluje aktywnosc receptorow glutaminowych i dopaminergicznych.Posrednio tianeptyna nawet obniza poziom serotoniny w plazmie co poprawia objawy astmy,alergii i stanow zapalnych.

Jest osobny watek na forum o tym gdzie wklejalem mase linkow na ten temat. Tianeptyna jest pozbawiona dzialan ubocznych typowych dla SSRI m.in. nie zamula,nie obniza libido (czasami podwyzsza), poprawia pamiec i koncentracje ALE czasami powoduje zwiekszoan nerwowosc i stymulacje szczegolnie na poczatku leczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artur1978, Sadze, ze servier kiedys wypusci taki lek, ze /cenzura/ wszystkim oko zbieleje, szczegolnie tym /cenzura/ zasranym amerykanca, co wszedzie i we wszystko sie wpierdalaja.

Juz byl taki lek i nazywal sie amineptyna :)

Niestety czarny PR go rozjebal a byl idealny na anhedonie.

Skutek uboczny jaki mial to byly na przyklad spontaniczne orgazmy u mezczyzn :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artur to brzmi jak cudowny lek ;) tylko pewnie lęki by byly po nim.

 

-- 03 lip 2015, 14:31 --

 

Wow spontaniczne orgazmy heh :D to pewnie popęd seksualny taki ze gacie zrywa :P

 

-- 03 lip 2015, 14:32 --

 

Bym chyba walil wszystko co się rusza hah :D

 

-- 03 lip 2015, 14:33 --

 

Braliście kiedys pramolan ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 opcja lepsza bo w dzien bedzie petarda a w nocy lulu, chociaz ja na 150 mg malo spie, duzo za malo max 4-4.5 godziny na dobe ....

Hej emilk, ucaluj ode mnie twoja zabcie :P

Pramolanu nigdy nie probowalem ale duzo negatywnych opinii jest o nim,

ps- ja dzisiaj na phenibucie, jest mily blogostan , jest oki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tianeptyna nie ma nic wspolnego z serotonina.To zupelnie inny lek nie majacy nic wspolnego z SSRI,SNRI.TLPD etc. Prawdopodobnie moduluje aktywnosc receptorow glutaminowych i dopaminergicznych.Posrednio tianeptyna nawet obniza poziom serotoniny w plazmie co poprawia objawy astmy,alergii i stanow zapalnych.

Jest osobny watek na forum o tym gdzie wklejalem mase linkow na ten temat. Tianeptyna jest pozbawiona dzialan ubocznych typowych dla SSRI m.in. nie zamula,nie obniza libido (czasami podwyzsza), poprawia pamiec i koncentracje ALE czasami powoduje zwiekszoan nerwowosc i stymulacje szczegolnie na poczatku leczenia.

Hmm, myślisz, że dodanie jej do wenli dałoby coś w kwestii anhedonii? Opis brzmi super, ciekawe jak z działaniem w takim połączeniu. W wenli podoba mi się emocjonalne spłycenie, dlatego nie chciałabym jej odstawiać ale zaczynają mi się znowu moje kosmo-jazdy w głowie i zaczynam wpadać w permanentny dół, a to w moim wypadku nic dobrego. Chociaż ja nie wiem czy to dół, to takie totalne zobojętnienie + analiza, analiza i jeszcze raz analiza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co dyskutować o pracy. Mnie też wkurza jak siedzę bezproduktywnie, ale jak nerwica wraca to siedzę i nic nie moge ogarnąć. Wtedy wolałabym nic nie robić. Bez pracy też byłam, bo mnie wykopali, a mam kredyt mieszkaniowy. Nie można mierzyć wszystkich jedna miarą, a zwłaszcza ludzi z zaburzeniami. Jednego boli to, drugiego co innego. Ja staram się wszystkich zrozumieć.

A ja sobie spiekłam plecy i będę chyba spać dziś na stojąco ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MalaMi1001, Do wenli i żadnych leków serotoninowych nie dodaje się tianeptyny,bo ona obniża sero.a wenla podwyzsza Leki działają przeciwstawne. Brałam Tiane poprawia pamięć i koncentrację trochę. Czuć tez dopamine czasem. Na nastrój u mnie nie działała prawie.Bralam ja solo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tianeptyna nie ma nic wspolnego z serotonina.To zupelnie inny lek nie majacy nic wspolnego z SSRI,SNRI.TLPD etc. Prawdopodobnie moduluje aktywnosc receptorow glutaminowych i dopaminergicznych.Posrednio tianeptyna nawet obniza poziom serotoniny w plazmie co poprawia objawy astmy,alergii i stanow zapalnych.

Jest osobny watek na forum o tym gdzie wklejalem mase linkow na ten temat. Tianeptyna jest pozbawiona dzialan ubocznych typowych dla SSRI m.in. nie zamula,nie obniza libido (czasami podwyzsza), poprawia pamiec i koncentracje ALE czasami powoduje zwiekszoan nerwowosc i stymulacje szczegolnie na poczatku leczenia.

Hmm, myślisz, że dodanie jej do wenli dałoby coś w kwestii anhedonii? Opis brzmi super, ciekawe jak z działaniem w takim połączeniu. W wenli podoba mi się emocjonalne spłycenie, dlatego nie chciałabym jej odstawiać ale zaczynają mi się znowu moje kosmo-jazdy w głowie i zaczynam wpadać w permanentny dół, a to w moim wypadku nic dobrego. Chociaż ja nie wiem czy to dół, to takie totalne zobojętnienie + analiza, analiza i jeszcze raz analiza.

Mysle ze nic by nie dalo na anhedonie bo wszystkie leki ktore dzialaja na transporter SERT powoduja agonizowanie recepeptorow z rodziny 5ht2 (a i c glownie) a to powoduje zmniejszone uwalnianei dopaminy. Stad splycona motywacja i afekt oraz brak energii.

jako dodatek ewentualnie bupropion (drogi), albi mianseryna i mirtazapina (moga tuczyc i powodowac sennosc poczatkowo) lub agomelatyna (nie na kazdego dziala).

Sa jeszcze inne opcje ale nie w POlsce

 

Niestety SSRI i SNRI wzmacniaja anhedonie i ciezko sobie z tym poardzic

 

-- 03 lip 2015, 15:01 --

 

MalaMi1001, Do wenli i żadnych leków serotoninowych nie dodaje się tianeptyny,bo ona obniża sero.a wenla podwyzsza Leki działają przeciwstawne. Brałam Tiane poprawia pamięć i koncentrację trochę. Czuć tez dopamine czasem. Na nastrój u mnie nie działała prawie.Bralam ja solo.

Nie dzialaja przeciwstawnie ale 100 raz nie bede juz tlumaczyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodze sie z Wami, na wenli jest anhedonia, tzn ja mam energie do robienia czegos, ale dalej nie mam planu na ruszenie z miejsca, baaaa teraz mi sie nawet to podoba i w sumie jestem zadowolony z tego co mam itp itd, czyli jednym slowem wenla ostro zaburza postrzeganie rzeczywistosci, lub tez leczy i aktualna moja rzeczywistosc jest jednak oki, sam nie wiem.... Jeden plus- na pewno juz sie tak psychicznie nie mecze jak wczesniej, jestem duzo bardziej zadowolony z mojego szarego zycia ...

Artur - polecisz mi cos do wenli, lub wenle odstawie i wezme zupelnie co innego ? Widze piszesz ze nie ma wyboru i nic nie dziala , ale lipa ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×