Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Wenla przy 150 mg osiaga praktycznie 90% blokowanie SERT wiec prawie max, zwiekszenei do 225 spowoduej tylko zauwazalny wplyw na transporter NA , na SERT juz nie podziala wiec nei ma sensu dokladac innego leku jak wenla dziala jak SSRI + NRi w wiekszej dawce

 

Wenla przy 150 mg osiaga praktycznie 90% blokowanie SERT wiec prawie max, zwiekszenei do 225 spowoduej tylko zauwazalny wplyw na transporter NA , na SERT juz nie podziala wiec nei ma sensu dokladac innego leku jak wenla dziala jak SSRI + NRi w wiekszej dawce

 

Ale ja bym w ogóle nie zwiększała wenli, żeby serotonina była na jak najniższym poziomie. 75mg wenli + 8mg reboksetyny i do przodu. Mnie serotonina nie jest potrzebna. Na 255mg wenli czułam się jak zombie i wygladałam jak zombie, a nie widziałam żadnej zauważalnej róznicy w motywacji czy aktywności. Gdyby coś to zwiększanie dawki dawało można by się pomęczyć, ale w takim wypadku jest to bez sensu. Ja po prostu bardzo mocno czuję działanie serotoniny i nie chcę w tej materii nic blokować ani zwiększać, bo u mnie się to nie sprawdza.

To wenla w ogole w takim razie niepotrzebna z tego co psizesz ,jesli zle sie po niej czujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serotonina dobrze działa na nerwice,jesli chodzi o depreche i brak energii to cos bez Serotoniny bo tylko zamulenie większe bedzie.

To nei takie proste niestety, z lekow bez jakiegos dzialania na serotonine to tylko tianeptyne ma potwierdzona skutecznosc rebo na przyklad w wielu badaniach nie bylo lepsze niz placebo, z bupropionem tez nie jest tak rozowo.Z jakiegos powodu podwyzszenie serotoniny jest potrzebne do dzialania przeciwdepresyjnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inez3, gdzie przeczytałaś, że biorę czegoś 2,5 mg ? Jedyny lek jaki biorę w tej dawce to benzo w postaci lorafenu. Wenlafaksyny jeszcze nie brałem. To znaczy był krótki okres kiedy brałem,ale na tyle krótki, że ciężko mi się wypowiedzieć na temat działania na mnie tego leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

natretek- sam napisales ze lorafen 2.5 mg bierzesz. Zajebiste benzo ale wyglada sie na nim jak cpun. Zreszta na wenli tez sie chyba dziwnie wyglada, sam nie wiem , co myslicie ?

Inez- jezeli pomaga tobie 0.25 mg benzo to cud miod malina. Nie wez wiecej jask 1-2 mg bo to jak tabletka gwaltu na ciebie zadziala i zasniesz w ciagu godziny hehe. Wujek dobra rada da wam info ze leki typu benzo warto zapijac, zajadac grapefruitem, gdyz blokuje on enzym w watrobie ktory neutralizuje dzialanie benzo i nie tylko. Wiec jak chcemy lepiej i mocniej czyli taniej to soczek musimy pic.

Wenla nie dziala nawet w 30% na leki tak jak paro niestety no i strasznie niestabilna jest.

Co poradzic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sen najlepiej dziala poduszka. Trzeba zlapac sie za krtan lekko a druga reka przycisnac poduszke do twarzy, minuta i spicie bez tabletek i innej chemii

 

-- 23 cze 2015, 17:10 --

 

Widze ze chyba wszyscy teraz spia, bo nikt nie odpisuje :D . Mowilem, moj sposob dziala, tylko ciekawe kto Was teraz obudzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie dzis tez muli jak cholera, dzien do dupy...ale spac sie nie kładę. Ja Wam powiem ze takie mam wrażenie ze wenla na mnie słabo działa. Że to tak naprawdę trittico jest dla mnie zbawienne co do depresji. Robilam test :):):) jak nie bralam na noc Trittico to na drugi dzien odrazu do dupy. Dziwne...

 

-- 23 cze 2015, 17:30 --

 

PATRYK29 ja sie na wenli na początku pocilam potem przeszlo. A teraz sie poce po Trito. Chyba ze to od wenli cholera wie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie pocę to co wenla nie działa ? :P

 

-- 23 cze 2015, 18:37 --

 

Za to senność ostatnio w dzień jak skurwesyn.

 

-- 23 cze 2015, 18:38 --

 

Spalem znowu godzinę.Ale w nocy to jak siądę przed kompa to robi sie 4 rano i dopiero ide nyny :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×