Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Chcenie czy niechcenie nie ma nic do tego bo kij musi stać hehe. Facet bez stojącego kija napewno czuje sie źle. To tak jakby ktoś nagle przestał ruszać ręką...tak mnie sie przynajmniej wydaje choć facetem ani Grodzką nie jestem :)

 

FARAWAY tak ja tyje po wenli. Ale zwalam to na zwiększony apetyt. Bo w tej chwili 225mg działa zajebiscie :) no i żre. Ale mam to gdzieś, wazne ze jestem happy :)

 

Jak na razie 225 mg i jest pieknie :) wstaje z uśmiechem, smieje sie sama do siebie. Jak patrze w lustro to znów widzę super młodą dupe hehe a wcześniej widzialam szarą zmeczona twarz...zmeczenie minęlo, wszystko robie z checia, nie mam depresyjnych myśli, przyszlosci sie nie boje. Jest tak jak ma byc czyli normalnie :):):) i to bez pobudzenia czy nakręcenia. Normalnie tak jak kazdy czlowiek powinien sie czuc tak myślę...

 

pozdro :):):) :papa:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

crayzyalexxx a ile ważysz? ja przy 90kg biore 300mg i mi to tłumi apetyt, tak jakby kontruje mianseryne.

Też już się czuję zajebiście dziś znowu biegałem, nie mam już takich schizów z patrzeniem w oczy ludziom, najważniejsze że przechodzą mi te impulsy w żołądku gdy się stresuję. Zaczynam kombinować co by tu zrobić zeby z domy wyjść z kims pogadać itp... Nie męczy mnie już tak wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

crayzyalexxx, esh... to już wiem skąd moje 11 kg w przód... a jestem na wenli jakieś półtora roku, na dawce 150 mg i czuję się też rewelacyjnie ale waga mnie przeraża, chciałam odstawiać ale lekarka mi powiedziała, że w maju bo okres zima/jesien nie jest dobry na odstawianie....

do maja będę ważyć jak świnia już :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie rozumiem jak można od wenli grubnąć przecież ona przyspiesza metabolizm i zmniejsza łaknienie. Może troche wody nabierzesz tak jak np. po kreatynie, ale to tylko woda a nie tłuszcz. Nie gadaj mi że 11 kilo od samej wenli ci poszło bo to bzdura. Ja staram się trzymać dietę low carb, nie jem słodyczy żadnych ani nawet chleba, żadnych mlecznych i ciasteczek i zobaczymy jak będzie teraz ważę 90 kg ale to po diecie na mase. Myślę że teraz tylko będe chudl gdzieś tak do 85kg. Już w dupie mam tą siłownie nic z tego dobrego nie przychodzi... biorę się za bieganie ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, biorę od 2 miesięcy escitalopram, 10-15mg, i szału nie ma, jakiejś mega motywacji nie mam teraz, euforii itd, jestem senny w dzien, ziewam, spię długo, nie mam żadnych lęków, nerwów itd, tylko brak takiego kopa.

 

Dziś przeczytałem że jeszcze leki typu (SNRI), " Inhibitory zwrotnego wychwytu serotoniny i noradrenaliny (SNRI) wykazują działanie podobne do SSRI, rozszerzone na noradrenalinę. Chory z większą łatwością wykonuje czynności życiowe i lepiej funkconuje - zauważa się zmniejszenie senności, powrót do zainteresowań, chęć działania. "

 

tutaj również jest porównanie SSRI z SNRI: http://tnij.org/06_czernikiewicz (pdf)

 

Chciałem zapytać czy zwiększać dawkę esci może do 20mg ? czy to nie za dużo? mam 21 lat, 70kg wagi,

czy lepiej spróbować tych leków SNRI ? nigdy jeszcze nie miałem doczynienia z SNRI, czytałem dużo, z lekarzem porozmawiam o tym, ale pierwsze chciałem na forum zapytać, czemu raz się przypisuje SSRI a raz SNRI ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, biorę od 2 miesięcy escitalopram, 10-15mg, i szału nie ma, jakiejś mega motywacji nie mam teraz, euforii itd, jestem senny w dzien, ziewam, spię długo, nie mam żadnych lęków, nerwów itd, tylko brak takiego kopa.

 

Dziś przeczytałem że jeszcze leki typu (SNRI), " Inhibitory zwrotnego wychwytu serotoniny i noradrenaliny (SNRI) wykazują działanie podobne do SSRI, rozszerzone na noradrenalinę. Chory z większą łatwością wykonuje czynności życiowe i lepiej funkconuje - zauważa się zmniejszenie senności, powrót do zainteresowań, chęć działania. "

 

tutaj również jest porównanie SSRI z SNRI: http://tnij.org/06_czernikiewicz (pdf)

 

Chciałem zapytać czy zwiększać dawkę esci może do 20mg ? czy to nie za dużo? mam 21 lat, 70kg wagi,

czy lepiej spróbować tych leków SNRI ? nigdy jeszcze nie miałem doczynienia z SNRI, czytałem dużo, z lekarzem porozmawiam o tym, ale pierwsze chciałem na forum zapytać, czemu raz się przypisuje SSRI a raz SNRI ?

 

Jezeli twoim glównym problemem jest depresja, to wenlafaksyna bedzie duzo lepszym rozwiazaniem, o ile na ciebie zadziala, bo te leki to taka troche loteria, na jednego dziala na drugiego nie, a trzeci skacze przez okno po podaniu leku, escitoplarm to wedlug mnie slaby lek a juz na pewno kiepski na depresje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk29, wiesz co może jem nieznacznie więcej niż wcześniej ale nie jakoś dużo więcej i ruch mam taki sam jak wcześniej, a wczesniej ważyłam 54 kg i zaczełam brać paroksetyne ale nie poszłam na nia tym razem i wenlafeksyne mi dała i fluanxol i propranolol ( ale propranolol bralam juz kiedys i nie tyłam po nim) więc jest tylko taka opcja, że po wenli albo fluanxolu tyłam...

I bankowo to jest od któregoś z leków bo ja nigdy nie miałam problemów z wagą, zawsze byłam chuderlak raczej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No są ludzie na których np. tramal działa "przyspieszająco"... Każdy inaczej reaguje. Ja np, czasami po mocnej kawie mam ochotę położyć się spać bo robię sie senny... Jak dla mnie wenla działa blokująco na apetyt i suma sumarum i tak jak nie wiem długo bym to brał to i tak apetyt będzie conajwyżej taki sam jak bez niej. Widzę to po sobie jak przyspiesza metabolizm jak jest mi cieplej przy tej samej temperaturze, jak pocą mi się ręce. Może i mają ludzie zwiększony apetyt od SSRI/SNRI ale dla mnie to jest baaaaaaardzo dziwne. Mój kolega po fluoksetynie w ogole nie jadl praktycznie na początku. Wenlafaksyna powoduję retensje wody w organiźmie ale to nie jest tycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewgf, wiesz co różne mają ludzie reakcje, ja wiem, że któryś lek powoduje tycie.. nie wiem czy wenlafeksyna czy ten fluanxol tak działał ale okaże się teraz ponieważ odstawiłam fluanxol. JEsli będę dalej tyć tzn. że wenla tak na mnie działa. Każdy jest inny i ma inne reakcje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, biorę od 2 miesięcy escitalopram, 10-15mg, i szału nie ma, jakiejś mega motywacji nie mam teraz, euforii itd, jestem senny w dzien, ziewam, spię długo, nie mam żadnych lęków, nerwów itd, tylko brak takiego kopa.

 

Dziś przeczytałem że jeszcze leki typu (SNRI), " Inhibitory zwrotnego wychwytu serotoniny i noradrenaliny (SNRI) wykazują działanie podobne do SSRI, rozszerzone na noradrenalinę. Chory z większą łatwością wykonuje czynności życiowe i lepiej funkconuje - zauważa się zmniejszenie senności, powrót do zainteresowań, chęć działania. "

 

tutaj również jest porównanie SSRI z SNRI: http://tnij.org/06_czernikiewicz (pdf)

 

Chciałem zapytać czy zwiększać dawkę esci może do 20mg ? czy to nie za dużo? mam 21 lat, 70kg wagi,

czy lepiej spróbować tych leków SNRI ? nigdy jeszcze nie miałem doczynienia z SNRI, czytałem dużo, z lekarzem porozmawiam o tym, ale pierwsze chciałem na forum zapytać, czemu raz się przypisuje SSRI a raz SNRI ?

 

Jezeli twoim glównym problemem jest depresja, to wenlafaksyna bedzie duzo lepszym rozwiazaniem, o ile na ciebie zadziala, bo te leki to taka troche loteria, na jednego dziala na drugiego nie, a trzeci skacze przez okno po podaniu leku, escitoplarm to wedlug mnie slaby lek a juz na pewno kiepski na depresje.

Głównie to na początku była depresja, ale stany emocjonalne mi już przeszły tylko brakuje mi takiej aktywizacji, śpię za długo, 10-12h, wychodzi na to, że SNRI byłoby lepsze? czytałem że esci jakoś mega nie aktywizuje, wenflaksyna podobno dużo lepiej? jestem na nowy na forum i jeszcze bardzo mało wiem, a z lekarzem dopiero za tydzień się mogę zobaczyć, spróbuję może 20mg esci przez ten tydzień a potem najwyżej SNRI ? Jakby jeszcze inne osoby mogły napisać na ten temat co zrobić w mojej sytuacji byłbym wdzięczny,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PATRYK29 na 225 od 11 lutego :) no i mam nadzieje, ze teraz to trochę potrwa to dobre. Bo ja cięzki przypadek jestem hehe a jak u Ciebie ? Tianeptynka ok ? Jak sie czujesz ? Oczywiscie ja wierze, ze doooobrze :):):):):)

 

EWGF w tej chwili waze 57 kg na 168 cm wzrostu także źle nie jest, jeszcze nie jest hehe ale przed wenlą miałam 51-52 kg

 

FARAWAY najwazniejsze ze wenla dziala i psychicznie czujesz sie ok :):):) ja tak samo. I jest pieknie. Ciagnie mnie do szafki z ciastkami czekoladami itp no i jem. Ja sie pocieszam, ze zimą czlowiek tyje a na lato zgubi hehe :yeah: ja sobie niczego nie odmawiam mam ochote jesc to jem. Najwazniejsze zeby ta pier.....depra nie wrocila

 

-- 02 mar 2015, 02:14 --

 

DARK KNIGHT a dlugo jedziesz na 225 ? Nie pomaga ?

 

PRZEMOL123 ja mialam na początku Cital a to podobne do esci i nie dzialal wogole. Potem fluo tez dupa jeszcze gorsza. Dopiero potem dostalam SNRI i to byl strzal w 10 ale krotkotrwaly. Zwiekszalam dawke aż teraz jestem na 225. Jest pieknie. Co do spania to tez moglam spac nawet i 15 godzin. Jak lek zatrybi to i spanko mija :):):)

 

PATRYK29 I FARAWAY moze macie racje ? Bo ja do wenli biore hydroksyzyne na noc. To moze po niej tak żre ? Czasem jak wezme na noc to wstaje i jem Np wafle moczone w mleku, tak ni sie chce i nie mogę sie powstrzymać :(:(:(na drugi dzień tez tak żre. Także nie wiem czy to wenla czy to hydro..... Hydro nie biore co noc tylko jak mam np.wstac wczesnie to musze wczesnie zasnąć. Inaczej bym nie zasnela. Jak sie klade to przewracam sie z boku na bok nawet do 5 rano. Kiedys se browca wypilam ale jak jestem na 225 to jakoś myślę ze to za duza dawka na alko i 225 wenli.

 

a tak wogole to :hide::hide: ja tak późno zawsze pisze, i przepraszam ze tak sie rozpisuje po nocy ale w dzien nie mam czasu :bezradny: mam trochę obowiązków życiowych hehe

 

pozdro dla Was :) pijta meliske hehe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

crayzyalexxx, po hydro nie powinnaś tyć, ja przynajmniej nie tyłam. Myśle, że wenla może działać na nas i pobudzać apetyt.

Psychicznie czuje się super, nie pamietam kiedy miałam ostatnio atak paniki, a był czas, że przez te ataki bałam się wyjść z pokoju...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Mam pytanie czy ktoś z Was stosował mix Mozarin 10 mg wieczorem i Efevelon 75 rano.

Jeżeli tak to jak się czujecie.

Od 2 tyg biorę Mozarin i mam włączyć Efevelon ale jakoś się negatywnie nastawiłem do tego miksa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Mam pytanie czy ktoś z Was stosował mix Mozarin 10 mg wieczorem i Efevelon 75 rano.

Jeżeli tak to jak się czujecie.

Od 2 tyg biorę Mozarin i mam włączyć Efevelon ale jakoś się negatywnie nastawiłem do tego miksa :(

 

Czemu się negatywnie nastawiłeś na tego mixa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×