Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Po dwóch miesiącach efevelonu w dawce 75 mg/dobę wciąż jest raz lepiej raz gorzej. Na pewno jakieś działanie leku odczuwam, w wielu sytuacjach jestem zdecydowanie spokojniejszy. Wciąż czasem wspomagam się benzo. Dużo zależy np. od pogody, o dziwo w te ostatnie upały czułem się doskonale, spokój i energia mnie nie opuszczały. Nagła zmiana pogody i już jest gorzej. Po efevelonie nie czuję się już otumaniony czy naćpany. Tak więc narazie lek biorę i zobaczymy co dalej. Cudów nie ma ale źle też nie jest. Wszelkie uboki już dawno minęły. Będę się tu wpisywał co jakiś czas zdając relacje z działania efevelonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka, właśnie przeczytałem, że największa stosowana dawka Wenli to 600mg :D

Do 225mg działa tylko jako przeciętny "SSRI" czyli tylko na serotoninę.

w praktyce to wygląda całkiem inaczej, te wszystkie książkowe teorie są mało co warte

 

-- 15 cze 2014, 12:18 --

 

ciekawa ta ksiażka ze takie dziwne rzeczy wypisują w niej, bo tu np obserwowano dzialanie na noradrenaline powyżej 75 mg a nie powyzej 225 i to bardziej jest zgodne z dzialaniem w praktyce

"noradrenergic blocking effects being observed at doses >75 mg p.o. in man."

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11277612

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

 

Biorę Velaxin ER 75 mg od około 2 miesięcy. Narazie może minimalna poprawa jest po poprzednich lekach (paroksetynie i sertralinie :-| ), natomiast tak mnie zastanawia czy macie problem z suchością w ustach po tej wenlafaksynie? I jakieś dziwne kołatania serca, lub takie odczucia jakby za chwile miało się Wam zrobić słabo? :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chonolulu, przyspieszone tętno na wenlafaksynie jest normalne. Powodem jest noradrenalinowe działanie tego leku. Jeżeli będzie to dla Ciebie uciążliwe, poproś lekarza o jakiś beta-bloker, na pewno pomoże (np. propranolol - mnie pomaga bardzo). Taki lek nie uzależnia i można go brać nawet codziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chonolulu, przyspieszone tętno na wenlafaksynie jest normalne. Powodem jest noradrenalinowe działanie tego leku. Jeżeli będzie to dla Ciebie uciążliwe, poproś lekarza o jakiś beta-bloker, na pewno pomoże (np. propranolol - mnie pomaga bardzo). Taki lek nie uzależnia i można go brać nawet codziennie.

 

To może w ogóle lepiej zmienić lek.

 

Czytam i czytam i nadal nie wiem co ta noradrenalina niby ma robić w mózgu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marian_ Dostałam od zwykłego lekarza jakiś Beta 25 i 50 na serce. To to sie da jakaś przeżyć, jakoś jak nadchodzi chwila tego "zakołatania" i uuu zaraz braknie mi tlenu, rozumiecie.. Staram się myśleć o czymś innym i przechodzi jakioś. Ponoć również nerwica ma taki wpływ na organizm i powoduje takie odczucia "sercowe".

 

A ta okropna suchość w ustach, też Was męczy? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zjadłem dopiero 4 piguły. Mam pobrać trochę tą dawkę, później zwiększyć do 75, później na wizytę do psychiatry, która prawdopodobnie jeszcze mi zwiększy. Na razie powoli przyzwyczajam organizm do wenli, poza tym mam jeszcze we krwi fluo. Kilka godzin po pierwszej tabletce wenli dostałem takiego fajnego stanu wyjątkowej jasności umysłu. Bardzo przyjemny stan, który zdarzał mi się wiele lat temu jak jeszcze byłem mniej pop*******. Problem w tym, że dostałem jeszcze relanium, którym się trochę bawie i nie wiem, która substancja odpowiada za ten stan, wydaje mi się, że wenla, a może placebo :D Trochę za wcześnie żeby wyrokować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zjadłem dopiero 4 piguły. Mam pobrać trochę tą dawkę, później zwiększyć do 75, później na wizytę do psychiatry, która prawdopodobnie jeszcze mi zwiększy. Na razie powoli przyzwyczajam organizm do wenli, poza tym mam jeszcze we krwi fluo. Kilka godzin po pierwszej tabletce wenli dostałem takiego fajnego stanu wyjątkowej jasności umysłu. Bardzo przyjemny stan, który zdarzał mi się wiele lat temu jak jeszcze byłem mniej pop*******. Problem w tym, że dostałem jeszcze relanium, którym się trochę bawie i nie wiem, która substancja odpowiada za ten stan, wydaje mi się, że wenla, a może placebo :D Trochę za wcześnie żeby wyrokować.

 

No właśnie noradrenalina ma polepszać funkcje poznawcze.

 

To ja se też za 2-3 dni wystartuję z wenlą, zobaczę jak będzie u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×