Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

lunatic, 300mg brało parę osób z forum. U nas co prawda dawkowanie W. jest bardzo zachowawcze- na forach anglojęzycznych nikogo 375'tka nie dziwi, a spotkałem się i z 450mg(!).

A w jakim procencie blokuje ona transporter dopaminy w tych dawkach? to dość kluczowa sprawa

Nie za bardzo są jakieś przesłanki co do tego żeby wyższa dawka zadziałała lepiej, od dawki 150 mg w górę wenlafaksyna blokuje wychwyt zwrotny serotoniny i noradrenaliny praktycznie na tym samym poziomie, a różnica między 75 mg a 150 mg jest tylko kilku procent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, zgadzam się, że u większości osób to działanie na D. jest raczej marginalne, ale różne przypadki chodzą po ludziach (sorry za kulawe tłumaczenie):

Hamowanie wychwytu zwrotnego dopaminy działania wenlafaksyny w wysokich dawkach opisano Stahl [ 1 ], który może być ewentualny powód wenlafaksyny wywołane objawy psychotyczne.

 

Admou i Hale [ 2 ] donieśli przypadek, w którym 39-staruszka z ciężkimi zaburzeniami depresyjnymi opracowany złudzenia miłości na dwóch różnych okazjach, na leczenie wenlafaksyną w dawce 225-300 mg / dobę. Za każdym razem, gdy urojenia przekazana po zmniejszeniu dawki wenlafaksyny do 75-150 mg / dzień.

 

Propafenon znajduje powodować zwiększone stężenie w surowicy wenlafaksyny. Przypadek organicznego psychozy podczas leczenia pacjenta z zaburzeniem dwubiegunowym donoszono o Pfeffer i Grube, ze względu na wzrost stężenia wenlafaksyny w osoczu w związku z propafenon. [ 3 ] Anghelescu et al. [ 4 ] donoszą wizualny halucynacje po leczeniu venalafaxine w pani z tętnicy mózgowej tylnej serca. Omamy wzrokowe zgłaszano podczas leczenia innymi lekami przeciwdepresyjnymi, w tym trójpierścieniowych i specyficznych inhibitorów serotoniny również. [ 5 ] Teoretycznie hamowanie wychwytu zwrotnego dopaminy wenlafaksyny powinien występować tylko w dużych dawkach. Jednakże niniejsza sprawa pokazuje, że nawet w umiarkowanej dawce może produkować hamowanie wychwytu zwrotnego dopaminy i tym samym wykazać potrzebę monitorowania pacjentów na wenlafaksyny, do pojawienia się objawów psychotycznych.

Z własnego doświadczenia powiem Ci, że u mnie wenla już w dawce 75mg potrafiła dać mocny speed, natomiast na 150tce zlikwidowała anhedonie, oraz podwyższyła(!) libido. Znów normalnie czuje (pomijając jakieś moje huśtawki), i cieszy mnie wszystko to, co kiedyś. Na początku po wejściu na ta dawkę czułem dreszcze bardzo podobne do tych, jakie niegdyś odczułem na "Witaminie" A., oraz metylokatynonie (ostatni to czysto dopaminowa "petarda"). Podejrzewam, że u mnie wpływ na dopaminę (wiem, wróżenie z fusów) występuje już w tej dawce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia powiem Ci, że u mnie wenla już w dawce 75mg potrafiła dać mocny speed, natomiast na 150tce zlikwidowała anhedonie, oraz podwyższyła(!) libido. Znów normalnie czuje (pomijając jakieś moje huśtawki), i cieszy mnie wszystko to, co kiedyś.

Zazdroszczę i to baaaaardzo! Wszystkiego z osobna. Jestem 2.5 miesiaca na wenli, od 1.5 m-ca na 150tce. "Mocny speed"?- marzenie. Anhedonia- ma się dobrze (przez co ja mam się gorzej). Libido? Hahahahh. Ta.

 

Ostatni miesiąc był chyba najdłuższym od dawna. Nigdy z taką niecierpliwością (i nadzieją..) nie oczekiwałam wizyty u mojej psychiatry. Byle do środy...uff. Postuluję o zmianę leku, bądź podwyższenie dawki, bądź dodanie czegoś w ramach mixu..cokolwiek, musi się COŚ zmienić!

 

Miesiąc temu dodała mi Piracetamum 1200 mg. Yhm. Cukiereczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odstawiam wenlę - yeaaah! kończę tą wieczną zamułę i zmęczenie - mam nadzieję

 

przechodzę na moklo

 

w ile dni najszybciej da się zejść z wenli, żeby nie było jak na odwyku heroinisty? :D

chciałabym jak najszybciej wejść na moklo, więc nie wiem czy 5 dni na odstawienie wenli starczy? :o

 

-- 17 gru 2013, 23:07 --

 

nie znoszę jakoś bardzo źle odstawiania wenli, biorę ją już 3 raz, za pierwszym razem odstawiłam 75 w jeden dzień, tzn. skończyłąm opakowanie i tyle i miałąm jedynie, bądź aż zawroty głowy całą dobę przez tydzień, ale szło przeżyć, za drugim razem trochę dłużej odstawiałam a i tak miałam ten sam objawy, czyli 7 dni zawroty głowy

 

teraz może mi się uda w 4,5 dni odstawić, byłoby miło bardzo, potem po jakiś 5 dniach moklo i nowa, wielka nadzieja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już brać takie combo to odwrotnie - większa dawka paroksetyny i mała wenlafaksyny

jaki jest sens dodawania do leku co dziala na serotonine i noradrenaline leku dzialajacego na serotonine? Po drugie jest po takim czyms ryzyko zespolu serotoninowego wiec jaki sens jest tak ryzykowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki jest sens dodawania do leku co dziala na serotonine i noradrenaline leku dzialajacego na serotonine? Po drugie jest po takim czyms ryzyko zespolu serotoninowego wiec jaki sens jest tak ryzykowac?

 

Reakcje na leki to bardzo indywidualna sprawa, to co szkodzi jednemu, drugiemu może akurat bardzo okazać się pomocne. Jeśli nie jest to jakoś skrajnie niebezpieczne, można xperymentować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, przeczytaj jeszcze raz mój post, bo chyba nie zrozumiałeś. Zespołu serotoninowego nie dostanie się po tym

nie widze sensu mieszania tego w jakimkolwiek stosunku, co do bezpieczeństwa oba leki metabolizowane są przez ten sam enzym i silnie go blokują, ich stężenia mogą się niebezpiecznie skumulować, co do zespołu serotoninowego był zgłaszany przy połączeniu wenlafaksyny z fluoksetyną, któa ma słabsze działanie na serotonine od paroksetyny, mozna znaleźć o tym info na necie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, paroksetyna działa jedynie na serotoninę, wenlafaksyna dodatkowo na noradrenalinę. Rusz głową. Zespół serotoninowy występuje przy dużych dawkach leków, a o takich nie mówimy. Jest mnóstwo ludzi, którzy przyjmują paro i wenlę i jest w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, ale paroksetyna jest silniejsza od wenlafaksyny i dlatego w niektórych przypadkach jest lepsza od wenlafaksyny i nie trzeba jej brać w dużych ilościach, żeby zadziałała, a jak chce się dodatkowego "kopa" to dołącza się trochę wenlafaksyny. Te dwa antydepresanty mają inne działanie, a w mixie potrafią się uzupełniać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, nie sądzę, żeby 75 mg wenli odpowiadało 20 mg paro. To są podstawowe dawki lecznicze i gdyby było tak jak piszesz, to nikt nie przepisywałby paroksetyny jako najsilniej działającego leku w swojej grupie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, nie sądzę, żeby 75 mg wenli odpowiadało 20 mg paro. To są podstawowe dawki lecznicze i gdyby było tak jak piszesz, to nikt nie przepisywałby paroksetyny jako najsilniej działającego leku w swojej grupie

ale to nie są moje przypuszczenia, ze ja sadze czy nie sadze ze paro i wenla dziala tak czy tak, to wynika ze zmierzonej siły ich wpływu na wychwyt serotoniny w różnych dawkach, zobacz wykresy, przeczytaj badanie, widać wyraźnie ze 75 mg wenli blokuje wychwyt serotoniny z taką samą siłą co 20 mg paro http://ps.psychiatryonline.org/pdfAccess.ashx?url=%2Fdata%2FJournals%2FAJP%2F3760%2F826.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×