Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko w zwiążku z nerwicą, czy ktoś z was miewa stany depersonalizacji, poczucia,żę źle czuje się we własnym ciele, albo,że źle czuje się w danym miejscu. tak jakby nagle ktoś przeniósł mnie do innego ciała, albo w inne miejsce? i jak sobie z tym poradzić?

Beatka..poczytaj dział "nerwica lękowa".Dużo osób z tym schorzeniem ma takie objawy.W subforum "leki" opisuje się głównie działanie samych leków,a tu konkretnie "Efectinu". Ostatnio faktycznie coś "rozlazł się" temat..A szkoda bo wcześniej można było szybciej doszukać się ważnych informacji o Efectinie..

Pozdrawiam serdecznie ;)..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atrucha-nie przesadzasz troche?! Nie sadzisz ze temat,,Efectinu" jest juz troszke wyczerpany.Pozwol nam sie swobodnie wypowiadac,jak widac wiele osob potrzebuje pomocy i nie nalezy im jej uniemozliwiac .Jak widzisz sporo osob chce posluchac rad kogos kto sam (np.deperosnizacji)tego doswiadczyl.Suche fakty,ktore mozna przeczytac na roznych stronach to czasem za malo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atrucha-nie przesadzasz troche?!

Przeczytaj regulamin.

Gdyby każdy chciał opisywać swoje samopoczucia w subforum "leki",to zapanowałby ogólny bałagan. Możesz o tym porozmawiać choćby na pw..a jeśli masz jakieś inne tematy - wybierasz "nerwica lękowa" i tworzysz swój własny temat dotyczący Twojego samopoczucia. Każdy kto będzie chciał dołączyć się do takiej rozmowy,to zrobi to. A subforum "leki" dotyczy samych leków.. Tak było od zawsze.

Moderator też już pisał o tym..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

atrucha ma racje.

Forum jest tak skonstruowane, że każdy znajdzie miejsce gdzie może napisać to co czuje. Ważne jest to, żeby nie robić bałaganu, czyli popularnych off topiców w tematach, które mają jasno określoną treść. Nie chodzi tutaj o zakazy pisania. Forum jest po to, aby swobodnie się wypowiadać, ale wszystkie tematy muszą mieć swoje miejsce.

Tutaj rozmawiamy o Efectinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atrucha-czy ja pisze cos o swoim samopoczuciu!?Chetnie zaznajomie sie z regulaminem,ale z tego co zauwazylam mamy tu sobie pomagac a nie sie nawzajem pouczac.Z tego co czytalam rzadko sluzysz jakakolwiek rada.

 

[ Dodano: Nie Paź 15, 2006 6:47 pm ]

Ale oczywiscie bede juz zawsze pisala na temat,w ramach moich mozliwosci ;) tylko ze z tym lekiem laczy sie tyle tematow,ze czasem ciezko je ominac i nasuwaja sie same.

Pozdrrawiam!

 

[ Dodano: Nie Paź 15, 2006 7:09 pm ]

PIotrek-napisz do mnie na gg,czekam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko-czy przy dawce 150Er na dobe jest mozliwe prowadzenie samochodu czy powinnam to sobie odpuscic,choc przyznam ze moze to byc dosc uciazliwe :?:

 

[ Dodano: Wto Paź 17, 2006 12:44 pm ]

Mam pytanko-czy przy dawce 150Er na dobe jest mozliwe prowadzenie samochodu,czy pownnam to sobie raczej odpuscic,choc przyznaje ze byloby to raczej uciazliwe :?:

 

[ Dodano: Wto Paź 17, 2006 12:45 pm ]

kurcze co ja zrobilam? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej Szarlotko moja pani psych. powiedziala mi,że niby nie mozna,ale jej kuzyn po tej dawce jezdzi jednak to ty powinnas wiedziec czy masz oslabiona reakcje czy nie.poza tym to strasznie ci zazdroszcze ze masz prawko!mam nadzieje ze u ciebie wszystko wporzadku!buziaczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Jeżeli chodzi o prowadzenie samochodu po efectinie, to u mnie występuje osłabienie reakcji i koncentracji. Nie przeszkadza mi to przy krótkich trasach po mieście, ale wczoraj spędziłem cały dzień za kółkiem na autostradzie za zachodnią granicą i przy dużych prędkościach widziałem że z moją koncentracją nie jest najlepiej. Przy zwiększeniu dawki do 150 mg/dobę nie zauważyłem pogorszenia się reakcji. Obecnie (od 10 dni) jestem już na dawce 75 mg/dobę i z persektywy czasu widzę, że zwiększenie dawki do 150 mg nie wniosło niczego pozytywnego.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej mam pytanko czy wam tez wypadaja wlosy podczas brania efectinu!?? zaczynam sie tym martwic bo nigdy nie mialam takich problemow??:(

 

i jeszcze moze ktos mi poradzi poniewaz w piatek organizuje urodziny i chcialabym napic sie chociaz jednego piwa,wczesniej nie probowalam takich rzeczy z efectinem i chcialabym sie dowiedziec na ile przed piatkiem powinnam nie brac leku i czy nic zlego nie powinno sie dziac w sumie nie zalezy mi bardzo na tym piwie no ale fajnieby bylo! :) pozdraiwam was cieplo i plis o odpowiedz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aniolku-ja w sobote bylam na weselu i wypilam nawet pare drinkow i komplenie nic mi nie bylo ani tego dnia ani nastepnego wiec spokojnie mozesz sie napic i baw sie dobrze!!! :lol:

Atrucha-,,chodzic po scianach" az tak strasznie jest po odstawiniu efectinu?moj lekarz mowil ze ten lek nie uzaleznia...z reszta ma za zadanie nas wyleczyc a nie dawac dobre efekty tylko podczas stosowania???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atrucha-,,chodzic po scianach" az tak strasznie jest po odstawiniu efectinu?moj lekarz mowil ze ten lek nie uzaleznia...

 

W żadnym wypadku nie przerywajcie nagle brania tabletek. Można nie zjeść np.jednej czy dwóch dawek - to jeszcze obejdzie się w miarę dobrze. Potem zaczyna się mały koszmar. Przerabiałam temat (nie tylko ja..zapytajcie choćby szczęściarę) Niby Efectin nie uzależnia..ale są wszystkie objawy odstawienne (typu: ból głowy,potworne dreszcze,bóle mięśni,zawroty głowy,ogólne rozchwianie organizmu). Odstawiając Efectin małymi kroczkami można zredukować te objawy. Co kilka dni odsypuje się odrobinę kuleczek z kapsułki. Najlepiej niech to będzie bardzo rozciągnięte w czasie. Osobiście jadłam wtedy sporo tabletek przeciwbólowych i mieszanki ziołowe..Odstawiłam i niby było wszystko ok z czasem. Po (chyba kilku tygodniach) powrócił strach. Nie było tak silnych napadów lękowych ale też nie było ok. Ponieważ wtedy potrzebowałam pełnego komfortu (ze względu na pracę) wróciłam do Efectinu. Teraz ciągle waham się co dalej z tym począć. Nie mam idealnej sytuacji życiowej i brak mi stabilizacji. Czekam na bardziej odpowiedni czas by zosatwić te "cudowne tabletki".

 

Nikt Wam nie da gwarancji że odstawiając Efectin będziecie zdrowi. Taka jest szara rzeczywistość..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atrucha ma całkowitą rację z tym że nie wolno sobie samemu bez kontroli lekarza odstawiać Efectinu. Pomimo że lek ten nie uzależnia to ma bardzo silne oddziaływanie na nasz organizm (jakie i jak działa o tym już było wcześniej nie będe powtarzać). Niestety miałam watpliwą przyjemność się o tym przekonać, kiedy zgubiłam ostatni listek leku a planowana wizyta u lekarza miała być dop za prawie 1,5 tyg.

 

Pierwszego dnia nie było różnicy, drugiego w sumie też, cały cyrk zaczął się od rana trzeciego dnia. Za namową Atruchy udałam się do najbliższego lekarza pierwszego kontaktu, i wiem że db zrobiłam bo nie wiem jak bym doczekała do swojej terminowej wizyty. Oszczędzę Wam jednak może opisywania tego jak źle się czułam po takim nagłym odstawieniu leku.

 

Powiem tak - krzywda mi się nie stała, ale przez 3 dni czułam się KOMPLETNIE FATALNIE! Najgorsze jest to że na zewnątrz nic nie widać, natomiast w środku działy się ze mną naprawdę niefajne rzeczy.

 

Jesli więc komukolwiek przyjdzie do głowy BEZ KONTROLI LEKARSKIEJ samemu odstawiać Efectin - radzę tego nie robić !!!!!!!!

 

Piotrek - a co do przyjmowania leku to chyba nie ma znaczenia większego czy rano czy wieczorem, szczególnie jeśli bierzesz ER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×