Skocz do zawartości
Nerwica.com

Spamowa wyspa


Etna

Rekomendowane odpowiedzi

cyklopka, anyżowe łapy to ciastka? Jakbyś miała przepis na wyjątkowe ciasteczka to przekazuj dalej, bo może zrobiłabym jakieś inne niż zwykle.

 

Zalatana23, Powiem ci, że tylu kształtów foremek nie mam... Ale w tym roku kupiłam foremkę do piernikowego ludka i będziemy mieli całą bandę Ciastków. :D

 

-- 29 lis 2014, 20:40 --

 

Doberman, Cześc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyklopka, anyżowe łapy to ciastka? Jakbyś miała przepis na wyjątkowe ciasteczka to przekazuj dalej, bo może zrobiłabym jakieś inne niż zwykle.

Tak na nie mówię, bo są podłużne, ponacinane, tak że tworzą się paluchy. Świetnie znoszą mrożenie i odgrzewanie w mikrofali, więc są w sam raz na ciepłe śniadanie jako drożdżówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kosmostrada wigilia raczej w domu ;) Ja lubię robić pierniki, ubierać choinkę i dekorować dom :105:

cyklopka te Twoje przepisy brzmią smakowicie :105: Ja często robię pieczoną szynkę wg przepisu Nigelli.

 

-- 29 lis 2014, 20:44 --

 

Makabra prześlę Ci polukrowane :-***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię dekorować choinki.

Ja też nie lubię ubierać choinki jak dla mnie teraz to choinka może nie istnieć. Może w dzieciństwie mnie cieszyła. Choć lubię choinkę kiedy świecą się światełka ale żeby się zmusić przez to do ubierania choinki to nie ma mowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalatana23, jeszcze nie moje, ale może kiedyś je wyprzoszę :angel:

 

-- 29 lis 2014, 19:52 --

 

kosmostrada, nie pamiętam czy drożdżowe czy nie. Czasem mam takie sentymenty, że chcę przepis od żywego człowieka, a nie z internetu.

 

O, przypomniałam sobie, że chyba mam w lodówce mascarpone. Można zrobić tiramisu, ale można też obrócić cały z łyżki, jeszcze zanim zacznie się adwent :shock: (Co ta kwetiapina...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey Kochani :************ wieczorowa pora :papa::papa:

 

Tez lubie pierniczki :mrgreen: ale w tym roku nie pieke bo nie mam funduszy. Na wigilie ide do ciotki , na obiad w pierwszy dzien swiat takze. Chcialabym zrobic dla siebie jakas salatke i sledziki , no i moze brownie upiec , ale nie wiem jak z kasa bedzie.

 

Makabra, udanej zabawy :D:105:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jutro z okazji, ja wiem, pierwszej niedzieli adwentu robię tiramisu z bananami. Mascarpone to nie ser :shock:

 

A po świętach, na nowy rok może zrobię szkockie kruche ciastka (bo w angielskim "short bread" to nie musi być w cale krótki chleb, mogą być kruche ciastka, niby słowa te same, a inne treści niosą). Przepis wydaje się banalny, więc tym większe moje obawy :hide:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×