Skocz do zawartości
Nerwica.com

WORTIOKSETYNA (Brintellix)


zaqzax-0

Czy wortioksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

76 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wortioksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      30
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      19


Rekomendowane odpowiedzi

BTW. Brintellix to nie SSRI, to NIE jest selektywny inhibiotor wychwytu zwrotnego tylko modulator.

Nie wiem czemu niektórzy tutaj traktują ten lek za kolejny SSRI, wprowadzając innych w błąd.

 

 

Nie no wiadomo, że jak się nazwie coś "modulator" a nie "SSRI" to jest szansa że będzie działało lepiej. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3 jam ci on :mrgreen:

 

wisnia80 brałem 6 tygodni 10 mg i 2 tygodnie 20 mg. Dlatego ja spróbowałem tej dawki 20 mg, bo czytałem, że skuteczniejsza - zapas leku na 2 tygodnie kosztował mnie 170 zł (wtedy jeszcze tyle kosztował nie wiem ile teraz. Co do innych leków to zawsze dobijałem do wysokich dawek - sertralina 200 mg, paroksetyna 40-60 a nawet 80 mg (przez 2 tygodnie).

 

dr. Psycho Trepens bo główny mechanizm tego leku to blokada SERT - reszta to dodatki. Bez blokady SERT ten lek byłby niczym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, raczej nieskuteczna, może u niektórych nawet pogłębić depresję. Sam brałem ale nic nie czułem (tylko, że to była wersja z indie-pharm). Nie wiem czym dokładnie musi się charakteryzować bloker NDMA by mieć działanie przeciwdepresyjne ale memantyna na pewno tego nie ma - niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda "czajenie" na tym leku, polepsza się co?

Trudno stwierdzić .

Cudów nie robi , to na pewno . Nie zauważyłem by był w tym lepszy od innych SSRI.

Jęsli chodzi Ci o czajenie to najlepsze w tym względzie są Donepezil i Metylo.Pierwszy na pamięć , drugi na koncentrację .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiśnia ,

w Polsce dostepne są dawki 10 mg . W opakowaniu jest 28 tabletek .

Nie kupuj bezpośrednio w Aptece , bo wywalisz koło 200zł .

Ja brałem internetowo w DOZ to zapłaciłem za paczkę 160 zł .( bez przesyłki - odbiór w Aptece )

 

 

ermm nie ma 15mg i 20mg ? WTF ?? !!

 

btw ktoś tu pisał że bierze z fluoksetyną aby zwiększyć biodostępność tego leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slow_down ja go brałem i brałem masę innych leków i pierwsze co mi przychodzi to inne SSRI - chyba najbliżej sertralina ze względu na pewne pobudzenie. Ale tak szitowo to nie czułem się na żadnym innym (chodzi mi o skutki uboczne które miały być łagodne lub miało ich wcale nie być) - ten lek zwiększa histaminę i mnie swędziało wszystko, szczególnie głowa, co chwilę się drapałem. Do tego sprawa serducha, no nic przyjemnego. Jako plus lek nie zaburzał libido tak jak SSRI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slow_down ten lek zwiększa histaminę i mnie swędziało wszystko, szczególnie głowa, co chwilę się drapałem. Do tego sprawa serducha, no nic przyjemnego. Jako plus lek nie zaburzał libido tak jak SSRI.

 

Podaj źródło bo nigdzie nie wyczytałem by ten lek działał jakkolwiek na H1, chyba Ci się coś pomyliło albo wymyślasz bajki.

 

vort1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znajdziesz tego w specyfikacji leku, bo on nie działa bezpośrednio na recepty H, zwiększenie histaminy następuje pod wpływem działania na receptory serotoniny, prawdopodobnie jest to efekt działania na 5-HT1b i d.

 

"Preclinical, in vivo studies indicate that vortioxetine enhances levels of serotonin, norepinephrine, dopamine, acetylcholine, and histamine in specific areas of the brain with the ability to improve depressive symptoms."

 

http://www.currentpsychiatry.com/the-publication/issue-single-view/vortioxetine-for-major-depressive-disorder/22d7019007bae4e0b9b6975a989b57d2.html

 

"Researcher Gennady Smagin et al. also reported that vortioxetine activates central histamine receptors."

http://bipolarnews.org/?p=2667

 

"Brintellix modulates neuronal firing and neurotransmitter release in multiple systems, resulting in enhanced levels of serotonin, noradrenaline, dopamine, acetylcholine and histamine in specific areas of the brain."

http://investor.lundbeck.com/releasedetail.cfm?ReleaseID=754782

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×