Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

olinelka, ja mam identycznie jak Ty serducho się potyka, przewala, albo nagle zaczyna bić szybko. Te potykanie tzn dodatkowe skurcze najczęściej odczuwam jak już się położę wieczorem do łóżka. Takie ściskanie w klatce też mam, uczucie duszności itp a to wszystko przez nerwicę ;) Może jakiś cięższy dzień masz dziś, do tego jesteś przeziębiona więc i osłabiona... Dodatkowo przeczytałaś ten artykuł i pewnie czujesz się jeszcze gorzej niż przed jego czytaniem... wszystko to nerwy mówię Ci ;) a w tym co czujesz nie jesteś osamotniona ja się z Tobą łączę w objawach sercowych ;):D

 

-- 24 lut 2011, 18:22 --

 

perla86, mnie tak czyści kilka razy w miesiącu i przy tym tak mnie boli brzuch, że robię się cała mokra :shock: wmawiałam sobie że pewnie mam jakiegoś raka jelita później mi to przeszlo i sobie tłumacze, że to przez nerwicę i pewnie tak jest. Jeszcze może to być jelito drażliwe ponoć dużo ludzi to ma :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasiek tez brałam pod uwage jelito wrażliwe a to jest na tle nerwowym :smile:

 

-- 24 lut 2011, 20:12 --

 

Jakoś apetyt mi zleciał i brzuch trochę pobolewa kurka coś chyba nie tak :(

 

-- 24 lut 2011, 20:38 --

 

Kasiek a jak mialas z apetytem przy tym jak masz biegunke.

Kurka było tak dobrze :why: a dzisiaj popołudniu zaczeło sie psuc z brzuchem znowu luzne stolce znowu w brzuchu wiruje apetyt co jest :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczynki :) nie czytajcie tych artykulow na onecie bo to ktos pisze po to zeby ludzi straszyc juz slyszalam rozne opinie tam o samych najgorszych chorobach pisza i przedstawiaja to w straszny sposob osoba ktora to pisze nie jest w ogole obiektywna...oni chyba maja cos z tego ze zamieszcza akurat cos z dzialu medycyny...a czlowiek to przeczyta i sie potem martwi.(mnie osobiscie draznia bardzo te durne artykuly...) Mnie dzisiaj brzuch bolal :) ale wiadomo czemu :/ no i oczy mnie piekly od tej mojej tarczycy chociaz ja od razu szukam czegos jeszcze...zmykam spac jutro wiecej napisze :) :*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej ;)

perla86, ja ogólnie mam słaby apetyt przez nerwy. A z tymi biegunkami to mam tak że jak już mnie dopadnie to masakra, ściska mnie w brzuchu, przelewa się, boli, zasysa mi tak dziwnie boki no i pot mnie oblewa. Dopiero po 3 rundach do wc odpuszcza :D

 

Ja dziś mam jakiś gorszy dzień, spać mi się chce, oczy mi się same zamykają... Boli mnie łokieć i nie wiem od czego :why: tak kłuje w środku :-| zaczęłam się macać bo sobie pomyślałam, że to może węzły ale szczerze mówiąc nawet nie wiem w których miejscach ich szukać na tych łokciach :bezradny: przynajmniej sie trochę uspokoiłam z tym swoim kaszakiem bo robi sie strupek i ładnie się goi także zakażenia nie będzie :uklon: tylko te węzły mi cały czas nie dają spokoju :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasiek a badałas brzuch czy moze nie bo ja mialam spokoj z lużnymi stolcami przed braniem leków czyli gdzies o 5 stycznia do teraz i na nowo i zastanwiam się czemu:( zastanawiam sie czy leki przestały działać czy co :bezradny: A masz tak ze pare dni masz i potem przerwa i na nowo bo ty wyglada na IBS cholerka ale to widac ze nerwy ale ja spokojna jestem ale moze w srodku sie boje i przez to. Mnie tez nie raz a tp łokiec boli a to to więc sie nie martw ;)

 

-- 25 lut 2011, 16:08 --

 

http://img35.imageshack.us/i/p1030321g.jpg/

 

dziewczyny takie cos mi wychodzi ja nie wiem czy to siniak czy co co jakis czas sie pojawia :( kurka a jak to ta bial :why:

 

-- 25 lut 2011, 16:10 --

 

nie jest to ani granatowe ani sine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam dzisiaj oslabiona lewa strone ciala i nie wiem co juz o tym myslec?? moze powinnam zrobic ten test na borelioze???

 

powtarzam się, ale: TAK, POWINNAŚ Kasiu, tym bardziej, że pamiętasz kleszcza. :pirate::roll: Robisz przeróżne badania, tocznie, twardziny i inne, a nie robisz w Twoim przypadku jednego z podstawowych, to mnie dziwi. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć dziewczyny, powróciłam :D

 

U mnie dobrze, nie szukam już nowych choróbsk, dałam sobie spokój z hivem, grzecznie czekam sobie na wyniki wymazu z gardła żeby zobaczyć co to za cholera tam siedzi, w piątek idę na biopsję tego torbielka w cycku, z tym CINem to nic nie zrobię, też muszę czekać że się uleczy. martwi mnie tylko to, że boli mnie jajnik czasami, cały czas ten po lewej stronie, tak jakbym miała owulację, ale teraz mam okres i dalej boli :/ Po tej stronie mam też powiększone węzły chłonne. Do tego wzdęcia. Ma sa kra. Miałam usg dopochwowe dwa razy w przeciągu pół roku, ale jak teraz myślę o tych ginekologach to nie wiem, czy czegoś nie przeoczyli.. zwłaszcza ta baba, która nawet szyjki powiększonej nie widziała.. Eh : ( Za miesiąc idę do mojego gina i poproszę o usg. Może nie czekam na najgorsze, ale nie chcę mieć torbieli ani nic :/

 

Do tego wszystkiego od kwietnia z moim chłopem zamieszkamy oddzielnie. Nie chcę mi się tłumaczyć, ale on sobie musi poukładać swoje sprawy, a ja swoje, to jeszcze nie rozstanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , moglby ktos powiedziec co mi jest? Czuje sie jakos dziwnie , taka utrata jakby swiadomosci ze nie czuje jak cos robie , takie zmeczenie , otepienie ,uczucie ze juz umarlem , ze jestem w innym swiecie. Bylem z tym u psychiatry i przepisal mi leki , po ktorych przestalem miec ataki paniki ale to uczucie nadal zostalo ;(. Wogule nie wychodze z domu.Mam wysoki puls w spoczynku, nawet jesli sie niedenerwuje 85-110. Bylem u kardiologa robilem badania i wyszlo ze mam serce zdrowe. Czuje taką slabosci i zmeczenie. Prosze o odpowiedz . Z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Dziewczynki :smile:

 

Mel

Fajnie, że wróciłaś. Przykro mi z powodu chłopaka. Dobrze, że już sobie chorób nie wmawiasz i na pewno nic nie przegapili na usg przecież miałaś dwa. Jeszcze o jedno to mogłabyś się martwić, ale skoro masz opinię drugiego lekarza to na pewno wszystko jest ok.

 

Nie miałam przez kilka dni netu i powiem Wam, że mi to pomogło. Nie macam się już po kulkach i nic w necie nie sprawdzam. Zresztą już teraz nie boję się tak o swoje zdrowie tylko o mojego tatę.

Od kilku tygodni (ok 2 może) bolały go plecy na wysokości p[płuc. Poszedł do lekarza zrobili rtg i wyszło coś na płucach (nie ma opisu bo zostawił w pracy, a ja dopiero dzisiaj się dowiedziałam), w każdym razie na skierowaniu jest napisane bodajże zmiana węzłowa. Ale nie wiem na 100% bo lekarz niesamowicie bazgrze i dostał skierowanie do pulmonologa. Pani ordynator przyjęła go na korytarzu w szpitalu, bo akurat miała iść na zabieg i powiedziała, że z tego co widzi to nic pilnego. I że to albo niedodma(?) albo naciek zapalny. Nie doleczona grypa. A wiecie o czym ja od razu myślę?

 

-- 26 lut 2011, 14:51 --

 

No i w każdym razie ma przyjść do niej w przyszły piątek to mu wszystko wytłumaczy i powie co dalej. A ja się tak boję :zonk:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej melusia i Asia miło was widziec:)

U mnie jak widzicie troszku gorzej sama nie wiem czemu :( Może dzisiaj ciut lepiej ech posłałam stronke z tym co mi wychodzi co jakis czas na tych nogach w okolicy uda i kolana tylko tam cholera wie co to :bezradny:

 

-- 26 lut 2011, 16:58 --

 

Asia napewno twojemu tacie nic nie jst jakby było to lekarka by nie czekała :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewelina wg mnie to siniak. Masz po prostu słabe naczynka. Ja mam ciągle siniaki na nodze, a też nie przypominam sobie żebym gdzieś się uderzyła. :bezradny:

 

Martwi mnie ten mój tata. Wydaje mi się, że on też jest zaniepokojony. Nawet nam powiedział, że na prześwietleniu coś wyszło nie tak, bo ogólnie to zawsze trzyma to w tajemnicy. Kurcze a on palił papierosy jakieś 25 lat. 2 lata temu rzucił. :zonk:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joakar, a widziałaś to zdjęcie RTG, tzn. umiałabyś napisać, jak ta zmiana wygląda? To jest cień czy jasna plama? A wielkość? Płuca są jednolicie czarne czy widać jakieś jasne punkty? I pytanie najistotniejsze: czy ta zmiana jest okrągła? To nie musi być nic groźnego, więc bez nerwów. A dali mu skierowanie na dalsze badania diagnostyczne, spirometrię, scyntygrafię czy Ct, czy cokolwiek? Tutaj potrzeba diagnozować.

 

missblige, refluks nie jest poważną chorobą aczkolwiek w pewien sposób obniża jakość życia, wiem coś o tym, bo żyję z tym od 20 lat. Masz jakieś gastryczne objawy, że podejrzewasz refluks? Można go pomylić i to z wielką łatwością (bo i lekarzom się zdarza) ze zwyczajną, przygodową zgagą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kn24, a te objawy to masz na tle nerwowym? Gdybym miała partnera, też miałby mnie dosyć pewnie. My jednak nic na to nie poradzimy. Do mnie po prostu nie dociera jak mogłam sobie na tle nerwowym refluks wmówić.

 

Zaczęło mi się odbijać często, słyszę ruchy jakieś dziwne w jelitach, czy żołądku. Mam kluche w przełyku, czasem się dławię i czuję,że mi się jedzenie cofa. Biorę dwa razy dziennie controloc, ale nic nie daje. kompletnie nic, jest właściwie coraz gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zetvi mozesz zobacz powzyej podałam stronke z tym co mi wychodzi tylko na nogach i to udach zniknie i po jakims czasie znowu jak nie na jednej to na drugiej kurka siniak znowu chyba granatowy byłby sama nie wiema boje sie ze to prze zbial mis ie pojawia :(

 

-- 26 lut 2011, 22:24 --

 

mam jeszcze jedno pytanko 3 dni temu bolał mnie brzuch tak przy dotyku najbardizje na okolo pępka ku dołowi myslałam ze to jzu okres bo juz powinnam miec a nie dostałam co to mogło byc??

 

-- 26 lut 2011, 22:27 --

 

Kn24 mój mąż też ma już dość ech jak chcesz podaj gg to poagdamy moje to 4659784 :)

missblige też mam takie objawy ale jeszcze inne ale mi niby stwierdzili refluks 7 lat temu ale przerwałam leki i chyba mi to wróciło . Wczoraj tak mis ie cofnął kwas ze pierwszy raz takie cos miałam jak mnie paliło w gardle nic nie pomagało poszłam do okna nawdychałam sie powietrza i w tedy przeszło szok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zetVi nie widziałam tego zdjęcia :( na razie nie dali mu skierowania na badania, bo pani dr obejrzała podobno zdjęcia na szybko, przeczytała opis ( w opisie było podobno napisane, że to może być niedodma albo naciek zaplny). No i pani dr stwierdziła, że nie jest to pilne i że tata ma przyjść w piątek. Na co mój ojciec (już był wkurzony, bo czekał na nią kilka godzin), że skoro to nie jest ważne, to może on wcale nie przyjdzie. (ta pani dr jest bardzo niesympatyczna, chociaż kompetentna) :shock: To powiedziała, że jak przyjdzie to ona mu wszystko wytłumaczy. I tyle.

A rodzinny mu powiedział (on jest specjalistą chorób wewn, to nie wiem czy się zna na płucach) powiedział, że te jego bóle pleców na wysokości klatki piersiowej to mogą być od kręgosłupa ew. nerwobóle. I dał mu lek przeciwzapalny. No i tyle.

 

aha, z tego co pamiętam to ostatnie rtg (z lipiec/sierpień) było ok.

 

-- 26 lut 2011, 23:40 --

 

Pytałam mamy i mówiła, że na zdjęciu nie widziała żadnych ciemnych plam, ani okrągłych ani jakichkolwiek innych. Jaśniejszych podobno tez nie. :bezradny:

 

-- 26 lut 2011, 23:58 --

 

poszłam do samochodu po to zdjęcie i tam nie widać jakiś zmian. Są tam takie jaśniejsze miejsca, ale na obu płucach. Na moim zdjęciu rtg płuc są takie same. Płuca są takie szarawe, a pewno nie są ciemne. I nie ma tam okrągłych plam (oglądałam w necie jak wygląda guzek na rtg) i czegoś takiego tam nie widać. :uklon:

No, ale ja się nie znam. Dodam jeszcze, ze mój tata nie kaszle, nie ma duszności ani krwioplucia. Kilka lat temu zauważyliśmy, ze zaczął się bardziej pocić, ale dość mocno przytył jak rzucił palenie. I nie są to poty nocne. Oj nie wiem, martwi mnie to wszystko. Strasznie się boję tego raka płuc, od kiedy zmarła na to moja babcia. Chociaż ona podobno miała chłoniaka. :zonk:

Już mi wszystkie mięsaki przeszły z tego wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×