Skocz do zawartości
Nerwica.com

weganie i wegetarianie z forum - łączmy się!


libertynka

Rekomendowane odpowiedzi

tak, segregacja. mięsożercy przykładają rękę do torturowania i zabijania zwierząt. wegetarianie przykładają rękę do wykorzystywania zwierząt i sprawiania im cierpienia, a weganie to są ci najgorsi, miłośnicy zwierząt, którzy im nie chcą szkodzić w żadnej sposób :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

veganka, nie zgodzę się z tym. Ok ludzie jedzą mięso ale nie pracuja w rzeżni. Zwierzę jest juz martwe więc co za róznica czy zostanie zjedzone czy nie. Jest w sklepie to człowiek kupuje. Lekarstwa też zawieraja składniki pochodzenia zwierzęcego antybiotyki itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a skąd się biorą zwierzęta w sklepie? jest popyt, jest i podaż. dlaczego zwierzę jest martwe? bo zostało zabite żeby ktoś je kupił i zjadł. to jest dokładnie to samo jakbyś poszła do rolnika, dała mu kasę i powiedziała zabij mi świnię czy kurczaka. tylko obecnie to jest na masową skalę i się udaje, że "zwierzę i tak już jest martwe".

co roku zabijanych jest 56 miliardów zwierząt tylko dla przemysłu spożywczego. potem są reklamy, żeby to mięso sprzedać i na nim zarobić.

z mlekiem jest dokładnie tak samo.

a lekarstwa to już inna bajka. dla leków nie zabija się tylu zwierząt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a lekarstwa to już inna bajka. dla leków nie zabija się tylu zwierząt.

No i w sumie to lekarstwa służą do ratowani ludzkiego życia i zdrowia, czyli można przymknąć oko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, lekarstwa są testowane na zwierzętach, zabijamy 1000 zwierząt dla leków więc zabijmy jeszcze 56 miliardów, co za rożnica.

Nie do końca mnie zrozumiałaś...

Albo dobra, ja się już nie wypowiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

veganka, nie. mi bardziej chodzi o twoją zawziętość. skoro dla przemysłu mięsnego zabija się miliardy to nie będę jeść. dla leków zabija się tysiące a to w całej skali niewielka część więc jest ok. tak to brzmi. pal licho gdyby je po prostu zabijali ale oni je torturują. myślę że dla zwierząt laboratoryjnych śmierć byłaby jak nagroda.

twoje opinie są dla mnie nieakceptowalne.

ja się nie dziwię że weganie wśród społeczeństwa nie cieszą się ogólną sympatią.

każdy ma swoje poglądy, szanujmy je i siebie nawzajem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weganka 56miliardów zwierząt?

dla własnego zdrowia/życia to bym jeszcze był zdolny do tego poświęcić 6,99

miliarda ludzi

bo taki mam instynkt samozachowawczy

i to akurat jest umiejscowione w części mózgu którą posiadają bardziej rozwinięte

tak ukochane przez ciebie zwierzątka

leki lepiej testować na zwierzętach niż na ludziach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam problem z dostarczeniem wszystkich potrzebnych składników organizmowi już teraz. jako weganka pewnie bym się zabiła niechcący. ot, nie potrafię dbać o siebie i tyle. jestem w stanie nie jeść mięsa mimo iż wszyscy wokół jedzą. dla mnie to i tak sukces. nie życzę sobie stawiania mnie na jakiejś szali między mięsnymi a weganami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kite, poczułaś się dotknięta, a ja tylko napisałam fakty. wegetarianie przykładają rękę do cierpienia zwierząt i nie ma co polemizować, pijesz mleko to znaczy,że jakiś cielak został go pozbawiony. nie wiem gdzie Ty tu widzisz brak szacunku.

 

co do leków to moje zdanie jest takie, że jakby ludzie nie żarli tyle mięsa i w ogóle białka zwierzęcego, to by potrzebowali tych leków mniej. po drugie technologia poszła naprzód i jeśli można mieć roślinny odpowiednik to czemu z tego nie skorzystać? no i testowanie na zwierzętach nie jest w obecnych czasach konieczne, o czym pisał lukk.

 

weganie się nie cieszą sympatią bo prawda w oczy kole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

człowiek ma kły

wzór zębowy 2123 górna

2123 dolna szczęka

jest przystosowany zarówno do jedzenia mięsa jak i roślin -wszystkożerca

 

-- 07 lip 2013, 15:40 --

 

weganka mniej mięsa to więcej chorób bo białko

i wit B12 nie ma dużo i nie łatwo przyswoić w diecie wegańskiej

jak tygrys zjada ofiarę to ok

ale jak człowiek to nie?

może wybierz się do buszu jak Ciebie coś zechce zjeść to wtedy zrozumiesz jak to jest w naturze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

veganka, czyli rozumiem że leków nie bierzesz wcale. testowane są wszelkie czekolady, napoje, nawet ciastka i woda butelkowa. tego wszystkiego też unikasz?

a to że testowanie nie jest konieczne to od dawna wiadomo. tyle że nikogo to nie obchodzi bo testują nadal.

a weganie chcą na siłę cały świat zmieniać. jakby człowiek nie miał prawa do wyboru. to jak katolicyzm..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykończony, to idź zapoluj na kurczaka, zabij i ugotuj to będzie bliżej natury. nie jesteś tygrysem, tygrys nie ma wyboru ale też nie hoduje swoich ofiar na masową skalę.

 

człowiek potrzebuje dużo mniej białka niż tu to wmawia mięsne lobby. i chyba zdajesz sobie sprawę z tego, że to mięso powoduje większość chorób cywilizacyjnych, z rakiem na czele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najnowszym Tygodniku Powszechnym część numeru jest poświęcona zwierzętom, zatytułowali "Dylematy mięsożercy". Nabyłem ale jeszcze nie czytałem, ciekawe jak wygląda współczesny pogląd na tę sprawę z katolickiego punktu widzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×