Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zlot 15-18 sierpnia 2013 r. Arturówek (Łódź)


Lord Cappuccino

Rekomendowane odpowiedzi

deader,

Będziesz więc musiał przywieźć ze sobą bezduszne empetrójki :D na tablecie. Jako, że byłem wychowany na kaseciakach (mozolne przewijanie, garażowa jakość, wkręcające się taśmy w głowicę) to wraz z kupnem kompa i zapoznaniem z Winampem i formatem mp3 odkryłem muzykę na nowo. Dla mnie to był przede wszystkim olbrzymi skok jakościowy (słuchałem wcześniej CeDedków, jednakże większość muzyki miałem na taśmach) i niesamowita wygoda w zarządzaniu tym wszystkim. Te prawie 2400 (teraz sprawdziłem dokładnie) zostało zebranych na przestrzeni 12 lat więc nie wiem czy to aż tak dużo, tym bardziej, że nie trzymam całych albumów, tylko te utwory, które mi się podobają, bo jakby zostawiał wszystkie to pewnie z 8000 by się zebrało. Tak jak Mushroom przesłuchałem wszystkie po kilkadziesiąt, kilkaset razy. Na zlot specjalnie kupuję odtwarzacz mp3 bo nie wyobrażam sobie parodniowego odcięcia od swojej muzyki.

 

-- 22 lip 2013, 15:42 --

 

*Monika*,

 

A dlaczego akurat 0Rh+ tyle wpłacił, skoro nie wybrał domku. Ta kwota to do niczego nie pasuje, więc ja nie wiem gdzie go wpisać. 0Rh+ wytłumacz się proszę.

Dzwoń po kolejny domek, bo mamy 20 osób, a miejsc 18. Chyba, że będzie "akcja przystawki".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny skok jakościowy można zyskać przesiadając się z mp3- formatu kompresji stratnej np. na FLAC- format kompresji bezstratnej. O ile przeciętny człowiek na zwykłym, domowym sprzęcie nie jest w stanie stwierdzić różnicy pomiędzy mp3 bitrate 128kbps, a 320kbps, a nawet flac, to już na dobrym sprzęcie prawdziwi audiofile odnotują znaczącą różnicę w jakości dźwięku pomiędzy mp3, a flac. Oczywiście flaci "ważą" też znacznie więcej niż mp3, ale myślę, że w dobie fullHD, RAID, dysków o pojemności 2TB rozmiar nie będzie problemem. Do niektórych nowszych odtwarzaczy mp3 można wgrać upgrade firmware'u, żeby obsługiwały flac- tylko w przypadku tych małych popierdółek i dousznych słuchaweczek chyba mija się to z celem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mad_Scientist2,

Bawiłem się kiedyś z flacami, ale to jeszcze w czasach gdy nie posiadałem tak dużego dysku jak obecnie, więc jako bardziej opasłe od empetrójek, były znacznie mniej pożądanym przeze mnie formatem. Co do jakości to słyszałem jedynie niewielka różnicę i to tylko na słuchawkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłbym moje nieśmiertelne kolumny Geniusa SP-HF2000X o rms=60W, ale raz, że byłoby to strasznie uciążliwe targać tak cholernie ciężkie kolumnogłośniki przez pół polski, a dwa, że bez dobrej dedykowanej karty dźwiękowej to nic nie da, a trzy, że jak juz ktos wspominał o 22 jest cisza nocna, więc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZLOT W ARTURÓWKU 15-18.08.2013 - LISTA UCZESTNIKÓW:

OSOBY , KTÓRE ZAPŁACIŁY CAŁOŚĆ (KAUCJA + WYNAJEM):

01. *Monika*----------[15-18]--------(domek nr 130 - z kuchnią 150zł/doba)

02. *Wiola*------------[15-18]--------(domek nr 130 - z kuchnią 150zł/doba)

09. Gilaman------------[15-18]--------(domek nr 130 - z kuchnią 150zł/doba)

03. deader-------------[15-18]--------(domek nr 113 - z kuchnią 150zł/doba)

04. davin---------------[15-18]--------(domek nr 113 - z kuchnią 150zł/doba)

05. rotten soul---------[15-18]--------(domek nr 113 - z kuchnią 150zł/doba)

12. Harry Haller--------[16-18]--------(domek nr 115 - z kuchnią 150zł/doba)

 

OSOBY, KTÓRE ZAPŁACIŁY TYLKO ZA KAUCJĘ, A WYNAJEM MAJĄ DO ZAPŁATY:

10. Mad-----------------[15-18]--------(domek nr 117 - z kuchnią 150zł/doba)-----------------DO ZAPŁATY 150 ZŁ

11. slow motion--------[15-18]--------(domek nr 117 - z kuchnią 150zł/doba)----------------DO ZAPŁATY 150 ZŁ

17. buka------------------[15-17/18(?)]-(domek nr 117 - z kuchnią 150zł/doba)---------------DO ZAPŁATY 150 ZŁ

13. Vilgefortz------------[16-18]--------(domek nr 115 - z kuchnią 150zł/doba)---------------DO ZAPŁATY 100 ZŁ

18. PoznacSiebie-------[16-18]--------(domek nr 115 - z kuchnią 150zł/doba)----------------DO ZAPŁATY 100 ZŁ

14. New-Tenuis---------[15-18]--------(domek nr 112 - bez kuchni 130zł/doba)--------------DO ZAPŁATY 130 ZŁ

19. ORh+-----------------[15-18]-------(domek niewybrany)---------------------------------------DO ZAPŁATY 45ZŁ

06. Candy----------------[16-18]--------(domek niewybrany - obecność niepewna na 100%)-DO ZAPŁATY - ???

OSOBY, KTÓRE NIE ZAPŁACIŁY ZA KAUCJĘ, ANI ZA WYNAJEM:

16. zmienny-------------[15-18]--------(domek nr 112 - bez kuchni 130zł/doba)--------------DO ZAPŁATY KAUCJA 35 ZŁ/WYNAJEM - 130 ZŁ

20. virgo21--------------[15-18]--------(domek nr 112 - bez kuchni 130zł/doba)---------------DO ZAPŁATY KAUCJA 35 ZŁ/WYNAJEM - 130 ZŁ

21. L.E.------------------[15-18]--------(domek nr 114 - z kuchnią 150zł/doba)----------------DO ZAPŁATY KAUCJA 35 ZŁ/WYNAJEM - 130 ZŁ

07. Mushroom-----------[16-18]--------(domek niewybrany - obecność niepewna na 100%)-DO ZAPŁATY - ???

15. Simpatico1----------[16-18]--------(domek niewybrany)--------------------------------------DO ZAPŁATY KAUCJA 35 ZŁ/WYNAJEM - ???

 

OSOBY NIE KORZYSTAJĄCE Z NOCLEGU:

08. naterapii---------[15-17/18(?)]--BRAK OPŁAT

22. Aranjani----------[1 dzień(?)]---BRAK OPŁAT

23. czerwona-malina-[1 dzień(?)]--BRAK OPŁAT

 

POJAWIŁ SIĘ KOLEJNY DOMEK DO OBSADZENIA TEŻ W TERMINIE [15-18]:

DOMEK 114----------------------(3-OSOBOWY---Z KUCHNIĄ---150ZŁ/DOBA) - 2 WOLNE MIEJSCA

DOMEK (NUMER NIEZNANY)---(3-OSOBOWY---Z KUCHNIĄ---150ZŁ/DOBA/ MOŻLIWOŚĆ DOSTAWKI DLA 4-TEJ OSOBY, KTÓRA MUSI ZAPŁACIĆ 25ZŁ ZA DOBĘ) - 3(4) WOLNE MIEJSCA

 

KAUCJA - 35 ZŁ

 

ZGŁASZAJCIE WSZELKI POMYŁKI. ZWŁASZCZA TY MONIKA, BO MASZ ODPOWIEDNIE DANE ODNOŚNIE PŁATNOŚCI. STATUS "ZAPŁACONE" MAJĄ CI, KTÓRYCH PŁATNOŚĆ POTWIERDZI NASZA ORGANIZATORKA. JEŚLI PRZELEW "WISI" TO CZEKAMY, I WTEDY POZOSTAJE STATUS "DO ZAPŁATY".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*Monika*,

Ładnie to tak zdradzać moje imię na publicznym forum? :nono: Wiem, że większość ludzi w tym temacie miało je poznać, ale wolę sam się przedstawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny skok jakościowy można zyskać przesiadając się z mp3- formatu kompresji stratnej np. na FLAC- format kompresji bezstratnej. O ile przeciętny człowiek na zwykłym, domowym sprzęcie nie jest w stanie stwierdzić różnicy pomiędzy mp3 bitrate 128kbps, a 320kbps, a nawet flac, to już na dobrym sprzęcie prawdziwi audiofile odnotują znaczącą różnicę w jakości dźwięku pomiędzy mp3, a flac.

Tak, to jest wszystko jednak w temacie jakości dźwięku. A ja mówię o nieco innym aspekcie muzyki - dla mnie album to nie tylko muzyka, to też oprawa graficzna, teksty, cały ten wspomniany wcześniej rytuał ostrożnego nasadzenia winyla na talerz, oldskulowych trzasków pomiędzy utworami, zmiana strony... Ja wolę winyle właśnie ze względu na całe to doświadczenie jakim jest słuchanie z nich muzyki. Trzeba zrobić trochę więcej niż kliknąć dwa razy myszą, a wiadomo że im większy wysiłek tym przyjemniejsza nagroda :)

 

deader,

Będziesz więc musiał przywieźć ze sobą bezduszne empetrójki :D na tablecie. Jako, że byłem wychowany na kaseciakach (mozolne przewijanie, garażowa jakość, wkręcające się taśmy w głowicę) to wraz z kupnem kompa i zapoznaniem z Winampem i formatem mp3 odkryłem muzykę na nowo. Dla mnie to był przede wszystkim olbrzymi skok jakościowy (słuchałem wcześniej CeDedków, jednakże większość muzyki miałem na taśmach) i niesamowita wygoda w zarządzaniu tym wszystkim.

No ja dobrze pamiętam czasy kaseciaków, zgrywania kawałków z listy przebojów "Trójki", eh, piękne czasy :) CeDeki jak weszły to też mi się nawet podobały, ale jak pojawiło się mp3 to straciłem zainteresowanie muzyką. Bo oprócz samego słuchania ważnym elementem była też umiejętność i spryt w budowaniu swojej kolekcji nagrań. Eh, ileż to się razy jeździło do "Dziupli" w Wawie, do J-17, na Stadion Dziesięciolecia po ruskie wydania Maidenów... W tamtych czasach się szło do kumpla i zazdrościło/patrzyło z pogardą na to co posiadał. Muzykę trzeba było kupić, ewentualnie pożyczyć i przegrać, a przede wszystkim - znaleźć to co nas interesowało, bo z tym bywało różnie... Jak pojawiło się mp3 i nagle wszyscy za pomocą kilku kliknięć mogli ściągnąć kolekcję którą budowałem latami to dla mnie "magia" uleciała. Na szczęście jakiś czas temu odkryłem winyle - tego nikt ode mnie nie pożyczy, nie zepsuje, bo mało mam znajomych z gramofonami, a te wielkie okładki, ogromne ilustracje, w niektórych przypadkach świadomość że trzyma się coś co ma 40 lat i nadal działa... eh, cudo :D

 

Ale w pewnym sensie rozumiem - bo ostatnio jak kupiłem tablet to wiem że nieprędko kupię jakąś ksiażkę papierową. Bo tak wygodniej i szybciej itd. Cóż, każdy ma swojego hopla, moim są winylki :105:

 

Na zlot specjalnie kupuję odtwarzacz mp3 bo nie wyobrażam sobie parodniowego odcięcia od swojej muzyki.

Jeśli nie chcesz sobie robić dodatkowych kosztów to wystarczy pendrive - mam przejściówkę na micro-usb do tabletu, ładnie śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deader,

Odtwarzacz to już od dłuższego czasu jest mi potrzebny, więc tak czy siak bym go kupił. Akurat zlot jest dobrym momentem by w końcu zrealizować ten plan. Pendrive'a oprócz starej 512-stki to żadnego nie posiadam, gdyż jest mi do niczego nie potrzebny. Po za tym jakbym miał słuchać muzyki na tablecie, chodzić z nim w ręku czy katować się trzeszcząco-syczącym płaskim dźwiękiem z wbudowanych głośniczków? Dziękuję za propozycję, ale to nie dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deader,

Odtwarzacz to już od dłuższego czasu jest mi potrzebny, więc tak czy siak bym go kupił. Akurat zlot jest dobrym momentem by w końcu zrealizować ten plan. Pendrive'a oprócz starej 512-stki to żadnego nie posiadam, gdyż jest mi do niczego nie potrzebny. Po za tym jakbym miał słuchać muzyki na tablecie, chodzić z nim w ręku czy katować się trzeszcząco-syczącym płaskim dźwiękiem z wbudowanych głośniczków? Dziękuję za propozycję, ale to nie dla mnie.

A, jak planujesz zakup sprzętu to spoko. A co do słuchania muzy z tabletu - to nie wiem, może coś mi się uroiło, ale mówiłeś że bierzesz głośniczki - hop, podłączasz i muza grzmi...

Ja sobie nabyłem ostatnio pendrive 16 gb za bodajże 40 pln, kto by pomyślał 5 lat temu o takich objętościach i cenach... Świetnie sprawdza się do sypialnianego kompa który ma ledwo 80 GB HDD :P

 

W ogóle to jak mowa o przenośnych odtwarzaczach...

 

872dbe85de5e64600e1ff0c30139837c2769f4af.jpg

 

Ehhh, marzenie... :cry: W kij drogie... :cry:

 

Dżizas, znów offtop :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×