Skocz do zawartości
Nerwica.com

Siła działania leków na receptory, neuroprzekaźniki itp.


xanonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Psychotropowe działanie antybiotyków:

Cyprofloksacyna (fluorochinolon) czyli chemia przeciwnowotworowa stosowana powszechnie jako sztuczny antybiotyk/chemioterapeutyk a przepisywana na różne błache zakażenia:

Fluorochinolony są antagonistami receptorów GABA oraz adenozynowych. Antagonistą adenozyny jest np. kofeina. Antagonizowanie adenozyny daje efekt pobudzenia podobny jak po wypiciu kawy. Podobnie jest z GABA. GABA działa uspokajająco na układ nerwowy a blokowanie tego neuroprzekaźnika gaba/antagonizowanie moze wywolywać pobudzenie a nawet drgawki. Stąd też fluorochinolony mogą wywoływać również lęki i niepokój. Krótko mówiąc działają w pewnym sensie odwrotnie niż Relanium. Relanium jako benzodiazepina oddziałuje na GABA wzmacniając dziiałanie hamujące gaba na mózg.

To bardzo silny "lek"/trucizna. Czasami ludzie którzy wcześniej nie mieli żądnych problemów psychicznych po kuracji tymi fluorochinolonami trafiają do szpitali psychiatrycznych. Dojście do zdrowia po takiej "kuracji" może trwać wiele miesięcy a nawet lat. Leki przeciwnowotworowe powodują często tzw. zjawisko CHEMOBRAIN fog/mgła umysłowa z upośledzeniem pamięci krótkotrwałej. Czyli problemy z rozumieniem, pamięciom, podzielnością uwagi, koncentracją itd. Po prostu te leki mogą lub uszkadzają tkankę nerwową i trzeba czasu aby się to odbudowało.

https://en.wikipedia.org/wiki/Post-chemotherapy_cognitive_impairment
https://www.collective-evolution.com/2014/10/15/fda-allows-chemo-drugs-prescribed-antibiotics/
http://www.hormonesmatter.com/cipro-levaquin-avelox-fluoroquinolones-chemo-drugs/
https://www.zwrotnikraka.pl/chemobrain-zaburzenia-mozgu-po-chemii/

Cytat z nieistniejącego już forum.chlamydioza.pl:
"chinole ryją banie, zaburzają coś tam z serotoniną w mózgu i pacjenci skłonni do depresji dostawali nawet myśli samobójczych.
Ktoś mi to pisał z forum... nie pamiętam nicka, ale nie obrazi sie pewnie jak powtórzę, że on jak brał chinole i jechał na motocyklu to mial nagle taką myśl , żeby pojechać pod prąd i wpieprzyć się w ciężarówkę na czołówkę. Ale tego nie zrobił - wrócił do domu i zaczął płakać.
--------------------------
 To o czym piszesz nazywa się nerwicą natręctw..... Osoby z natręctwami samobójczymi nigdy nie popełnią samobójstwa - boją się tych myśli, są to myśli niechciane - natrętne/natręctwa. W odróżnieniu, osoby w ciężkiej depresji miewają myśli samobójcze ale się ich nie boją a często dochodzi do prób czy aktów samobójczych - tutaj takie myśli są z powodu tego że osoby w depresji cierpią psychicznie.... nie mogą już tego cierpienia wytrzymać no i .... jedynym wyjściem z takiej sytuacji wydaje się im samobójstwo.

Przypadek, który tu przytoczyłeś tyczył się natręctw samobójczych. Natrętne myśli mogą być o różnej treści (bluźniercze/religijne, mordercze, samobójcze, o treści seksualnej itp). Żeby mówić o nerwicy natręctw to trzeba by mięć takie myśli na okrągło. Czasem natrętne myśli pojawiają się przy braniu leków antydepresantów działających na serotoninę - znam takie przypadki!

Zatem bardzo prawdopodobne, że ten pieprzony chemioterapeutyk Cipronex jak i inne chinolony, wpływa jakoś na gospodarkę serotoninową organizmu."

----------

Jest bardzo dużo badań odnosnie tych leków pod kątem zabijania komórek nowotworowych , tu jedno z nich:

THE INFLUENCE OF CIPROFLOXACIN ON HAMSTER OVARIAN CANCER CELL LINE CHO AA8
https://ptfarm.pl/pub/File/Acta_Poloniae/2010/4/345.pdf

--------------

zresztą na pubmedzie jest bardzo wiele opracowań pod kątem wpływu tego chemioterapeutyku na neurotransmisję...

Podobnie inne antybiotyki wpływaja na GABA jak penicylinowe leki, czy makrolidy ( klarytromycyne testowano pod kątem przydatności w leczeniu narkolepsji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy stosowanie antybiotyków w dzieciństwie odbija się potem negatywnie na stanie zdrowia psychicznego danej osoby.

Ja w dzieciństwie brałem zastrzyki z penicyliny czy ampicyliny - nie przypominam sobie abym miał jakieś natychmiastowe negatywne reakcje po nich wówczas.... ale czy to może mieć jakiś długofalowy wpływ (coś jak bomba z opóźnionym zapłonem)?

Kiedyś gdy byłem tydzień na sertralinie (moim pierwszym psychotropie) i podziałała już dobrze że byłem pewny siebie i bez niepokoju to wziąłem mega dawke azytromycyny - 2gramy na raz i kompletnie nie odczuwałem żadnych skutków ubocznych. Azytromycyna to antybiotyk makrolidowy o jakimś tam wpływie na neurotransmisje związana zapewne z GABA.

Później po latach będąc przeziębiony (prawdopodobnie podłapałem chlamydie albo mykoplazmę pneumonia bo miałem ból gardła .... i stany podgorączkowe..... pokasływałem nad ranem ) dostałem od lekarza azytromycyne 3 tabletki po 500mg i dostałem po 1szej tabletce silnego osłabienia fizycznego i lęków (jechałem wówczas od dawna na amiluspirydzie....) i już 2giej tabletki nie wziąłem, ale to nie tylko ja tak reaguje bo iczasami dzieci którym się to często przepisuje przez pediatrów czasem reagują stanami niepokoju itp. .

 

 

 

 

 

Edytowane przez xanonymous

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś spotkałem na forum nerwica.com pewnego chłopaka któremu też Cipronex zaszkodził i trafił z tego powodu do psychiatry.... Ciekawe ile osób na tym forum doznała problemów psychicznych po antybiotykach. Antybiotyki są to toksyny produkowane przez różne mikroorganizmy mające na celu zabijanie innych mikroorganizmów. Człowiek nauczył się je syntetyzować , produkować naturalne antybiotyki, pół naturalne a pół syntetyczne czy w ogóle całkiem sztuczne antybiotyki - chemioterapeutyki. A wiadomo toksyny działają toksycznie ma układ nerwowy. Chociaż są ludzie co biorą niektóre antybiotyki latami lecząc się na hipotetyczne neuroboreliozy itp. i nie zawsze im te antybiotyki szkodzą - np. metoda ILADS brania miesiącami koktajli antybiotykowych, ale często mają różne mniejsze lub większe powikłania psychiczne

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciwbólowe działanie amisulpirydu u myszy jest pośredniczone poprzez mechanizm opioidowy [The antinociceptive effect of amisulpride in mice is mediated through opioid mechanisms] https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14575800

Jak odstawiłem amisulpiryd (brany w dawce 50mg) i wskoczyłem na citalopram to przez 2 tygodnie mnie głowa bolała. A spotkałem się z takim zastosowaniem off-label citalopramu jak bóle głowy - no to ciekawe citalopram miał pomagać na ból głowy a mnie głowa bolała. Chyba że to efekt odstawienie amisulpirydu która wzmaga działanie układu przeciwbólowego.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Nocycepcja

Wpływ drgawkogenny wywołany przez amisulpryd: potencjalna rola systemów transdukcji z receptorem opioidowym [Amisulpride‐Induced Seizurogenic Effect: A Potential Role of Opioid Receptor‐Linked Transduction Systems] https://onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.1111/j.1742-7843.2010.00655.x

Nudności i wymioty w przebiegu leczenia opioidami https://www.mp.pl/bol/ekspert/121611,nudnosci-i-wymioty-w-przebiegu-leczenia-opioidami

 

Edytowane przez xanonymous

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale ja nie jestem biochemikiem ani neurobiologiem z wykształcenia czy kimś kto ma wykształcenie z pokrewnych dziedzin. Jestem inzynierem po politechnice, po elektrotechnice,  prace inzynierską jaka napisałem .... polegała ona na zaprogramowaniu mikrokontrolera w asmblerze firmy Microchip i napisaniu aplikacji pod Windows która komunikowała by się z urządzeniem podłączonym do komputera.

nie będę już wiecej pisał w tym wątku 😉 bo nie mam czasu "doktryzować się" w takich medyczno-biochemicznych dziedzinach.

W każdym razie to nie jest taka łatwa sprawa być psychiatra, oni majstrują ludziom w mózgu psychotropami i nie do końca wiedzą co robia:D

Niektóre informacje które tu podawałem wcześniej nie były wyczerpujące: bo np. sertralina jest antagonista receptora sigma a fluwoksamina agonista. ale z obrazków jakie wkleiłem się człowiek tego nie dowie. Pobudzanie, blokowanie jakiegoś receptora pociąga za soba różne konsekwencje i trzeba wiedzieć jakie. Leki moga zaburzać różne szlaki metaboliczne doprowadzając do róznych komplikacji zdrowotnych i mam na mysli wszelakie chemikalia zwane lekami nie tylko psychiatryczne ale stosowane w innych dziedzinach medycyny. Gdyby człowiek dostawał żetelna pomoc od lekarzy to takie fora jak to nie miało by racji bytu. Każdy by się dobrze czuł, lekarze pomagali by pacjentom i nie było by powodu dyskutować na takich forach. Pacjent po wyleczeniu odstawiałby leki i zył bez leków. Ktoś moze mieć niedobory magnezu czy innych substancji odzywczych a leki tego nie naprawia. Nie namawiam nikogo do niebrania leków ani do czegokolwiek. Informacje tu zawarte czy moje jakieś opinie moze czasem nieprecyzyjne mogą słuzyć tylko do celów edukacyjnych:)

Od tego są lekarze aby udzielać wam wyczerpujących informacji o sposobie leczenia, o doborze takich czy innych leków. Poprostu mają spełniać swoje powołanie a nie stawać się tylko pośrednikami sprzedazy leków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele lat temu jak byłem zmuszony odstawić nagle leki jakie brałem wtedy (10mg anafranil i 50mg amisulpiryd) to przez miesiąc męczyły mnie jakieś mioklonie czy jak się to nazywa... po prostu 2 razy dziennie, potem raz dziennie, potem co kilka dni aż w końcu ustąpiło miałem takie jednorazowe szarpnięcia połowa mięśni ciała  - coś jakby napad padaczki na ułamek sekundy bez utraty przytomności.Leże sobie na łózku i nagle BACH,,, siedze przy komputerze i BACH , tak mną telepało/trzęsło. Potem wróciłem do samego solianu i brałem go kilka miesięcy 50mg - codzienne spanie w dzień mi się zrobiło od tego. Zmieniłem na citaloporam i jakoś tych miokloni nie miałem już. A teraz całkiem niedawno przy zmniejszeniu dawki też takie drgawki miewałem. Nie biore już tydzien solianu. chce odstawić toto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×