Skocz do zawartości
Nerwica.com

nerwica żołądkowa???


kas21_03

Rekomendowane odpowiedzi

Witam damiano_19 ... miałem (a w zasadzie to nadal mam) podobne problemy. Najważniejsze to zająć się głównym problemem ... przynajmniej ja tak zrobiłem ... totalny chillout. U mnie czasem jest tak że jak mam zmartwienie czy jakiś stres i jestem głodny to jak idę do restauracji i zamawiam coś to potrafię wziąć dosłownie tylko gryza i już mam po jedzeniu. W taki czas ratuje się 'wodną dietą'. Niezastąpione są wizyty u dobrego lekarza czy psychiatry. Najczęściej takie zaburzenia wywołane są w głowie i ważne jest żeby mieć dobrego specjalistę od leczenia depresji i stanów nerwowych. Oczywiście ważna jest też dieta którą powinieneś sam sobie skomponować. Przecież tylko ty metodą prób i błędów będziesz wiedział co jest ok a co nie. Trzymam kciuki i powodzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim , jestem tu nowa , mam na imię Sylwia ;)) Postanowiłam tu zajrzeć bo zapewne ktoś ma podobny problem jak ja...

Otóż cierpię na nerwie żołądka. W kółko boli mnie brzuch i się stresuję i towarzyszą mi przy tym różne problemy włącznie z chodzeniem do toalety i takie tam :( Jakiś koszmar , nie moge sie tego pozbyc , mialam robiona gastroskopie i inne badania , wykazaly nadzerki na zoladku ktore najprawdopodobniej wziely się wlasnie z nerwow... ale nie umiem tego zahamować,samo sie dzieje:| Przy wiekszym stresie biore tabletki uspokajajace ale to doraznie a wczoraj zaczeal stosować pramolan bo przepisal mi lekarz , ciekawa jestem czy cos pomoze...

 

ma ktoś podobny problem?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

martin_h dzieki za odpowiedz. dokladnie zdaje sobie z tego sprawe, ze to wszystko siedzi w glowie. mam tak samo jak Ty. chcialbym jakos wykorzenic ten problem, bo wiem, ze u mnie nie jest jeszcze tak źle, a im dalej tym będzie gorzej. bralem hydroksyzyne 10mg 3x dziennie i efekt byl ogromny. moglem jesc normalnie i wracalem do swojej wagi. tez tak jak Ty staram sie luzowac, ale czasem jest tak, ze 2tygodnie spokoju, a potem 1dzien i wszystko wraca.

sylviapatch wiem dokładnie o czym mowisz. latwo to jest tylko komus powiedziec zeby sie nie stresowac, skoro to sie dzieje samo. najgorsze jest to, ze nigdy nie wierzylem w takie rzeczy jak nerwica zoladka itp jestem ostatnia osoba, ktorej powinno to sie przytafic, biorac pod uwage moje podejscie i optymizm. Pozdrawiam Was oboje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również mam z tym problem . Jak się zdenerwuję ,albo stres sie przeciąga ,tak ściska mi sie żołądek ,że raczej nic w niego nie wcisnę.Nawet jak cały dzień nie jadłem . Nie mam na to patentu ,aby to z siebie zwalić. Mirtazapiny i lerivonu brać nie będę bo to dla mnie gówno i tylko sztuczny apetyt wywołuje. Czasem zjem na ściśniętym żołądku ,ale wtedy jest to jedzenie bez apetytu... szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od lat mam nerwice, a od marca nasilona nerwice lekowa. Dostalem w lipcu sulpiryd, pochodzilem troche do psychologa i powiem szczerzeze prawie jestem zdrowy. Ostatnio jednak spotyka mnie dziwna dolegliwosc. A mianowicie biorę druga tabletkę sulpirydu podczas jedzeńia , chociaż powinńo sie go brać godzinę przed lub 2h po jedzeniu. Przeczytałem ze zażywanie leku podczas jedzenia powoduje zmniejszeńie wchlaniania o 30% wiec dla mnie dobrze bo mam zmńiejszyc dawkę. Godzinę po zazyciu tabletki podczas jedzenia pojawia sie bol zoladka , brzuch mi puchńie, odbija mi sie, dretwieja mi rece, drza mi wszystkie miesnie nie mogę chodzić. Pomaga napicie sie wody , zjedzeńie czegoś -chociaż uczucie jest takie jakbym sie zatrul czymś i lepiej ńie jeść. Co mi jest ??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×