Skocz do zawartości
Nerwica.com

Poszukuję mentora ;)


Rekomendowane odpowiedzi

Do tej pory też tak myślałem, że ludzie po ASP mają w miare robotę póżniej....

 

Odezwie się teraz mój fatalizm: nie ma kierunku tzw.pewniaka, po którym masz zagwarantowaną dobrą pracę. Ostatnio przeczytałam artykuł na wp.pl zatytułowany: "Pokolenie 1500 brutto". Jakaś "mądra inaczej" pani przedstawiała całą listę błędów, które młodzi ludzie popełniają przy wyborze kierunków studiów, rodzajów szkół, ogólnie wykształcenia. Pani miała szczęście, że nie wygłosiła tych farmazonów na jakiejś prelekcji, bo bombardowanie jajami gwarantowane. I w tym miejscu odwołam się do podpisu-sentencji Szanownego Pana Moderatora vel.Szalonego naukowca :uklon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

halenore, pesymistką? Mnie to zabrzmiało na czysty realizm. Ja po prostu wiem tyle, że bez żadnych umiejętności to nawet nie mam na jakie oferty pracy odpowiadać. Więc czegoś trzeba się nauczyć... A owe "coś" należy dopasować do własnych predyspozycji, bo inaczej to niewiele da...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że w każdym zawodzie trzeba mieć talent/predyspozycje, szczęście i chęci...

bez tego nie da rady się wybić, tyle, że wybić się w każdej branży jak dla mnie znaczy co innego...

 

Bo dla artysty - wybić się - to znaczy zarabiać na swoje utrzymanie (oczywiście jeśli mówimy o pracowaniu w branży w jakiej skończyliśmy studia), tylko nieliczni potrafią zbić na tym prawdziwe kokosy! :P

Dla mnie raczej praca 'na utrzymanie' szybko się znajdzie, ale mam nadzieję, że będę mogła liczyć na coś więcej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiya, generalnie uczelnia nie jest potrzebna do znalezienia pracy. Jeżeli ma się ma talent + w małym paluszku jakąś zaawansowaną aplikację (Photoshop, Flash itp.) to można spokojnie śmigać jako freelancer łapiąc klientów przez www.zlecenia.przez.net lub inne tego typu portale. Portfolio ma dla pracodawcy często większe znaczenie niż dyplom. Są liczne samouczki w internecie w oparciu o które można zacząć zabawę. Trzeba jednak 2-3 lata systematycznej pracy poświecić żeby wybrany program z pakietu Adobe opanować w stopniu znośnym. Kolega który jest grafikiem stwierdził że chcąc znaleźć pracę lepiej być masterem w jednym programie, niż być przeciętniakiem w 10.

 

Co do uczelni - to na pewno warto żeby poznać fajnych, kreatywnych ludzi. Nie ma jednak co liczyć że dyplom zagwarantuje dobrze płatną pracę. Jak ktoś nie lubi się przemęczać a jednocześnie ceni przyjemną małomiasteczkową atmosferę to polecam Instytut Sztuki w Cieszynie: http://www.instytutsztuki.us.edu.pl 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×