Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to nerwica lękowa? Proszę o pomoc..


Roksiaa

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę od tego, że mam nerwicę natręctw już od jakiś ponad 2 lat. Objawy te bardzo przeszkadzają mi w codziennym funkcjonowaniu, nie radzę sobie z nimi. Ostatnimi czasy (tzn. niedawno te objawy się nasiliły, a mam je już od jakiegoś 1,5 roku) zauważyłam, że mam lęki. Idąc powiedzmy ulicą co chwilę oglądam się za siebie myśląc, że ktoś mnie śledzi i tak co chwilę. Mam wrażenie, że każdy samochód, który zatrzymuje się koło mnie to w nim jest porywacz, który chce mnie porwać. Panicznie boję się ludzi, każdego spojrzenia zwłaszcza kiedy sama idę oraz wieczorem, gdy jest już ciemno. Mam też takie coś, że nieraz zupełnie bez przyczyny, a nieraz z przyczyną zaczynam się trząść, jak mówię to tak jakbym zębami zgrzytała, zaczynam płakać... Dzisiaj np. tak było. Na dodatek w szkole.. Zwyczajnie po lekcji.. Ledwie dałam radę wytrzymać do końca lekcji, byłam bliska wyjścia ze szkoły, ale nie chcę z takich powodów zaniedbywać tak ważnej rzeczy.

A co do nerwicy natręctw.. Niech mi ktoś pomoże. :( Byłam już u psychiatry, przyjmuję leki.. Ale to na niewiele się zdaje... Praktycznie nic. Jak było tak jest, poza tym, że po tych tabletkach mam lepszy humor, chociaż i tak nie zawsze.. Miałam zostać zapisana do szpitala na obserwacje jak i również to by się wiązało z psychoterapią. Obecnie nie uczęszczam na terapie, lecz to się pewnie w niedługim czasie zmieni. Ja już czasami nie daję rady... W szkole nikt mnie nie może dotknąć, wszystko uważam za brudne, ja sama też się przez to brudzę.. :( Jak jestem w szkole dłużej niż 4-5 lekcji to wtedy się okropnie źle czuję. Taka.. brudna, sama nie wiem wtedy co robić. Zaczyna się dylemat: Zostać w szkole? Iść do domu? Brudna? Czysta? Jak wracam do domu ściągam ciuchy, od razu oczywiście do prania.. A te liczenie, układanie, porządek, czystość łącznie .. ? Chciałabym choć trochę zminimalizować objawy, bo wiadomo, że z czystości nigdy się nie wyleczę.. Co ja mogę swojej psychiatrze powiedzieć? Pomóżcie, błagam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roksiaa,

 

Spokojnie moja droga , choć wiem że to nie takie proste..... powiedz jak się nazywa to co bierzesz teraz ?? nie piszesz nic o terapii - chodziłaś na jakąś??

 

Z tego co piszesz mam NN skutkami Nl... skąd ja to znam...

 

Mam inne NN , boję się że umrę min... reszta jest tak niewytłumaczalna że aż boję się o tym pisać...

 

Jak radzisz sobie w sytuacji lęku ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybki_g - biorę Setaloft. Na terapię nie chodziłam i narazie nie chodzę.

NN skutkami NL powiadasz? Cóż. Być może i tak. Ale jak sobie z tym radzić?

Rzecz w tym, że sobie z tym nie radzę.. Jestem ogólnie silną osobą, ale też mam chwile słabości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×