Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Oj a ja właśnie już wczoraj wzięłam większą dawkę...

Zaczęłam brać od dwoch połówek 75. Wczoraj dodałam jeszcze połowę... No i natręctwa jeszcze jakby się nasiliły.

Jednak nie wiem czy teraz znowu zmniejszyć dawkę do dwóch połówek 75 czy już tak zostawić jak zaczęłam brać...

Dokładniej opiszę, że wczoraj już ustąpiła większość skutków ubocznych, zmniejszyły się mroczki przed oczami przy wstawaniu z leżenia, suchość ust była mniejsza i ogólnie nie byłam już tak bardzo ospała. Dlatego zwiększyłam dawkę. Bo nie wiem czy jeśli zwiększę dawkę za jakiś czas dopiero to czy nie nasili to wtedy już natręctw.

Proszę napiszcie co myślicie. Od wczorajszego zwiększenia dawki jestem bardziej pobudzona, aż się "trzęsę", oprócz tego mam leciutkie poczucie odrealnienia, mam zamazany lekko wzrok i szumy w uszach, ale te skutki uboczne oprócz myśli nie są za bardzo nasilone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musisz sama wyczuc. Tu kurcze nawet lekarz tylko do pewnego stopnia może coś zasugerowac...

Jeżeli wczoraj zwiększyłaś to naturalne, że się pogorszyło. Bo tak przeważnie jest jak się wchodzi na nową dawkę.

Jednakże jeżeli na 37,5 były niemiłosierne skutki uboczne to nie polecał bym zwiększania, bo w takiej sytuacjii to jest tylko zwiększenie stężenia leku w organiźmie, do którego organizm się jeszcze na ten czas nie przyzwyczaił.

Zresztą,.. wiesz o co chodzi.

Poprostu warunkiem przejścia na nową dawkę jest przyzwyczajenie się organizmu do poprzedniej. I dlatego progresję lekarza rozpisane na karteczce z góry na wiele dni.na niewiele się zdają, bo każdy organizm jest inny.

Jeżeli już 37,5 się znormalizowało to ok....Poprostu wszystko musi byc rozłożone wczasie, na tyle na ile potrzebuje twój organizm

75 to jest taka dobra dawka, myślę że jak ta ci wejdzie to już tylko czekac, aż lek zacznie swoję prawdziwe działanie,

a ty eksplodujesz szczęściem:)

 

Ale to najprawidłowsze z najprawidłowszych działan to jeszcze długa droga...Narazie musisz się zaadoptowac..

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Poprostu wszystko musi byc rozłożone wczasie, na tyle na ile potrzebuje twój organizm

75 to jest taka dobra dawka, myślę że jak ta ci wejdzie to już tylko czekac, aż lek zacznie swoję prawdziwe działanie,

a ty eksplodujesz szczęściem:)"

Chodziło Ci o moją nową dawkę czyli rano połowę a wieczorem całą 75?

Zastanawiam się teraz czy dzisiaj nie wziąć połówki a od jutra zacząć znowu brać większą o połowę dawkę. Co o tym sądzisz? Ogólnie teraz nie czuję się najgorzej, ale nie wiem co będzie jutro...

 

[Dodane po edycji:]

 

Przezornie wzięłam dzisiaj mniejszą dawkę. Jeśli ktoś ma doświadczenie w tej kwestii to proszę piszcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okularnica Ty dzielisz tabletke o przedłuzonym działaniu na pół?? lekarz tak zalecił?? dziwne...bierz lek tak jak zalecił lekarz..klomipramina ER działa subtelniej niz ta o normalnym uwalnianie... biore 2x25 mg ..lekarz zalecił mi brac rano i wieczorem..ja biore rano i w południe bo po tym jak raz wziąłem dawke wieczorną noc miałem nieprzespaną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, lekarka kazała mi na początku brać po 2 połówki, a potem w miarę przyzwyczajenia organizmu zwiększać stopniowo.

Także dała mi wolną rękę.

Mój Anafranil to nie ER tylko SR. Rozumiem jednak, że to o nim pisałeś, że ma subtelniejsze działanie.

 

P.S. Czy Wy po Anafranilu też macie takie straszne sny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aree1987, Ja brałam na fobie społeczna i nerwice lękową także na depresje. W moim przypadku sprawdził sie anafranil super. Po ok 3-4 miesiacach zaczealam wychodzic z domu, zniknął strach przed ludźmi, lęki zmniejszyły sie bardzo, depresja rownierz.

Brałam go ok 1,5 roku i moge powiedzieć, że fobia społeczna zniknęła na zawsze. Jednak przestałam go brać i powracają mi lęki. Zastanawiam sie nad powrotem do anafranilu. Zaczynałam od małej dawki 10 mg, i co tydzien zwiekszałam az doszłam do półtora 75mg SR, zero skutków ubocznych, jak dla mnie same pozytywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj biorę znowu mniejszą dawkę.

U mnie jest tak, że zawsze rano mam lęki, trzęsę się w środku(i trochę na zewnątrz;)), a od południa wszystkie te objawy się zmniejszają. Ogólnie zawsze byłam spokojniejsza wieczorem, nie wiem jak to przełożyć na dawkę- może powinnam nie brać lekarstwa wieczorem tylko po południu...? \

Savior, jak samopoczucie;)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witak okularnica...

U mnie samopoczucie jest nieco lepsze w godzinach porannych aniżeli wieczornych.. 4 dzien na Anafranilu,najbardziej dokucza mi suchosc w ustach,problemy ze snem,lekka sennosc w ciągu dnia... pojawiają sie powiewy lepszego samopoczucia i ewidentnie jest to zasługa leku... klomipramine toleruje lepiej niz SSRI i SNRI pomimo kilkukrotnie dłuzszej listy działan nieporzadanych od nich.. na razie jestem na początku drogi,pewnie dawka wkrótce zostanie mi zwiekszona do 3 tabletek 25 mg.. póki co czekam na pełne działanie leku ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz czegoś takiego jak nagłe skurcze mięśni po Anafranilu?

Ja dzisiaj rano miałam taką schizę, że ludzie się patrzą jak idę( przez to, że jestem na leku) i wtedy naprawdę dziwnie mi się szło. Oprócz tego czasem mi podskoczy jakiś mięsień na twarzy, ogólnie są takie napięte czy coś;p

A tak swoją drogą to mi się wydaje, że Anafranil u mnie już zaczyna działać. Oczywiście nie jest to jakiś wielki skutek, ale jakiś czas temu tylko myślałam o moich natręctwach 24 h na dobę i nie mogłam się skupić na czym innym, nawet jak się z kimś spotykałam to nie rozmawiałam prawie w ogóle z tą osobą tylko myślałam. Teraz mam nadal myśli natrętne, ale mimo tego potrafię z kimś normalnie porozmawiać, pójść gdzieś, oderwać się na chwilę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasem mam cos takiego jak mimowolne ruchy..tzn leże sobie i nagle niezaleznie od mojej woli rzuca mną tak jakby ktos poraził mnie prądem :? .. czasem mam lekki ucisk w okolicy serca... a skurcze miesni moga wynikac z faktu ze klomipramina jest lekkim antagistą dopaminy przez co posiada pewne cechy neuroleptyczne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gorsza pamięć to skutek hamowania przez klomipramine receptorów muskarynowych przez co zaburzona jest gospodarka acetylocholiny a ona odpowiada za jasność umysłu i pamieć... z czasem powinny skutki uboczne istotnie sie zmniejszyc zas pozytywne wywindowac w góre na co niecierpliwie czekam ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj biorę znowu mniejszą dawkę.

U mnie jest tak, że zawsze rano mam lęki, trzęsę się w środku(i trochę na zewnątrz;)), a od południa wszystkie te objawy się zmniejszają. Ogólnie zawsze byłam spokojniejsza wieczorem, nie wiem jak to przełożyć na dawkę- może powinnam nie brać lekarstwa wieczorem tylko po południu...? \

 

 

 

No właśnie ja mam tak samo. Wogóle od samego początku moje objawy skupiały się rano. A wieczorej miałem luz i tak w koło macieju.

Tak wogóle to ja biorę effectin(velafax). To jest lek podobno bardzo podobny do anafranilu. Profil działania jest ten sam. Tyle, że trochę nowsza wersją. Stiuningowany trochę..;). Swojego czasu brałem również Anafranil..Na moim leku nikt już nie chce ze mną gadac. Może przeniosę się tutaj, bo widzę , że dyskusja wrze ..;)

Myślę, że to wszystko jedno kiedy bierzesz lek. Wieczorem może uderzac w sen, ale jak nie uderza to luz...

Ważne, żeby ta pora była stała....

Z tym zwiększaniem dawki to trzeba bardzo uważac , żeby się nie zapędzic. Jak możesz to od momentu zwiększenia dawki odczekaj z 2 tyg(tydzień z górką) i wtedy decyduj, czy to dobry wybór, czy wręcz przeciwnie.

A jak jeszcze nie upłynęło 2-3 tygodnie od momentu rozpoczęcia brania, to wogóle bez sensu wypływac na głębokie wody.

W owym czasie 75 to max moim zdaniem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że ktoś podobnie odczuwa z porami dnia;)

Oprócz tego, że w nerwicy mam większe lęki rano to nawet przed jej wystąpieniem zawsze lepiej czułam się wieczorem.

 

Dzięki za radę jeśli chodzi o dawkę. Tak też biorę mniejszą. Nie mam już raczej skutków ubocznych, tylko w nocy dzisiaj gorzej spałam(wcześniej wyjątkowo dobrze spałam przez Anafranil;))

Myślę, że jutro mogę już zwiększyć dawkę(tydzień i 5 dni będzie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny dzien na Anafranilu..dzis boli mnie głowa ale nie wiem czy jest to "zasługa" leku czy upału... po południu musze zdrzemnac sie na godzinke bo nie jestem w stanie normalnie funkcjonowac..nadal mam problemy ze snem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okularnica chodzi o to ze w nocy nie moge spać zas w dzien jestem senny :? co za los... poce sie jak dzik a tropikalne upały tylko dolewają oliwy do ognia... ale jak piszesz to dopiero 5 no dzis juz 6 :mrgreen: dzien wiec lek dopiero konfiguruje sie z organizmem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to, że się pocisz nie budzi sensacji, bo wszyscy się pocą;)

Ja dzisiaj ogólnie mam nastrój lekko depresyjny, po prostu mi smutno, chociaż nie jest najgorzej. Natręctwa są ogólnie mniejsze. Pomyślałam, że ten mój nastrój jest spowodowany myślami, ale pewnie też lekiem. Postanowiłam więc zwiększyć dawkę- skutków ubocznych już raczej nie odczuwam, jedynie czasem jak gwałtownie wstanę to robią mi się na chwile mroczki przed oczami.

Tak więc rozpoczynam przygodę z nową daweczką;)

 

[Dodane po edycji:]

 

Jak dzisiaj samopoczucie?

 

[Dodane po edycji:]

 

Też macie koszmary po Anafranilu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuje takie przyjemne wyluzowanie po tym leku w ciągu dnia pomimo noradrenergicznego działania a moze dzieki niemu??... niestety problemy ze snem jak były tak i są nadal pomimo ze biore 2x25 mg tylko i wyłącznie rano..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okularnica problemy ze snem to powazna sprawa..nieprzespana jedna noc zapewne wiesz jak fatalnie odbija sie na funkcjonowaniu w ciągu dnia...suchosc w ustach równiez mam,mam tez lekki ucisk w gardle (globusik:)..).. a apetyt lekko mi sie zmniejszył... dodam ze mam problem ze wzwodem..poped zas mam normalny czyli wysoki jak zawsze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×