Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pan Rysownik... rysuje?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Rysuję dla przyjemności od dłuższego czasu, a zawodowo od około 5 lat. Pomyślałem, że i ja podzielę się niektórymi pracami z użytkownikami forum.

 

Zlecenie 1 - dzieci pewnej kobiety, gdy robią rzeczy, które najbardziej lubią.

Zlecenie 2 - po prostu chłopak chciał, żeby narysować go jak stoi.

Zlecenie 3 - wymyślona postać, rysowane z opisu.

Zlecenie 4 - szkic z którego miała powstać figurka.

Ewa - prezent dla znajomej w przygotowaniu.

Gdzie zasypiam - komiks pokazujący gdzie najczęściej zasypiałem i zasypiam.

Komiksowa walka - taka mała zabawa.

Nico Robin - postać z serii komiksów One Piece.

inFamous 2 - Cole z serii gier na PS3.

Big Bang Theory/Teoria Wielkiego Podrywu - postacie z tego świetnego serialu. Może kiedyś zabiorę się też za How I Met Your Mother.

Hobbit film - moja reakcja na informacje o których było głośno parę miesięcy temu.

Autobus mimów - taki pomysł z którego zrobiłem komiks. Widać też wstępny szkic całości.

Lara Croft - tą panią kojarzy chyba każdy.

Kratos z God of War - tego pana kojarzy mniej osób, ale mimo wszystko jest łatwy do rozpoznania.

 

No, to by było, na razie, na tyle. Jeżeli ktoś jest zainteresowany zamówieniem rysunku, proszę o kontakt przez PW lub GG. Pogadać też można, nie gryzę. Pozdrawiam i postaram się wrzucać tutaj od czasu do czasu jakieś wytwory. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej podoba mi się Zlecenie 1. Co do prezentu w przygotowaniu to mogę dać Ci sugestie: za długie obcasy, minimalnie za chuda w brzuchu, zbyt bardzo odstająca linia żuchwowa, z prawej strony.

Masz talent to jest bezsprzeczne. Powodzenia!

 

-- 31 sie 2011, o 21:34 --

 

Widzę, że zmieniłeś ten rysunek w przygotowaniu. Teraz żuchwa jest lepsza, ale bym ją minimalnie "podciął".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie. Jeżeli chodzi o "chudość" - jest to zamierzona sprawa, może odrobinę bardziej jasna, gdy nałożę kolory. Jednak zgadzam się z obcasami i linią żuchwy, nie siedziałem nad tym rysunkiem od tygodnia, rysuję teraz inną postać w obcasach i dużo o ich budowie się nauczyłem i sam widzę, że jest to do poprawy. Żuchwy nie tłumaczy nic, więc przemilczę i poprawię błąd. :)

 

PS: Nie istnieje talent. Nikt nie rodzi się z ołówkiem w dłoni czy z umiejętnościami w głowie. Ciężko pracowałem, aby tworzyć tak jak tworze teraz i zapewne mógłbym robić to jeszcze lepiej, gdybym pracował jeszcze ciężej. Wybacz, po prostu jestem odrobinę przewrażliwiony na punkcie talentu.

 

PS2: Rysunku nie zmieniałem, nadal jest taki sam. :)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt? Zestaw cienkopisów od 0.05 do 0.3, kilka ołówków mechanicznych z czarnymi, niebieskimi i czerwonymi rysikami. I gumka chlebowa. ;)

 

Jeżeli chodzi o sprzęt komputerowy - tworzę w Photoshopie CS3, rysując na tablecie Pentagram O'pen Wide. Jednak planuję w ciągu roku przesiąść się na lepszy komputer jak i zainwestować w lepszy tablet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan Rysownik, zaznaczę, że nie znam się na rysunku komiksowym (chociaż czytać i rysować uczyłam się z Rosińskiego), dlatego nie napiszę, co mi się podoba (bo w sumie wszystko mi się podoba), a o tym, co nie podoba - nie podoba mi się Ewa. Skupiłeś się na detalu, a całość jest sztywna, wydaje się być pozbawiona dynamiki, chociaż poza jest ewidentnie dynamiczna. Twarz wyraża... nic. Pominę już aspekt realizmu i wysokość obcasów... ;-) Chudość? E tam, komiks rządzi się własnymi prawami. No i ... ona serio ma taki duży nos..? Jakby coś, nie było pytania ;-)

 

Dodam, że nie mam wykształcenia plastycznego, a Ty prawie na pewno masz (artysta plastyk?), jestem samoukiem, więc możesz zwrócić uwagę na to, co napisałam lub nie. :)

 

Nie zgodzę się też co do talentu. Jak przeczytałam Twoją wypowiedź, od razu przypomniały mi się japońskie bary karaoke, w których japońscy urzędnicy niemiłosiernie FAŁSZUJĄC śpiewają z niesamowicie zaciętą miną kawałki j-pop. I im bardziej zaciętą mają minę, tym bardziej gromkie oklaski dostają, bo dla Japończyków talent również nie istnieje. A przynajmniej nie jest doceniany.

Tak, wszystko pięknie, tylko widzisz - oni nadal fałszują... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fałszują, ponieważ oni przychodzą jedynie śpiewać. Nie studiują śpiewu, nie poświęcają godzin na naukę, nie trenują, nie ćwiczą strun głosowych. Powtarzanie czegoś w nieskończoność, to zła droga ku rozwijaniu umiejętności. To kopiowanie samego siebie po raz n-ty. Ja staram się eksperymentować zarówno ze stylami jak i wszystkim innym. A że nie zawsze wychodzi? Tym zabawniej.

 

Nie posiadam żadnego wykształcenia związanego ze sztuką. Rysuję poważniej, z myślą o samodoskonaleniu i profesjonalizmie, od około 5 lat. Sam szukam fotografii w sieci z których studiuję anatomię, sam eksperymentuję, sam czytam wskazówki. Dlatego jest to zapewne dłuższa droga od wyboru np. studiów plastycznych (które nadal rozważam w wieku 22 lat).

 

No, to teraz do Ewy. Ewa ma duży nos, jedna z jej cech charakterystycznych. Każdy z nas jakieś ma, zwykle nie naciskam tak mocno na odwzorowanie cech i jednoczesne uchwycenie piękna, ale tym razem starałem się. Dlatego taki a nie inny nos, chociaż gryzie się to odrobinę ze stylem czysto komiksowym. Praca Ewy jest nieukończona, jak napisałem, Ewa jest tylko jej głównym elementem na ogromnej sali balowej z wieloma innymi osobami w innych pozach. Ewa ma tak stać, ponieważ jest to nawiązanie do baletu, w którym ludzie nie wyrażają emocji twarzą. Proszę, zaufaj mi w tym jednym aspekcie i poczekaj z komentarzem co do pracy aż ją ukończę (gdy znajdę czas). :)

 

No i nie trzeba się znać na komiksie, coby go komentować. Jak się coś podoba, tez można napisać, zawsze człowiekowi pomagają miłe słowa. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan Rysownik, Ty też nie studiujesz rysunku jak napisałeś. Ćwiczysz długo, ale skąd wiesz - może oni też. Nota bene gratulacje, oceniałam po szkicu i jest on bardzo profesjonalny. Ja np. takich szkiców nigdy nie wykonywałam, sama nie czułam potrzeby a nikt tego ode mnie nie wymagał. U mnie proces powstawania pracy był (bo już nie maluję ze względu na słaby wzrok) kompletnie inny.

 

Nadal twierdzę, że pewne zdolności się ma albo nie - Ty masz zdolności manualne. Możesz twierdzić, że nie masz, że po prostu je w sobie wypracowałeś, ale moim zdaniem jakbyś nie miał, to gucio byś wypracował. Jak ktoś nie ma zdolności kinetycznych (np. ja) to choćby ćwiczył po 10h dziennie nie będzie dobrym tancerzem. Jak ktoś nie ma talentu analitycznego, nie będzie np. dobrym diagnostą choćby nie wiem, ile książek przeczytał. Itd itp...

 

Jeśli na avatarze jest Twoja karykatura - bardzo mi się podoba.

Z Ewą poczekam na całość, jak mówisz. Nie zajarzyłam, że to tylko jeden z elementów. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prosbe moglbys narysowac postac Marvela Juggernaut - bardzo fajnie koles wyglada...bylbym ciekaw Twojej interpretacji :smile: .

 

Cóż, wybacz, ale rysunek, to moja praca. Jeżeli jesteś zainteresowany zleceniem mi rysunku, lub szkicu, napisz mi PW. Opisz co chciałbyś zobaczyć narysowane, a ja podam Ci cenę tego. Nigdy nie zaszkodzi przecież zapytać ile kosztowałby zwyczajny szkic. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię. Lubię też jeść i pić czasami i płacić rachunki za prąd czy mieszkanie. :)

 

-- 10 wrz 2011, 20:32 --

 

Kolejny rysunek się szykuje! W tej chwili pracuję nad Superkwękiem walczącym ze Szwarcem. Superkwęk, to stworzone przez Włochów alter ego Kaczora Donalda. Taki Batman w świecie kaczek.

 

superkwek.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×