Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
lukas

Low dose Naltrexone (LDN)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Próbował ktoś? Raczej tylko do zastosowania sporadycznego, sprawozdania brzmią obiecująco, zwłaszcza dla osób z lękami lub depresją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

co? antagonista opioidowy na depresję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antagonista przy normalnych dawkach, przy małych (LDN) agonista. W małych dawkach ma działanie przeciwbólowe i antydepresyjne, tylko że może wywoływać zaburzenia snu, stąd lepiej nie stosować codziennie, no i tolerancja wzrasta przy codziennym zażywaniu. Ciekawa sprawa, jest trochę materiału na zagranicznych stronach i forach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to biorę na alergie pokarmowe, m. in. na pszenicę, mleko. Niestrawione białka obce (betakazomorfiny z mleka, gliadomorfiny ze zbóż zawierających gluten, i pewnie jeszcze inne) mogą powodować dysforię, omamy i objawy ADHD. Chyba najlepiej na mnie dziala 2,5mg, wyzsze dawki nakrecaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mattej, po ile mg są te tabletki i jak często je stosujesz? Czujesz działanie endorfin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mattej, po ile mg są te tabletki i jak często je stosujesz? Czujesz działanie endorfin?

Tabletki mam po 50mg - aptekarz podzielił na 2mg. Codziennie wieczorem biorę 2 mg. Działanie leku to rzecz subiektywna, ja to głównie przyjmuję na alergię i na to pomaga. Ciężko mi coś powiedzieć nt. endorfin, gdyż jestem przymulony olanzapiną, ale od dziś zmniejszam jej dawkę i dysforia powinna ustąpić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Endorfiny: Naturalnie zwalczają ból i stres.

Endorfiny należą do chemicznych związków wystepujących w mógu zwanych neuroprzekaźnikami, które działają w celu przesyłania sygnałów elektrycznych w obrębie układu nerwowego. Wykazano u ludzi co najmniej 20 rodzajów endorfin. Endorfiny można znaleźć w przysadce mózgowej, w innych częściach mózgu lub są rozpowszechnione w całym układzie nerwowym.

Stres i ból to dwa najczęstsze czynniki prowadzące do uwalniania endorfin. Endorfiny oddziałują z receptorami opioidowymi w mózgu, aby zmniejszyć nasze odczuwanie bólu i działać podobnie do leków, takich jak morfina i kodeina. W odróżnieniu od leków opioidowych, aktywacja receptorów opiatowych przez endorfiny organizmu nie prowadzi do uzależnienia ani uzależnienia.

Oprócz zmniejszonego odczuwania bólu, wydzielanie endorfin prowadzi do uczucia euforii, modulacji apetytu, uwalniania hormonów płciowych i nasilenia odpowiedzi immunologicznej. Przy wysokim poziomie endorfin odczuwamy mniejszy ból i mniej negatywnych skutków stresu. Endorfiny zostały zasugerowane jako modulatory tak zwanej "euforii biegacza", którą sportowcy osiągają dzięki długotrwałym ćwiczeniom. O ile rola endorfin i innych związków jako potencjalnych czynników wyzwalających tę euforyczną odpowiedź była szeroko dyskutowana przez lekarzy i naukowców, to przynajmniej wiadomo, że organizm produkuje endorfiny w odpowiedzi na długotrwałe, ciągłe ćwiczenia.

Uwalnianie endorfin jest różne u poszczególnych osób. Oznacza to, że dwie osoby, które ćwiczą na tym samym poziomie wysiłku lub cierpią z takim samym stopniem bólu, niekoniecznie będą wytwarzać podobne poziomy endorfin. Niektóre pokarmy, takie jak czekolada lub papryka chili, mogą również prowadzić do zwiększonego wydzielania endorfin. W przypadku papryczek chili, im są one pikantniejszy tym  więcej wydzielanych jest endorfin. Uwalnianie endorfin po spożyciu czekolady prawdopodobnie tłumaczy pocieszające uczucia, które wielu ludzi kojarzy z tym jedzeniem i pragnienie czekolady w czasach stresu.

Nawet jeśli nie uczestniczysz w męczącej lekkiej atletyce, możesz również spróbować różnych ćwiczeń, aby zwiększyć poziom endorfin w organizmie. Badania nad akupunkturą i terapią masażem wykazały, że obie te techniki mogą stymulować wydzielanie endorfin. Seks jest również silnym czynnikiem wyzwalającym uwalnianie endorfin. W końcu praktyka medytacji może zwiększyć ilość endorfin uwalnianych w twoim ciele.

-----------------------

jakie są prekursory endorfin? - czyli substancje z których produkowane są endorfiny?

---------------------------

 

 

 

Edytowane przez xanonymous

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/3370455

Wpływ długotrwałego podawania naltreksonu na regionalną aktywność neuronów zawierających norepinefrynę, dopaminę i serotoninę.

Opisano sposób, który pozwala na jednoczesne oznaczanie ilościowe noradrenaliny (NE), dopaminy (DA), serotoniny (5-HT) i ich odpowiednich głównych metabolitów, 3-metoksy-4-hydroksyfenyloglikolu (MHPG), 3-metoksytyraminy (3-MT ), kwas dihydroksyfenylooctowy (DOPAC) i kwas 5-hydroksyindolooctowy (5-HIAA) w oddzielnych obszarach mózgu. Stosunek MHPG / NE, DOPAC / DA i 5-HIAA / 5-HT został wykorzystany do oceny skutków długotrwałego podawania narkotycznego antagonisty, naltreksonu i jego wycofania się na regionalną aktywność neuronów, które zawierają NE, DA i 5-HT odpowiednio. Przewlekłe podawanie naltreksonu (8 dni) wiąże się ze znaczącym wzrostem stosunku odpowiednio 5-HIAA / 5-HT i DOPAC / DA w korze czołowej i grzbietowym hipokampie. W tych warunkach stężenie wzgórzowe 3-MT u 4 z 8 zwierząt jest również znacząco podwyższone. Natomiast mezolimbiczny przodomózgowia wykazywał spadek stosunku MHPG / NE (4 z 8 zwierząt). Jeden dzień po usunięciu osadu naltreksonu powyższe stosunki, jak również średnia zawartość 3-MT we wzgórzu, powróciły do ??wartości kontrolnych. W tym czasie zawartość 3-MT w wzgórzu (5 z 5 zwierząt) i korze czołowej (3 z 9 szczurów) była znacznie podwyższona, podczas gdy jego zawartość w grzbietowym hipokampie była znacznie zmniejszona (6 z 9 szczurów). Dane te sugerują, że aktywność kilku centralnych układów nerwowych monoaminergicznych jest regulowana przez wejście opioidowe, które jest tonicznie aktywne.

Naltrexone modulates dopamine release following chronic, but not acute amphetamine administration: a translational study

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5416714

 

Understanding Endorphins and Their Importance in Pain Management https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3104618/

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/?term=naltrexone+ldn

Duloxetine for the treatment of fibromyalgia https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3056054/

https://www.google.pl/search?&q=endorphin+neurotransmitter

Edytowane przez xanonymous

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×