Skocz do zawartości
Nerwica.com

Książki, książki..i książeczki.


meskalina

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz:

Tolkien - Władca Pierścieni - Powrót Króla

Sapkowski - Wiedźmin - Czas Pogardy

J. K. Rowling - Harry Potter i Zakon Feniksa

 

chyba mamy podobny gust :mrgreen: ciągnie mnie do Wiedźmina..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychowałem się na Dostojewskim i często do niego wracam. W szpitalu w formie audiobooka wysłuchałem "Idiotę". A ponadto kocham jedno z jego opowiadań i zawsze mam wrażenie, że jest pisane jakby tylko dla mnie "Sen śmiesznego człowieka". Jakoś niesamowicie się identyfikuję z bohaterem tego opowiadania. Dostojewski jest mistrzem w opisywaniu chorych relacji damsko-męskich. W całej jego bogatej twórczości nie znalazłem ani jednej zdrowej.

 

Ostatnio przeczytane:

José Saramago - "Baltazar i Blimunda" - genialna, historyczno-fantastyczno-wesoła - POLECAM!

Kenzaburō Ōe - "Zerwać pąki, zabić dzieci"

John Fowles - Mag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałam bardzo polecić książkę "Billy Milligan". Wstrząsające jest to, iż jest to książka oparta na faktach.

 

Wklejam opis wydawcy:

Prawdziwa historia Billy'ego Milligana, który mógł być każdym, kim chciał... z wyjątkiem samego siebie. Był człowiekiem z dwudziestoma czterema różnymi osobowościami walczącymi ze sobą, aby opanować jego ciało. Ostatecznie znalazł się w więzieniu oskarżony o porwanie i gwałty na trzech kobietach. W precedensowej sprawie Billy został uniewinniony, a wyrok uzasadniono rozszczepieniem osobowości. Po raz pierwszy w historii poruszono ten niesamowity problem publicznie, rozstrzygając go w tak kontrowersyjny sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ostatnio tyle czasu na ksiazki ile bym sobie zyczyl ale staram sie przebrnac przez "Przestrzeni! Przestrzeni!" Harrego Harrisona. Przebrnac nie dlatego ze ksiazka jest nudna/ciezka/nieciekawa/pisana trudnym jezykiem (wrecz przeciwnie) tylko dlatego ze jedynym czasem ktory moge jej poswiecic to czas w metrze w czasie jazdy do pracy i spowrotem.

Czytam glownie ebooki czy to na ekranie komputera czy telefonu. Nie zgadzam sie z argumentem ze ksiazka papierowa moze byc w jakis sposob lepsza od ekranu. Marze od momentu wynalezienia e-ink'u o czytniku ebookow. Dla mnie nic nie przebije mozliwosci zaladowania tysiaca pozycji w jedno male urzadzenie wielkosci zeszytu A5 czy ciut wiekszego i baterii ktora starcza na odswiezenie 20 000 stron.

 

Mam na komputerze stworzony folder, w ktory wrzucam kolejne ksiazkowe pozycje "Must read" ;). Ostatnio niestety tylko rosnie. W planach na najblizsza przyszlosc mam przeczytanie do konca cyklu "Honor Harrington" Dawida Webbera i reszte jego tworczosci. Szukam tez od dluzszego czasu bibliografi Vogt'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×