Skocz do zawartości
Nerwica.com

trzęsienie ziemi w Japoni // kataklizmy


Gość paradoksy

Rekomendowane odpowiedzi

shadow_no, no to faktycznie ciekawe. :D w internecie na polskich, angielskich i niemieckich stronach są różne dyskusje i informacje sugerujące niebezpieczeństwo grożące Polakom ze strony promieniowania, teorie spiskowe itd.

natomiast, osoby wokół mnie oglądające sporo wiadomości i w ogóle telewizji a nie siedzące z kolei raczej w internecie nic a nic o tym nie słyszały. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@shadow_no

Po pod oficjalnymi komunikatami na portalach masa ludzi tworzy spiski, daje linki do jakiś głupot i straszy końcem świata, niektórzy jeśli się w to wkręcą i czytają tylko o tym, to rzeczywiście mogą wpaść w panikę. :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja śledzę temat Fukushimy od kiedy usłyszałam o wybuchu, jestem w ogóle zdziwiona że tyle ludzi nic sobie z tego nie robi... być może zagrożenie nie jest duże, ale ja i tak jestem przerażona, jak nigdy :shock: bardzo się dziwię że w mediach się nie mówi o tej awarii, w końcu nie często pierdyknie elektrownia atomowa... i to że nic nie mówią jest dla mnie podejrzane, bo jest to afera na maksa. Aktualnie w elektrowni jest przeciek i wypływa z niej radioaktywna woda do oceanu. Starają się chyba już 2-gi dzień zatkać tą dziurę ale nie mogą.

 

Oprócz tego wypuszczą do oceanu 11 000 ton radioaktywnej wody. Przekracza ona 100 razy dopuszczalne wielkości.

 

Ale wszystko jest pod kontrolą i nie ma żadnego zagrożenia hahhahaha

 

http://www.bbc.co.uk/news/world-asia-pacific-12954664

 

-- 04 kwi 2011, 17:07 --

 

Ogólnie odpady atomowe powinno się w odpowiedni sposób, bezpieczny, składować tak aby się nigdzie nie przedostały. A to że są w sposób "kontrolowany" wypuszczane do środowiska, to znaczy tylko tyle że oni stracili wszelką kontrolę nad tym. Z tego co czytałam ta elektrownia była stara miała ponad 30 lat i powinna była zostać już wcześniej zamknięta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sabaideeoni mają "tylko" diamenty....są mniej ważne niż i iracka ropa - więc po co słać tam wojska - prawda? :-|

Teraz śmiać mi się chce jak USA mówi o tym, że ewentualnie rozważa wysłanie wojsk do Libii - a gówno ich obchodzi co tam sied zieje, jak dla nich to oni by się mogli powybijać do ostatniego Libijczyka...ale ropa, ropa ropa.....

To co się dzieje w Afryce to jakaś paranoja..... :-|

"tylko"diamenty to jest w rpa i tam tez znajduje sie najwieksza gielda diamentow na swiecie (johanesburg)i panstwo jest kierowane przez odpowiednich ludzi nie bede pisal przez kogo bo nie lubie ich. co do libii to amerykanie jednak uznali ze trzeba wyzwolic rope..ups lud ciemiezony od wladzy dyktatora. z tego co wiem z wywiadow z libijczykmi to benzyna byla tam taniutka jak u nas najtansza mineralna a jak ktos pracowal to mogl utrzymac spokojnie kilkuosobowa rodzine. wolalbym chyba dyktatora nad soba i tanie zycie niz nasza polska wolnosc i te ciagle podwyzki,skandale i inne cuda wianki. co do sytuacji w afryce polecam film "nagi general" gdzie jest pokazane jak ludzie umieaja na ulicach z glodu , gdzie kanibalizm jest na porzadku dziennym gdzie ludzie przed walka smaruja ciala krwia dopiero zamordowanych dzieci dla ochrony. afryka-dziwny kraj, ale jak powiedzial jeden z afroamerykanow najgorsza rzecza jaka robi bialy czlowiek jest pomoc afrykanom w postaci darow, bo przyzwyczaily afrykanczykow do oczekiwania na ta pomoc , powinna byc to pomoc w postaci inwestycji i tworzenia miejsc pracy, a nie na dawaniu jedzenia i ubran. doskonale widac taka postawe roszczeniowa wsros emigrantow we francji i anglii gdzie afrykanie oczekuja wsparcia od rzadow panstw.ale starczy o afryce przejdzmy do japonii, straszne co sie tam dzieje, ogromny zal i smutek tysiace ofiar to byli czyis synowie i corki , rodzice, tyle nieszczesc. ale wierze ze japonczycy sie pozbieraja i odbuduja kraj jeszcze lepszy i piekniejszy niz byl. co do promieniowania do z tego co wiem doszlo nad polske ale nie przekracza norm niebezpiecznych dla zdrowia.

co do wizji niektorych ze swiat zmierza ku koncowi to zgadzam sie z tym ze moze nie tyle swiat co ludzkosc, mysle ze niedlugo wydarzy sie cos co bardzo odmieni oblicze swiata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja śledzę temat Fukushimy od kiedy usłyszałam o wybuchu, jestem w ogóle zdziwiona że tyle ludzi nic sobie z tego nie robi... być może zagrożenie nie jest duże, ale ja i tak jestem przerażona, jak nigdy
Jest bardzo duże, jednak trzeba wziąć poprawkę na odległość, jesteśmy chyba jednym z najbardziej oddalonych krajów świata od Japonii, więc my mamy najmniej powodów do strachu. Jednak w samej Japonii..., ja bym tam na dzień dzisiejszy bał się jechać.

 

Co do odpadów radioaktywnych w wodzie morskiej, to nie orientuję się jak to działa, czy te ciężkie pierwiastki osadzą się na dnie przy brzegu, czy rozproszą się w oceanie i ich stężenie stanie się znikomo niskie :bezradny: Ciekawe, jakby porównać toksyczność tego co dostało się z elektrowni do oceanu, z katastrofą w Zatoce Meksykańskiej z zeszłego roku, wydaje mi się, że na dłuższą metę jednak ropa naftowa wyrządzi dużo więcej szkód niż elektrownia, a tamta katastrofa też została pięknie uciszona.

Choć trzeba brać pod uwagę, ze ropę można w ten czy inny sposób usunąć, przynajmniej teoretycznie, a pierwiastków radioaktywnych nie da rady i teren zostanie skażony prawdopodobnie na lata, to się zrobił bajzel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×