Skocz do zawartości
Nerwica.com

"Tęsknota" za lękiem?


basia1978

Rekomendowane odpowiedzi

witam, zastanawiam się czy ze mną wszystko w porządku, bo lęku nie miałam już dośc długo (biorę citabax), właściwie normalnie funkcjonuję, ale... trochę tęsknię za tym, żeby poczuć znów ten strach. nie wiem ,czemu tak się dzieje, czy ktoś tez tak miał lub ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Nie znam się, ale może jest coś takiego, że przecież podczas lęku wzrasta poziom adrenaliny i jak się czuje ją często przez dłuższy czas to człowiek w jakimś stopniu się uzależnia? :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze tak naprawde to nie tesknota w doslownym tego slowa znaczeniu, tylko chec sprawdzenia, czy lęk nadal wywolby w Tobie panike, jak za czasow trwania nerwicy, czy tez nie...Ja cos takiego mialam, gdzies po 3 miesiacach zycia bez lękow chcialam ten lęk wywolac, znow go przezyc i spojrzec na niego, jak sadzilam juz inaczej, z dystansem. Ale nie udalo mi sie to, nie umiem wywolac ataku ani sprowokowac lękow o ile nerwica aktualnie nie trwa...Jesli natomiast trwa, moge wywolywac ataki w zasadzie w kazdej chwili, co czesto robilam bo to pomaga w wyzdrowieniu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam coś podobnego, może nie jest to dosłownie tęsknota, ale tak działa moja mózgownica, że po czasie lęków przychodzi spokój to zaczynam się zastanawiać czy ze mną zaczyna się coś złego dziać, bo nie mam lęków, i niby chcę się ich pozbyć a z drugiej strony są one częścią mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to nie pamiętam, jak to jest żyć bez lęku. Może dlatego, że od ponad roku lęk towarzyszy mi niemal ciągle.

Pamiętam jednak, że jak w pewnym okresie życia doskonale radziłam sobie z nerwicą to po jakimś czasie spokoju zaczynałam się zastanawiać - jak już długo nie miałam lęku, wszystko jest ok - i nagle jak grom z jasnego nieba, wracało :? W małym nasileniu, ale z kilka dni miałam potem do bani. Ale w tych dobrych okresach życia nie tęskniłam za lękiem. Czułam ulgę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze tak naprawde to nie tesknota w doslownym tego slowa znaczeniu, tylko chec sprawdzenia, czy lęk nadal wywolby w Tobie panike, jak za czasow trwania nerwicy, czy tez nie...Ja cos takiego mialam, gdzies po 3 miesiacach zycia bez lękow chcialam ten lęk wywolac, znow go przezyc i spojrzec na niego, jak sadzilam juz inaczej, z dystansem.

 

Dokładnie to samo chyba jest u mnie, też mijają 3 m-ce jak biorę leki. :smile: Rzeczywiście, z tą tęsknotą to przesadziłam, ale myślę też, że może to być spowodowane tym, że jak miałam lęki, to czułam się w domu jak królewna, a teraz już wróciło wszystko do normy, muszę znów gotować, prać, sprzątać, pracować, a jak byłam na zwolnieniu, mój mążrobił wszystko w domu, a ja leżałam i oglądałam tv, czytałam... ech, dobre czasy się skończyły... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to widze tak,z autopsji ...jak lękow długo nie było to bylam ciekawa na jakim jestem etapie wyleczenia czy dam sobie rade jak będa chciały powrócic...tęsknotą raczej bym tego nie nazwala,poprostu ciekawością i chęcią sprawdzenia swoich sił.Jest inaczej niz na poczatku tzn przy atakach.Teraz wiem czego sie spodziewać i nie obezwladnia mnie to tak jak na poczatku ale latwo nie jest.

Niestety nie moge jeszcze powiedziec ,że potrafie z tym skutecznie walczyc.Jesli opanuje lek to rozjezdża mi sie i tak nastrój.Jestem zdolowana faktem ,że to cholerstwo ciagle mnie trzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×